ПОРЯДОК надання та виплати грошової допомоги родинам загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників, Захисниць України, Героїв Небесної Сотні та постраждалих учасників Революції Гідності
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження начальника
обласної військової адміністрації
_____________ №_____________
ПОРЯДОК
надання та виплати грошової допомоги родинам загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників, Захисниць України, Героїв Небесної Сотні та постраждалих учасників Революції Гідності (далі – Порядок)
1.Цей Порядок визначає механізм призначення і виплати грошової допомоги родинам, родичі яких загинули (померли) під час (внаслідок) безпосередньої участі в антитерористичній операції / участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях / участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (далі – допомога) за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті, в рамках реалізації Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021- 2025 роки.
- Законодавчою та нормативною основою цього Порядку є Бюджетний кодекс України, закони України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», укази Президента України від 14.04.2014 № 405/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України”», від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 14.03.2022 № 133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», від 17.05.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»,рішення Львівської обласної ради про затвердження показників обласного бюджету на відповідний рік, інші нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
- Допомога призначається:
3.1. Особам, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон) встановлено один із таких статусів:
члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – відповідно до абзацу першого пункту 1 та 4 статті 10 Закону;
члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України – відповідно до статті 10¹.
3.2. Особам, яким Комісією з визнання бійців-добровольців АТО відповідно до рішення Львівської обласної ради від 13.09.2016 № 203 було встановлено статус члена сім’ї загиблого бійця-добровольця АТО.
- Право на отримання допомоги мають дружина (чоловік), батьки загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників, Захисниць України, Героїв Небесної Сотні та постраждалих учасників Революції Гідності, які на момент звернення зареєстровані та фактично проживають у Львівській області.
4.1. Дія цього Порядку не поширюється на осіб, які отримали або мають право отримати одноразову грошову допомогу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану»(зі змінами).
4.2. Виплата проводиться з нагоди Дня захисника України.
- Допомога призначається в разі:
5.1. Якщо смерть ветерана війни, Захисника або Захисниці України, настала внаслідок поранення, травми, каліцтва, контузії або захворювання пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби та / або із захистом Батьківщини;
5.2. Якщо смерть бійця-добровольця АТО, настала під час безпосередньої участі в антитерористичній операції / операції Об’єднаних сил / заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України у складі добровольчих формувань.
5.3. Якщо згідно з рішенням суду ветеран війни, Захисник або Захисниця України визнаний(а) зниклим(ою) безвісти або оголошений(а) померлим(ою).
5.4. Якщо смерть Героя Небесної Сотні або постраждалого учасника Революції Гідності настала внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності.
- Допомога надається дружині (чоловікові) ветерана війни / Захисника або Захисниці України / Героя Небесної Сотні / постраждалого учасника Революції Гідності у розмірі 5 000 гривень та батькам ветерана війни / Захисника або Захисниці України / Героя Небесної Сотні / постраждалого учасника Революції Гідності у розмірі 5 000 гривень (без оподаткування).
У випадку наявності обох батьків допомога надається у розмірі 2 500 гривень на кожного або за їх згодою – у розмірі 5 000 гривень одному з них.
У випадку наявності / проживання на території області одного з батьків допомога надається тому, хто залишився / проживає на території області – у розмірі 5 000 гривень.
- Для одержання допомоги одержувач подає до органу з питань соціального захисту сільської, селищної, міської ради або іншого органу, створеного відповідною сільською, селищною, міською радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування в межах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування» та іншими законами (далі – виконавчий орган ради) за зареєстрованим місцем проживання / перебування такі документи:
- заяву;
- копії паспорта громадянина України, якщо паспорт громадянина України виданий у формі картки (ID-паспорт), додатково слід подати документ, виданий компетентним органом про реєстрацію місця проживання заявника, а в разі подання документів законним представником – копії документів, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документ, який надає повноваження законному представникові представляти таких осіб, оформлений відповідно до законодавства;
- копію ідентифікаційного номера (реєстраційного номера облікової картки платника податків) – крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган Державної фіскальної служби і мають відмітку у паспорті;
- реквізити особового банківського рахунку, відкритого згідно зі стандартом IBAN;
- копія свідоцтва про смерть ветерана війни / Захисника чи Захисниці України / Героя Небесної Сотні / постраждалого учасника Революції Гідності.
- копія посвідчення «Члена сімʼї загиблого» виданого відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» / копія посвідчення «Члена сімʼї загиблого бійця-добровольця АТО», виданого відповідно до рішення Львівської обласної ради від 13.09.2016 № 203 (зі змінами).
- Крім документів, визначених пунктом 7 Порядку, додатково подаються такі документи:
8.1. Для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого)ветерана війни / Захисника чи Захисниці України / Героя Небесної Сотні / постраждалого учасника Революції Гідності подається копія свідоцтва про народження ветерана війни / Захисника чи Захисниці України / Героя Небесної Сотні / постраждалого учасника Революції Гідності.
