To the page beginning
Перейти до основного вмісту
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Ukrainian trident Diia
Головна
Усі документи

ПОРЯДОК направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету

Дата оприлюднення документа: 15.06.2023
Download icon Завантажити (docx, 46,4 кБ)
Connected icon Пов'язані документи
Print icon Надрукувати
Поділитись
Facebook icon Telegram icon

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження Львівської

обласної військової адміністрації

__ _________2023 року №_____

 

ПОРЯДОК

направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

за рахунок коштів обласного бюджету

 

І. Загальні положення

 

  1. Порядок направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету (далі – Порядок) розроблено відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021 – 2025 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 18 лютого 2021 року № 54.

 

  1. Цей Порядок визначає механізм направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за путівками, що закуповуються за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації (далі – Департамент).

 

  1. Кошти обласного бюджету скеровуються Департаменту на закупівлю путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки:

дітей-сиріт;

дітей, позбавлених батьківського піклування;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також дітей загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи;

рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітей, які взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

дітей з інвалідністю;

дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітей із малозабезпечених сімей;

дітей із багатодітних сімей;

дітей, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків;

дітей, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи;

дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій;

дітей – учасників дитячих творчих колективів та спортивних команд;

дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

До категорії дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, не включаються діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, оскільки їх право на оздоровлення забезпечується відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

До категорії дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села належать діти, батьки або один з батьків яких працюють у сільській місцевості, зокрема у фермерському чи особистому селянському господарстві, на підприємствах, організаціях, що виробляють або переробляють сільськогосподарську продукцію, на підприємствах будівництва, меліорації та хімізації, у ветеринарних лікарнях, закладах освіти, культури, охорони здоров’я, відділеннях поштового зв’язку, побутовій і комунальній службах, а також діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із сімей працівників агропромислового комплексу, які перебувають у навчальних закладах, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

 

  1. Діти, які потребуть особливої соціальної уваги та підтримки, забезпечуються путівками на оздоровлення та відпочинок згідно черговості реєстрації заяв щодо отримання путівок на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів обласного бюджету.

 

  1. Позачергово на оздоровлення та відпочинок направляються:

діти-сироти;

діти, позбавлені  батьківського  піклування; 

діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського  протесту;

діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків;

діти  з  інвалідністю;

діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

  1. Придбані за рахунок коштів обласного бюджету путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, вказаних у пункті 3 розділу І цього Порядку, надаються безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 10, 20 чи 30 відсотків вартості послуги.

Часткова оплата здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) та/або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів,  добровільних  внесків юридичних і фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

 

  1. Вартість путівок до закладів оздоровлення та відпочинку, які придбані за рахунок коштів обласного бюджету, залежить від тривалості оздоровчої чи відпочинкової зміни та вартості одного ліжко-дня.

 

  1. Придбання путівок здійснюється Департаментом.

 

  1. Департамент розподіляє придбані путівки між структурними підрозділами відповідальними за оздоровлення та відпочинок дітей сільської, селищної, міської ради або іншого органу, створеного відповідною сільською, селищною, міською радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування в межах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами (далі – виконавчий орган місцевої ради).

 

  1. Департамент розподіляє придбані путівки відповідно до розділу ІІ цього Порядку безоплатно або з частковою оплатою, що здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) та / або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних  внесків юридичних і фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

 

  1. Відбір та направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за путівками здійснює виконавчий орган місцевої ради.

 

  1. До дитячих закладів оздоровлення та відпочинку направляються діти віком від 4 до 18 років.

Діти віком від 4 до 7 років перебувають у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку разом із батьками або іншими законними представниками за умови, що оздоровлення та відпочинок дітей цієї вікової категорії передбачено установчими документами цього закладу.

Перебування разом із дітьми у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку батьків або інших законних представників здійснюється за рахунок коштів батьків, благодійної допомоги та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Діти віком від 7 до 18 років перебувають у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку самостійно.

 

  1. Дитина має право на забезпечення путівкою до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку один раз на календарний рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету.

 

ІІ. Порядок розподілу путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

  1. Департамент здійснює розподіл путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку між виконавчими органами місцевих рад.

 

  1. Путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на відповідні оздоровчі та відпочинкові зміни розподіляються згідно з наказом Департаменту та скеровується виконавчому органу місцевої ради.

 

  1. Направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку забезпечують виконавчі органи місцевої ради.

 

  1. Виконавчі органи місцевих рад забезпечують формування бази даних дітей, які потребують оздоровлення та відпочинку, керуються цими даними для підбору та направлення дітей до дитячих закладів.

 

  1. В окремих випадках, за погодженням голови Львівської обласної державної адміністрації, направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку здійснює Департамент.

 

  1. Виконавчий орган місцевої ради своїми розпорядчим документом призначає працівника, на якого покладаються обов’язки щодо підбору та направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку відповідно до вимог цього Порядку.

 

  1. Працівник, на якого покладено обов’язки щодо підбору та направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, веде журнал реєстрації дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, котрі перебувають в черзі на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів обласного бюджету, в паперовій та електронній формі (додаток 1), починаючи з початку року.

Журнал реєстрації дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, котрі перебувають в черзі на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів обласного бюджету, має бути прошитий, пронумерований та скріплений печаткою.

 

ІІІ. Порядок надання путівок для оздоровлення та відпочинку до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

 

  1. Виконавчими органами місцевих рад надаються путівки безоплатно або з частковою оплатою (у розмірі 10, 20 чи 30 відсотків) їх вартості, що здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) та/або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних  внесків юридичних і фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

 

1) Безоплатні путівки надаються:

дітям-сиротам;

дітям, позбавленим батьківського піклування;

дітям, які взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

дітям з інвалідністю (здатним до самообслуговування, без медичних протипоказань для прийому до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку);

дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітям, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі дітям журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків;

дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також дітям загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту           19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітям із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

дітям із багатодітних сімей;

дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

 

2) Путівки з частковою оплатою у розмірі 10 відсотків вартості путівки, яка здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, надаються:

рідним дітям батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітям, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи;

дітям, одному з батьків яких встановлено інвалідність I групи.

 

3) Путівки з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків вартості путівки, яка здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, надаються:

дітям, які перебувають на диспансерному обліку;

дітям, одному з батьків яких встановлено інвалідність II групи;

талановитим та обдарованим дітям – переможцям міжнародних, всеукраїнських, обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

дитячим творчим колективам та спортивним командам – переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад.

 

4) Путівки з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків вартості путівки, яка здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, надаються:

талановитим та обдарованим дітям – переможцям районних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

дитячим творчим колективам та спортивним командам – переможцям обласних, районних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

відмінникам навчання;

дітям, які є лідерами дитячих громадських організацій;

дітям працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

 

  1. Дитина, яка потребує особливої соціальної уваги та підтримки, яка має право на отримання безоплатної путівки або путівки з частковою оплатою у розмірі 10 чи 20 відсотків вартості, у разі відсутності відповідної путівки може отримати путівку з меншою частковою оплатою вартості, яку може запропонувати виконавчий орган місцевої ради, за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).

У разі належності до двох або більше пільгових категорій дитина може отримати путівку з найменшою частковою оплатою вартості, яку може запропонувати виконавчий орган місцевої ради.

 

  1. Виконавчий орган місцевої ради складає списки дітей, які направляються до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (додаток 2), формує відповідні пакети документів, зазначені в розділі IV цього Порядку, та зберігає їх протягом трьох років.

 

  1. Дітей, яким надаються путівки частковою оплатою у розмірі 10, 20 чи 30 відсотків вартості путівки виконавчий орган місцевої ради включає до списків дітей, які направляються до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку після отримання документу, який підтверджує здійснення перерахунку коштів на розрахунковий рахунок дитячого закладу оздоровлення та відпочинку до якого направляється дитина.
  2. Списки підписуються керівником або заступником керівника виконавчого органу місцевої ради, який координує і контролює питання оздоровлення та відпочинку дітей, та направляються до Департаменту не пізніше ніж за 5 днів до дати відправлення дітей до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

 

  1. Департамент формує і відповідним чином узагальнює списки дітей, які направляються до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Підставою для формування узагальненого списку та направлення дітей є надіслані виконавчим органом місцевої ради списки дітей, оформлені відповідно до пункту 5 розділу ІІІ цього Порядку.

 

  1. Часткова оплата, що здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) та/або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних  внесків юридичних і фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством, перераховується не пізніше ніж за 5 днів до початку оздоровчої чи відпочинкової зміни на рахунок дитячого закладу оздоровлення та відпочинку до якого направляється дитина.

 

  1. Перелік дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до яких направляються діти визначаються наказами директора Департаменту на підставі укладених договорів. В наказах зазначається вартість путівки, розмір часткової оплати, графіки заїздів та інша додаткова інформація.

 

  1. Виконавчі органи місцевих рад забезпечують своєчасність та повноту перерахування часткової оплати вартості путівки за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють) та / або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

 

  1. У разі неможливості використання путівки на вказану зміну (відмова батьків, хвороба дитини, обставини непереборної сили тощо) виконавчі органи місцевих рад у письмовій формі інформують про це Департамент із зазначенням причин. Питання щодо подальшого використання таких путівок вирішується Департаментом шляхом внесення змін до відповідних наказів.

 

  1. У разі відмови представника дитини від путівки береться письмова відмова або складається відповідний акт про те, що у телефонному режимі було запропоновано путівку, однак представник дитини від путівки відмовився, відповідно цією путівкою забезпечується  інша  дитина у  порядку  черговості.

 

  1. Якщо дитині надано путівку з порушенням вимог цього Порядку, то така путівка вважається виданою не за призначенням.

 

ІV. Перелік документів, необхідних для отримання путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

 

  1. Для отримання путівки до виконавчого органу місцевої ради за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) подається заява встановленого зразка (додаток 3) одного з батьків або звернення органу опіки та піклування, для дитячих творчих колективів та спортивних команд заява може подаватися керівником творчого колективу або спортивної команди, на ім’я керівника виконавчого органу місцевої ради і підтверджуючі документи:

 

1) для дітей-сиріт:

копія документа, що посвідчує особу;

копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти, або копія свідоцтва про смерть батьків (обох) чи рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти;

 

2) для дітей, позбавлених батьківського піклування:

копія документа, що посвідчує особу;

копія рішення суду про позбавлення батьків батьківських прав або рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу позбавленої батьківського піклування;

 

3) для дітей, які взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах:

копія документа, що посвідчує особу;

копія наказу служби у справах дітей виконавчого органу місцевої ради або районної державної адміністрації про взяття дитини на облік як такої, що перебуває у складних життєвих обставинах;

довідка служби у справах дітей виконавчого органу місцевої ради або районної державної адміністрації про перебування дитини на обліку як такої, що перебуває у складних життєвих обставинах, дійсна на період перебування дитини в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку;

 

4) для дітей із малозабезпечених сімей:

копія документа, що посвідчує особу;

довідка про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, дійсна на момент заїзду дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

 

5) для дітей із багатодітних сімей:

копія документа, що посвідчує особу;

копія посвідчення дитини/батьків з багатодітної сім’ї, дійсного на момент заїзду дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

 

6) для дітей з інвалідністю, здатних до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань); дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також дітей загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; дітей, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи:

копія документа, що посвідчує особу;

копія документа, який підтверджує належність дитини до відповідної категорії;

 

7) для дітей, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту – копія свідоцтва про народження дитини, батько/матір якої внесено до Списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., члени сімей яких мають право на одержання одноразової грошової допомоги та доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 08 травня 2014 року № 278;

 

8) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-24 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»:

копія документа, що посвідчує особу;

копія посвідчення учасника бойових дій батька/матері або копія довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, або копія довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, за формами згідно додатків 4 та 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №  413;

 

9) для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи:

копія документа, що посвідчує особу;

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, за формою згідно додатку 2 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 352);

 

10) для рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї:

копія документа, що посвідчує особу;

копія документа органу опіки та піклування райдержадміністрації (міськвиконкому) про створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу;

 

11) для дітей, які перебувають на диспансерному обліку:

копія документа, що посвідчує особу;

медична довідка за формою первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522, із зазначенням перебування під диспансерним наглядом, проставляється код захворювання згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду;

 

12) для талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія документа, що посвідчує особу;

копія посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міжнародного, всеукраїнського рівнів (1-3 особисте або командне місце), отриманого у поточному або попередньому році;

13) для дитячих творчих колективів та спортивних команд-переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

список дитячого творчого колективу/спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належить дитячий творчий колектив/спортивна команда;

копії документів, що посвідчують особу;

копія посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міжнародного, всеукраїнського (1 – 3 командне місце), отриманого у поточному або попередньому році;

 

14) для відмінників навчання:

копія документа, що посвідчує особу;

копія табеля за останній або попередній навчальний рік;

 

15) для дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій:

копія документа, що посвідчує особу;

клопотання керівного органу громадської організації про надання дитині путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

 

16) для дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села:

копія свідоцтва про народження дитини;

витяг з реєстру територіальної громади;

довідка з місця роботи одного з батьків.

