В області продовжують роз’яснювальну роботу щодо заборони використання російськомовного культурного продукту
Така робота триває серед вищих навчальних закладів.
Евеліна родом з міста Сіверодонецьк Луганської області. У Львівському державному університеті внутрішніх справ навчається на юриспруденції.
«Перейти на українську я вирішила щойно переїхала до Львова у березні 2022 року.
Звісно, на початковому етапі було дуже складно. Адже коли ти все життя розмовляєш однією мовою, то за день перейти на іншу – неможливо. Я рада, що впоралася із цим і зараз вільно можу розмовляти українською. Тим, хто лише збирається здійснити такий перехід, раджу якомога більше спілкуватися із людьми, які вже розмовляють українською. Бо вивчати мову за книгами чи фільмами – це, безперечно, добре, але жива мова сильно відрізняється від літературної, викладеної на папері», - радить дівчина.
Ще одну історію представникам Міжвідомчої робочої групи при Львівській ОВА розповіли у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського.
«Випускник нашого вишу приїхав навчатись до Львова якраз перед подіями 2013 - 2014 років. Будучи родом з міста Єнакієве Донецької області хлопець був російськомовним. За час навчання в університеті вивчив українську мову та почав спілкуватись нею в побуті. Пізніше хлопець ввійшов до складу української збірної з кіберспорту. Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року не вагаючись пішов добровольцем, щоб захищати рідні кордони. За час служби мав контузію і серйозне поранення, внаслідок якого постраждав зір воїна. Спортивна спільнота не залишилась осторонь та спільними зусиллями допомогли зібрати необхідні кошти, щоб відновити зір.
Сьогодні, він є чинним військовим та продовжує визволяти нашу державу від загарбника» - розповів проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мар’ян Пітин.
18 квітня представники Міжвідомчої робочої групи при Львівській ОВА продовжили проводити роз’яснювальну роботу серед вищих навчальних закладів Львова.
Зокрема відвідали Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Львівський державний університет внутрішніх справ, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського та Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка.
«Наша робота триває. І дуже тішимось, що освітянська спільнота Львівщини радо долучається до інціативи. Саме освіта – це той фактор, який формує майбутню особистість. І тому, важливо наголошувати, що освітній процес має відбуватись державною мовою», - зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.
Нагадаємо, що з 2018 року на території Львівщини діє Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, а з 2021 року триває роз’яснювальна робота серед організацій та підприємств Львівщини різного галузевого спрямування.