Музеї Львівщини
Національний музей у Львові ім. А. Шептицького
У просторих експозиційних залах головної будівлі національного музею розгорнуто розділи постійної експозиції “Українського мистецтва ХІІ – початку ХХ ст.”, які презентують перлини національної та світової мистецької скарбниці. Також відбуваються оглядові та тематичні екскурсії.
Контакти:
Адреса: м. Львів, проспект Свободи, 20
Телефон: +38 032 235 8856
Історичний комплекс Національного музею у Львові ім. А. Шептицького
Тут ви можете відвідати різноманітні виставки, презентації та екскурсії. Також на території Історичного комплексу музею знаходяться:
– вілла палацового типу, побудована 1896 року за проектом Владислава Рауша в стилі історизму (по цьому готичні, ренесансні, барокові архітектурні елементи);
– будинок музею № 2, зведений у 1930––1935 рр. згідно з проектом Олександра Пежанського у стилі функціональності;
– флігель, побудований у 1898–1899 роках за проектом архітектора Владислава Рауша (під конюшню та возівню). У 1911 році реконструйований за проектом Шуберта під житло для сім'ї першого директора музею Іларіона Свєнціцького. З 2008 р., після смерті останньої представниці родини Марії Іларіонівни Свєнтицької, у будинку здійснюються реставраційно-відновлювальні заходи для облаштування тут Меморіального музею Іларіона та Віри Свєнчіцьких.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Драгорманова, 42
Телефон: +38 032 261 3592
Відділ "Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського" Національного музею у Львові ім. А. Шептицького
Художньо-меморіальний музей Олексія Новаківського знаходиться в будинку, який 1907 року віддав на потреби музею митрополит Андрей Шептицький. Це – вишукана червоноцегляна вілла, зведена наприкінці ХІХ століття в неороманському стилі, за проектом відомого львівського архітектора Юліана Захаревича. Споруда, свого часу відомо як палац польського художника Яна Стики, після того, як її придбав митрополит Андрей Шептицький, стала знаковою фундацією великого мецената української культури. Експозиція музею репрезентує основні етапи творчого шляху художника.
Контакти:
Адреса: м. Львів вул. Листопадового чину, 11
Телефон: +38 032 261 0552
Відділ "Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької" Національного музею у Львові ім. А. Шептицького
Музей відкрито 21 квітня 1971 р. у колишньому виробництві художниці Олени Кульчицької (1938–1967). Воно знаходиться на третій стороні житлового будинку – пам’ятки архітектури кінця ХІХ століття, розташованої на вулиці Листопадового Чину, 7. Експозиція розгорнута в чотирьох кімнатах цієї просторої оселі.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Листопадового Чину, 7
Телефон: +38 032 261 0706
Відділ "Художньо-меморіальний музей Івана Труша" Національного музею у Львові ім. А. Шептицького
Будинок Івана Труша розташований на затишній і мальовничій вулиці, що сьогодні з пошаною носить ім'я художника. Двоповерхова будівля була зведена на замовлення художника за проектом відомого українського архітектора Олександра Лушпинського (1910) у стилі пізньої сецесії. Його експозиція презентує основні сторінки життя та творчості живописця, представляє його як визначного українського імпресіоніста, майстра пейзажу, портретиста, автора жанрових композицій.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Івана Труша, 28
Телефон: +38 032 237 0463
Відділ "Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького" Національного музею у Львові ім. А. Шептицького
Музей Леопольда Левицького створено в колишній оселі художника, що на вулиці К. Устияновича, 10/1. Будинок, побудований 1891 року за проектом Густава Бізанца, набув сучасного вигляду після реконструкції (1968). Представлений матеріал глядача розкриває багатогранний хист миця, що має вагомий вплив на розвиток сучасної української графіки. Експозиція, що обіймає три кімнати, не тільки висвітлює творчі доробки художника у графіці та живописі, а й відтворює те особливе середовище, в якому жив і творив Леопольд Левицький.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Устияновича, 10
Телефон: +38 032 261 0610
"Музей Сокальщини" Національного музею у Львові ім. А. Шептицького
Постійна експозиція музею презентує народне та авторське декоративно-ужиткове мистецтво Сокальщини і Червонограда. Тимчасові виставки представляють творчість відомих сучасних українських художників та знайомлять із багатими фондовими зібраннями Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Музей “Сокальщина” –– відомий центр культурно-мистецького життя краю.