8.2. Для виплати одноразової грошової допомоги дружині (чоловікові) загиблого (померлого) ветерана війни / Захисника чи Захисниці України / Героя Небесної Сотні / постраждалого учасника Революції Гідності подається копія свідоцтва про шлюб.
8.3. Для отримання допомоги з підстав, передбачених підпунктами 3.1 та 3.2 пункту 3 Порядку, подається копія документа, що підтверджує безпосередню участь загиблого (померлого), ветерана війни / Захисника чи Захисниці України в антитерористичній операції / забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням у районах антитерористичної операції в період її проведення, або копія документа про участь особи в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення / участі в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України / довідки чи клопотання керівника добровольчого формування про загиблого бійця-добровольця АТО, який входив до складу добровольчого формування, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил).
8.4. Для отримання допомоги з підстав, передбачених підпунктом 5.3 пункту 5 Порядку, подається копія рішення суду про визнання розшукуваних осіб безвісно відсутніми / зниклими безвісти або оголошеними померлими та копія свідоцтва про смерть відповідно.
8.5. Копії документів, що додаються до заяви, засвідчуються заявником або посадовою особою, уповноваженою на прийом документів.
- Виконавчий орган ради за зареєстрованим місцем проживання / перебування протягом п’яти робочих днів з дня подання повного пакету документів, зазначених у пунктах 7-8 цього Порядку, приймає рішення про надання допомоги, формує і затверджує відомості для виплати допомоги та передає їх до комунального закладу Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» для проведення виплати.
При поданні пакету документів одержувачем за місцем фактичного проживання, виконавчий орган ради подає запит виконавчому органу ради за місцем реєстрації одержувача щодо факту неотримання цієї одноразової грошової допомоги.
- Допомога виплачується шляхом перерахування коштів на особові рахунки одержувачів, відкриті в установах уповноважених банків, реквізити яких були надані при поданні пакету документів, передбачених у пункті 5 цього Порядку.
- Підставою для відмови у наданні допомоги є:
- відсутність повного пакету документів, визначених пунктами 7-8 цього Порядку, впродовж місяця з дня подання заяви;
- виявлення недостовірних даних;
- письмова відмова в одержанні призначеної / нарахованої допомоги;
- виїзд одержувача на постійне проживання за межі Львівської області;
- смерть одержувача.
- У разі наявності підстав для відмови в наданні допомоги виконавчий орган ради за зареєстрованим місцем проживання / перебування протягом п’яти робочих днів з дня подання пакету документів, визначених пунктами 7-8 цього Порядку, приймає рішення про відмову в наданні / виплаті допомоги, про що інформує одержувача письмово із зазначенням підстав для відмови протягом десяти робочих днів з моменту прийняття такого рішення.
Одержувач може оскаржити рішення про відмову в порядку, визначеному законодавством.
- Фінансування видатків на надання соціальних виплат здійснюється за рахунок коштів, передбачених рішенням Львівської обласної ради / розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації про обласний бюджет Львівської області на відповідний рік для департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації за КПКВК 0813242 «Інші заходи у сфері соціального захисту населення і соціальне забезпечення», з метою наступного перерахування коштів на зазначені цілі комунальному закладові Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог».
- З обласного бюджету кошти виділяються департаментом фінансів обласної державної адміністрації в межах зареєстрованих розпорядником коштів бюджетних зобов’язань в органах Державної казначейської служби України.
- Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації, як головний розпорядник коштів формує замовлення після фінансування якого, скеровує кошти за призначеними комунальному закладу Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» для здійснення соціальних виплат.
- Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
- Комунальний заклад Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» щомісячно, до 5 числа, інформує департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації про обсяги касових видатків у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету, чисельності одержувачів та кількості здійснених виплат.
- Спірні питання щодо надання або відмови в наданні допомоги вирішуються на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Львівської обласної ради за участі представників Львівської обласної державної адміністрації.
Т. в. о. директора департаменту
соціального захисту населення
обласної державної адміністрації Роман АНДРЕС
Пов'язані документи:
- ПОРЯДОК призначення і виплати соціальної виплати дітям (пасинкам, падчеркам) загиблих (померлих) Захисників чи Захисниць України, ветеранів війни та учасників Революції Гідності
- ПОРЯДОК надання та виплати одноразової грошової допомоги на / за встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, ветеранів війни, бійців-добровольців АТО постраждалих учасників Революції Гідності
- ПОРЯДОК відшкодування витрат, пов’язаних із наданням пільг на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, на послуги зв’язку родинам Героїв Небесної Сотні
- ПОРЯДОК
- ПОРЯДОК призначення і виплати доплати до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні
- ПОРЯДОК придбання житла для деяких категорій осіб з числа Захисників та Захисниць України, членів сімей Героїв Небесної Сотні на умовах співфінансування
- Додаток до розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 09.02.2023 № 49/0/5-23ВА