 

  1. Для оздоровлення та відпочинку дітей віком від 4 до 7 років подаються такі документи:

заява одного з батьків на ім’я керівника виконавчого органу місцевої ради із зазначенням згоди на оплату вартості послуг з оздоровлення та відпочинку для дорослого за кошти батьків (осіб, що їх замінюють) або з джерел, не заборонених чинним законодавством;

копія паспорта дорослого, який скеровується на відпочинок та оздоровлення з дитиною.

 

  1. Виконавчий орган місцевої ради має право робити запити та отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних щодо отримання (неотримання) за кошти державного, обласного чи місцевих бюджетів путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в поточному році.

 

  1. Документи, зазначені в пунктах 1, 2 розділу IV цього Порядку, не потребують нотаріального засвідчення. Копії документів засвідчуються одним з батьків або відповідальним працівником виконавчого органу місцевої ради, який направляє дітей.

 

  1. Перед виїздом до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку діти, яким надається путівка, повинні пройти у встановленому законодавством порядку медичний огляд та отримати медичну довідку за формою первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522.

 

  1. Безпосередньо дітям або їхнім батькам (особам, які їх замінюють) путівки не видаються.

 

  1. Проїзд груп дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

 

  1. Проїзд дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані в інших областях, здійснюється організовано, групами. Довіз дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Львівської області, здійснюється батьками (особами, які їх замінюють).

 

  1. Організація проїзду та забезпечення супроводу груп дітей при проїзді до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та у зворотньому напрямку, розташованих в інших областях, покладається на виконавчий орган місцевої ради.

На групу з 15 дітей призначається одна доросла особа. Особи, які супроводжують дітей, повинні мати досвід роботи з дітьми. До складу осіб, які супроводжують дітей, обов’язково входить медичний працівник з розрахунку 1 медичний працівник на групу дітей кількістю 30 – 45 осіб.

Особи, які супроводжують дітей під час їх перевезення до або з місця оздоровлення та відпочинку, перебувають у відрядженні та стежать за збереженням життя і здоров'я дітей до передачі їх працівникам відповідного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку чи батькам або іншим законним представникам.

 

  1. Проїзд дітей до закладу оздоровлення та відпочинку та у зворотньому напрямку здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють), а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

  1. Діти, які направляються до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, повинні мати із собою теплі речі, кімнатне взуття, дві пари сезонного взуття, спортивне взуття, купальні та спортивні костюми, білизну, головний убір, шкарпетки, предмети особистої гігієни (зубна щітка, паста, мило, гребінець, носові хустинки).

 

  1. Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку після заїзду дітей у п’ятиденний термін повідомляє Департаменту про відповідність кількості дітей, які фактично прибули до закладу, кількості виділених путівок на зміну.

 

  1. У разі встановлення під час прийому дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку факту видання путівки не за призначенням (дитина направлена до дитячого закладу оздоровлення без відповідного медичного обстеження, з неналежним чином оформленою медичною довідкою або з медичними протипоказаннями, є молодшою або старшою від віку, визначеного в цьому Порядку, тощо), така дитина до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку не приймається і відбуває до місця проживання з особою, яка її супроводжує.

У разі встановлення такого факту особою, яка супроводжує дитину та працівниками дитячого оздоровчого закладу складається відповідний акт у двох примірниках. Один примірник такого акта направляється до Департаменту.

Рішення про подальше використання такої путівки приймає Департамент.

 

  1. У випадку хвороби дитини дитячий оздоровчий заклад обов’язково забезпечує її медичним обслуговуванням та харчуванням до одужання незалежно від терміну дії путівки. Умови від’їзду дитини до місця постійного проживання узгоджуються з батьками (особами, які їх замінюють) та з Департаментом.

 

  1. Звітність про використання путівок та контроль за дотриманням вимог цього Порядку

 

  1. У разі встановлення факту видачі путівки з порушенням чинного законодавства, виконавчий орган місцевої ради в місячний термін з дня виявлення такого факту вживає заходи щодо повернення коштів у розмірі повної вартості путівки до обласного бюджету.

 

  1. Контроль за використанням бюджетних коштів та путівок здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

 

Т.в.о. директора департаменту

соціального захисту населення

Львівської обласної державної

адміністрації                                                                                    Роман АНДРЕС

Пов'язані документи:

Розпорядження голови від 09.06.2023 №432/0/5-23ВА Про затвердження Порядку направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету
  • Додаток до розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 09.06.2023 № 432/0/5-23ВА
  • Щодо повернення нормативно-правового акта після державної реєстрації
Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

16-84

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created
За підтримки Sombra supported