Контакти:
Адреса: Львівська область, м. Червоноград, вул. Б. Хмельницького, 16
Телефон: +38 032 493 9969
"Музей староукраїнської книги" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Колекція Музею староукраїнської книги – відділ Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького нараховує бл. 16 тис. одиниця: це рукописи, стародруки, унікальні видання ХІХ – початку ХХ ст., кращі зразки книжкової графіки та проекти ілюстрацій різних книг, які художники подавали у видавництві.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Коперника 15
Телефон: +38 032 261 3012
"Музей - заповідник "Русалка Дністрова" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Музейний підрозділ Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького був відкритий 15 вересня 1990 р. у знак вшанування лідерів громадсько-культурного угруповання «Руська трійця», одним із найбільших здобутків якого стало видання у 1837 р. першого українського фольклорно-літературного альманаху «Русалка Дністрова».
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Коперника, 36
Телефон: +38 032 298 7482
Музей Івана Георга Пінзеля
Музей розташований у пам'ятці архітектури XVII ст.. Скромний зовнішній і розкішно розписаний з середини Костел Кларисок споруджений у 1607 році Павлом Римлянином і Бернардом Авелідесом на місці каплиці св. Анни, монахинь кларисок бернардинського ордена. З тих часів збереглися ренесансні елементи бічного фасаду костелу від вулиці Личаківської.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул, Личаківська, 2 А
Телефон: +38 032 275 6966
Музей Каплиця Боїмів
Каплиця Боїмів або Св. Трійці і Страстей Господніх будувалася як усипальня найпотужнішого у Львові патриціанського роду, в якому знайшли спочинок чотирнадцять його представників.
Контакти:
Адреса: м. Львів, пл. Катедральна, 1
"Музей Івана Хрестителя" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Існує кілька легенд і наукових версій історії побудови храму Івана Хрестителя, в якому знаходиться Музей. Завжди з ними, храм міг бути збудований ще на початку ХІІІ ст. – у 1201 році князем Романом Мстиславичем на честь народження сина Данила Романовича, церковне ім’я якого – Іван (про це продукт грамоти Папи Римського Інокентія ІV від 1246 року). Не виключено, що храм може бути першою кам'яною спорудою міста Львова. Також є версія про побудову храму після об’єднання князя Лева Даниловича з дочкою угорського короля Бели IV – Констанцією у 1247 році. Побутує навіть легенда про поховання тут Констанції.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Ужгородська,1
Телефон: +38 032 260 1496
"Музей Теодозії Бриж" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Поряд із ретроспекціями західноєвропейського та українського мистецтва в Палаці Потоцьких, Палаці Лозинського та Музеї модернізму, у середмісті Львова, на вулиці Л. Мартовича, 5, запрошує відвідувачів музей одного митця – Теодозії Бриж (1929–1999). У майстерні, де із 1954 р. Т. Бриж пропрацював понад чотири десятиліття, представляючи весь спектр її творчих пошуків: від історичних портретів до зображень учасників, образів літературних героїв, символічних і метафоричних композицій, усього – понад сотню робіт.
Контакти:
Адреса: м Львів, вул. Л. Мартовича, 5
Телефон: +38 032 261 3114
"Музей модернізму" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Музей модернізму — нова експозиційна локація Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького. У 7-му залі новоствореного музею розгорнута ретроспектива львівського мистецтва, що візуалізує світогляд модернізму: від перших ранньомодерних експериментів у руслі техногенного прогресу — до рафінованих прикладів естетики пізнього структуралізму, з його акцентами на переосмисленні давньої культури та космогонізмі.
