На Львівщині обговорили актуальні проблеми водних ресурсів області

На Львівщині Обговорили Актуальні Проблеми Водних Ресурсів Області (6)
Однією з пропозицій керівництва області є необхідність розроблення Державної програми з запобігання забруднення поверхневих вод від неочищених стоків
Сьогодні у Львові відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування з розгляду питання: «Зменшення забруднення транскордонної річки Західний Буг (притока річки Вісла)».
Учасники засідання розглянули й обговорили питання загального стану забруднення транскордонної річки Західний Буг та якість поверхневих вод її басейну за результатами державного моніторингу, а також причини забруднення.
Однією з пропозицій керівництва області до Комітету є необхідність розроблення Державної програми з запобігання забруднення поверхневих вод від неочищених стоків, з обов’язковою фінансовою підтримкою, в тому числі з державного бюджету на будівництво, реконструкцію та ремонт систем каналізаційно-очисних споруд.
Окрему увагу приділили питанню впливу на водні об’єкти нинішніх воєнних дій, де внаслідок потрапляння снарядів у об’єкти енергетики та нафтобази, у водойми потрапляють значні обсяги палива та нафтопродуктів, що призводить до їх значного забруднення.
За результатами виїзного засідання ухвалено рішення щодо напрацювання рекомендацій Комітету стосовно необхідності вдосконалення й посилення контролю за станом водних об’єктів і дотримання вимог природоохоронного законодавства для покращення екологічної ситуації в цілому.
«Зменшення забруднення транскордонної річки Західний Буг є критично важливим завданням, яке потребує невідкладних та рішучих дій як на місцевому, так і на державному рівнях. Варто також врахувати вплив воєнних дій на якість води у водоймах, у зв’язку з чим потрібно впроваджувати ефективну систему моніторингу та оперативного реагування на екологічні аварії, які допоможуть зменшити негативний вплив воєнних злочинів на якість води. Тому лише шляхом координації зусиль та прийняття комплексних заходів ми зможемо досягти значних покращень та зберегти природні ресурси для майбутніх поколінь», - наголосила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів ОВА Оксана Війтик.
Також протягом дня представники Комітету відвідали місцеві локації, пов’язані з проблематикою питання порядку денного засідання Комітету: ознайомилися з роботою очисних споруд ЛМКП «Львівводоканал», з процесом очистки інфільтрату та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, а також оглянули роботу першої черги реконструйованих очисних споруд міста Пустомити.
Зазначаємо, що у засіданні Комітету взяли участь члени Комітету, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, а також представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, Львівської обласної військової адміністрації, Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Пустомитівської територіальної громади, а також представники громадськості, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку.