Терапія садівництвом та столярством: як на базі обласної психіатричної лікарні працює новий Простір психосоціальної реабілітації
За кошти обласного бюджету у медзакладі також відремонтували відділення, де допомагають тим, у кого вперше стався психотичний епізод.
На базі Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні відкрили Простір психосоціальної реабілітації. Він має на меті покращити умови перебування пацієнтів, а також пришвидшити процес їхньої реабілітації за допомогою різноманітних активностей.
Реконструкцію приміщень розпочали у вересні 2023 року. За цей час на території лікарні облаштували спортзал, столярну майстерню, картинну галерею, а також контактний зоопарк, де живуть дві свинки, козеня та баранчик. У новоствореному просторі викладають майстер-класи зі садівництва, адже на території центру є три теплиці, де вирощують овочі.
На території центру діє крамниця виробів пацієнтів, де можна придбати власноруч виготовлені пацієнтами іграшки, ошатну вербу до Великодніх свят, прикраси на волосся, картини, екосумки та багато іншого. Усі виручені кошти скерують на модернізацію обласної психіатричної лікарні. Придбати товари можуть усі охочі.
Простір психосоціальної реабілітації створили за фінансової підтримки українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України». Йдеться про 10 мільйонів гривень.
«Цей проєкт є органічною частиною реалізації нашої обласної Комплексної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, оскільки реабілітація і супровід – важливі складові лікування. Створення таких просторів сприяє відновленню пацієнтів, зменшує стигму до проблем з психічним здоров'ям, робить допомогу людянішою і справді комплексною. Дякую українсько-швейцарському проєкту «Психічне здоров'я для України», а також численним благодійникам, які допомогли оснастити простір всім необхідним», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Крім того, за кошти обласного бюджету у цій лікарні відремонтували відділення №25, де приймають пацієнтів, у яких вперше стався психотичний епізод.
«Лише за 2023 рік у цьому медзакладі пролікували близько 10 тисяч пацієнтів, понад 2 тисячі з них – військовослужбовці. Це багато. І, на жаль, тенденція така, що кількість людей, які потребуватимуть спеціалізованої допомоги, зростатиме. Ми вважаємо своїм обов’язком допомогти, щоб умови, у яких перебувають як пацієнти, так медперсонал, були відповідними.
З обласного бюджету на ремонт відділення №25 минулоріч скерували майже 19 мільйонів гривень. Загалом з 2022 року на ремонт приміщень, в яких лікують наших воїнів та вимушених переселенців, головного корпусу, закупівлю медикаментів і обладнання з бюджету Львівщини цей медзаклад отримав понад 50 мільйонів гривень. Цього року на продовження ремонтно-реставраційних робіт у головному корпусі психіатричної лікарні, який також є пам’яткою архітектури місцевого значення, плануємо скерувати ще 20 мільйонів 700 тисяч гривень», – розповів Максим Козицький.
Він також подякував українсько-швейцарському проєкту «Психічне здоров'я для України» за системну співпрацю зі Львівською обласною військовою адміністрацією, щоб подбати про психічне здоров’я людей з вразливих категорій.
«Ви підсилили нашу Медико-психологічну допомогу ️на Головному залізничному вокзалі, волонтери якої щодня зустрічають вимушених переселенців; ваші експерти зміцнюють роботу Координаційного центру при ЛОВА, офіси якого ми розгорнули у всіх районах нашої області, і де безкоштовно допомагають кожному, хто цього потребує. Ви допомагаєте нам у навчанні та перенавчанні психологів, які працюють у громадах. Дякуємо!», – наголосив очільник області.
Офіційно відділення №25 запрацює з 1 травня. Воно розраховане на 40 місць. З обласного бюджету на ремонт відділення №25 минулоріч скерували майже 19 мільйонів гривень.
Львівська обласна психіатрична лікарня функціонує уже упродовж 165 років. Вона надає увесь комплекс допомоги, як жителям області, так і людям зі всієї України. Станом на сьогодні в закладі перебувають 782 пацієнти.
Нагадаємо, у листопаді на базі обласної психіатричної лікарні відкрили центр підтриманого проживання. Його створили для пацієнтів з психічними розладами, які втратили навики самостійного життя та потребують ресоціалізації і реабілітації. Детальніше за посиланням - https://loda.gov.ua/news/83827