Контакти:
Адреса: м.Львів, вул. М. Коперника, 15
Телефон: +38 097 161 2699
"Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Свідченням, що історія мистецтва як текстова цільність із взаємопов’язаними цінностями і змістом зроджується в сьогоденні є Музей модерної скульптури Михайла Джиндри (1921–2006) – чи не єдиний музей сучасної скульптури в Україні.
Контакти:
Адреса: Львівська область, м. Брюховичі, вул. Музейна, 16
Телефон: +38 032 261 4448
"Музей -заповідник Маркіяна Шашкевича" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Експозиція музею складається з двох частин. Перша, розгорнута у двох залах, розкриває непростий життєвий шлях, священичу, громадську і творчу діяльність Маркіяна Шашкевича. Друга частина експозиції у двох залах презентує західноукраїнський побут першої половини ХІХ ст., час життя й діяльності М. Шашкевича.
У Музеї-заповіднику Маркіяна Шашкевича зібрано, систематизовано та опрацьовано матеріали, що розкривають постать цього великого українця.
Контакти:
Адреса: Львівська обл. Золочівський р-н, с. Підлисся вул. Шашкевича, 78
"Музей -заповідник гетьмана України Івана Виговського" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Музей є першим музеєм гетьмана Івана Виговського в Україні. Представлені експонати періоду боротьби за волю і державність від часів виникнення козацтва.
Контакти:
Адреса: Львівська обл. с. Руда, вул. Центральна, 1
Телефон: +38 032 394 1256
"Музей землі Жидачівської" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
У музеї представлено найбільш важливі події історико-культурного життя Жидачева – літописного Удеча, перші письмовіки про які згадуються 1164 р. Експозиція охоплює період від появи перших поселень на території Удеча (20–15 тис. рр. до н.е.) до нашого часу.
Контакти:
Адреса: Львівська обл. м. Жидачів, вул. Міцкевича, 2
Телефон: +38 (032) 394 1256
"Музей - заповідник "П'ятничанська вежа" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького
Музей відкритий у відтвореній пам'ятці архітектури сер. ХV ст. – оборонному дворі родини Внучків, перша писемна згадка про яку датується 1454 р. Оборонний двір розташований на схилі гори у західній частині с. П'ятничани є характерним укріпленням місового типу. Вежа була одним з елементів оборонного комплексу, який виник при історичному шляху Галич – Холм.
Контакти:
Адреса: Львівська обл. с. П'ятничани, вул. Замкова, 40
Телефон: +38 098 256 9514
Національний музей-меморіал пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького"
Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» розташований у Львові в часі тюрми, де розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в'язниця.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. С. Бандери, 1
Телефон: +38 067 747 4268
Державний історико-культурний заповідник у місті Белз
Музей створений з метою вивчення та використання пам'яток збереження матеріальної та духовної культури давнього населення України.
Колекція музею відображає історію та культуру давнього населення м.Белз.
Контакти:
Адреса: Львівська обл. Червоноградський р-н, м. Белз, вул. Савенка, 1
Телефон: +38 032 575 4117
Львівський історичний музей
Музей заснований у 1893 році та налічує у своїх колекціях понад 370 тисяч музейних предметів, частина з яких представлена в 10 експозиційних відділах та секторах.
Контакти:
Адреса: м Львів, пл. Ринок, 6
Телефон: +38 032 235 8334
Музей-Арсенал
Це одна з небагатьох збережених у Львові споруд оборонного типу (1574—1575, будівничі Павло Щасливий , Гануш, Себастьян Мочиґемба), яка була споруджена на місці невеликої зброярні, майже повністю знищеною пожежею 1571 року.
Контакти:
Адреса: м Львів, вул. Підвальна, 5
Телефон: +38 032 235 8661, +38 097 866 1878
Музей визвольної боротьби України
Експозиція Музею в хронологічній позиції розкриває основні етапи боротьби за самостійну соборність Української держави, і охоплює період від кінця ХІХ — до початку 90-х рр. ХХ ст.
Контакти:
Адреса: м Львів, вул. Лисенка, 23 а
Телефон: +38 032 275 0254
Музей генерал-хорунжого Р. Шухевича
Будинок Музею має дві поверхні: на першому — тематична експозиція, на другому — меморіальна. Експонати, розташовані на першому поверсі, розповідають про рід Шухевичів, юнацькі роки Романа Шухевича, його військово-політичну діяльність та збройну боротьбу українського визвольного руху. Експозиція другої поверхні (сходи, криївка, житлова кімната) створює побут годин перебування Головного Командиру УПА на цій підпільній квартирі (весна 1948 — початок 1950) і є головним меморіальним об'єктом Музею.
Контакти:
Адреса: м Львів, вул. Білогорща, 76 б
Телефон: +38 097 867 3586
Музей Євгена Коновальця
Історико-меморіальний музей Євгена Коновальця, одного з ідеологів українського націоналізму, заснованого з ініціативи Товариства української мови імені Тараса Шевченка (1990 р.) у родинному будинку Коновальців у с. Зашкові Жовківського р-ну Львівської обл. Музей є сектором „Музею визвольної боротьби України“ – відділом Львівського історичного музею (з 1993 р.).
Контакти:
Адреса: Львівська обл, с. Зашків, вул. Коновальця, 312
Телефон: +38 098 547 8117
Музей історії науки і техніки
Виставка раритетних зразків транспорту — «Ретро гараж». На площі 524 м2 представлена приватна колекція велосипедів, мопедів, мотоциклів, першої пол. — середини ХХ ст. Андрія Гладуна та ряд зразків американського автопрому 70—80 рр. ХХ ст. із збірки Тараса Майби. Також на виставці можна ознайомитися зі зразками продукції Львівського мотозаводу 50—70 рр. ХХ ст. фондів Львівського історичного музею. Тут можна побачити справжній фіакр (кінне таксі). такі екіпажі часто зустрічалися на вулицях Львова у ХІХ— І пол. ХХ ст. різних оригінальних зразків транспорту, на виставці експонуються авто Львівського клубу колекціонерів автомоделей та приватним колекціонером Юрієм Давидовим. Цікавим фоном для музейного селфі є «стіна» американських номерних автомобільних знаків з колекції Тараса Майбі.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Вітовського, 57
Телефон: +38 097 584 2888
Львівський музей історії релігії
Львівський музей історії релігії – єдиний такий профіль в Україні та один з небагатьох у світі. Заснований 1973 року. Тут за допомогою унікальних пам’яток висвітлено світоглядні основи світових релігій, історію та діяльність традиційних для наших земельних церковних організацій.
Контакти:
Адреса: м. Львів, пл. Музейна, 1
Телефон: +38 032 235 6100
Сокальський художній музей "Людина. Земля всесвіт"
Музей має безцінні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, різноманітні церковні реліквії, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, її сутності як земної істоти так і космічної, поглибити релігійно-філософські погляди.
Контакти:
Адреса: Львівська обл, Червоноградський р-н, м. Сокаль, вул. Шептицького, 74
Телефон: +38 (032) 235 6100
Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка
Дім Франка – це не просто Музей. Це також:
- Дім Муз, де вірує багатогранне мистецьке життя;
- Дім науки, що є осередком франкознавчих та музеологічних студій;
- Дім Діалогу, відбувається чесна дискусія та пошук порозуміння;
- Дім Родини, де по-домашньому затишно і тепло.
А ще це справжнє Місце Сили. Ласкаво просимо в гості до живого творця і "цілого чоловіка"!
Контакти:
Адреса: м.Львів, вул. І. Франка, 150-152
Телефон: +38 096 158 4606
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові
У шести експозиційних залах Музею висвітлюються практично всі етапи життя та праці вченого. Особливий акцент зроблено на львівському періоді діяльності Михайла Грушевського (1894-1914рр.). Відновлені меморіальні інтер'єри, а в них: меблі, речі побуту, фотографії, документи, перерахованих відвідувачів на початку ХХ ст. та створюють ілюзію присутності господарів дому.
На сьогодні фондова збірка музею налічує понад 27 тис. одиниця збереження.
Контакти:
Адреса: м.Львів, вул. І. Франка, 154
Телефон: +38 032 276 7852
Історико-краєзнавчий музей
Щорічно Історико-краєзнавчий музей організовує персональні, наукові, етнографічні та мистецькі виставки, проводить тематичні лекції, семінари та екскурсії для школярів. завдяки, розроблено серію інтерактивних уроків для найменших відвідувачів музею. Для них же виконуються майстер-класи з гончарства, ткацтва, писанкарства, малярства на склі, лозоплетіння, ковальства тощо.
Контакти:
Адреса: Львівська область, м.Винники, вул. Галицька, 26
Телефон: +38 032 296 0536
Історико-етнографічний музей "Бойківщина" у Самборі
У музеї функціонують 3 постійно діючі експозиції:
- Матеріально-господарська культура бойків та бойківської ноші. В ньому представлені предмети бойківського хатнього побуту, одяг(жіночий і чоловічий), зразки вишиванки Турківщини, предмети ткацтва. Родина Козакевичів.
- Спадок родини: меблі, флакони, касетки, ампірний годинник, альбом зі світлинами, родинні портрети, колекція поштівок, документи 14-19 століття.
- Експозиція національно-визвольних змагань, представлені матеріали про активних діячів ЗУНР, ОУН, УПА, УГВР.
Контакти:
Адреса: Львівська область, Самбірський район, м. Самбір, пл. А. Чайковського, 4
Телефон: +38 032 363 4435
Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького "Шевченківський гай"
Музей простого неба, заснований у 1971 році. Від офіційного часу створення і дотепер Музей зберігає, досліджує і популяризує культуру, народну архітектуру та давній побут у всій Західній Україні. За цей період сформовано фондову збірку з майже 22 тис. предметів та зібрано понад 100 великих архітектурних об'єктів, серед яких є унікальна і найбільша в Європі колекція сакральних споруд.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Чернеча Гора, 1
Телефон: +38 068 525 9185
Меморіальний музей тоталітарних режимів "Територія Терору"
Музей розташований у Львові на території колишніх ґетто (1941–1943 рр.) та пересільної тюрми №25 (1944–1955 рр.). Місце розташування визначає фокусні теми інституції: трансформації міського простору внаслідок нацистського та радянського насильства, досвіду людини в умовах екстремуму. Музей є прикладом меморіалізації родинної спадщини, яка залишилася після Другої світової війни та розпаду Радянського Союзу.
Серед основних напрямів діяльності установи:
- виставкові та освітні проекти;
- мистецькі інтервенції в міському просторі;
- співпраця з профільними установами України та інших країн;
- документування усноісторичних свідчень про трагічні події 1930-х років і дотепер.
Контакти:
Адреса: м. Львів, проспект Чорновола, 45
Телефон: +38 063 679 9390; +38 096 258 0589
Історико-культурний заповідник Древній Звенигород
Відвідини музею історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» – це можливість по-новому відкрити легендарне літописне місто. Експозиція у двоповерховій будівлі детально і за допомогою різних засобів розповідає історію маловідомої княжої столиці.
Контакти:
Адреса: Львівська область, Давидівська ОТГ, с. Звенигород, пл. Звенигородська,1
Телефон: +38 093 258 0817
Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Державний природознавчий музей Національної академії наук України – це один із найстаріших і найвідоміших природних музеїв України. Він був заснований у 1870 році і відтоді є одним із провідних центрів дослідження і популяризації природи України. Музей має унікальні колекції, які нараховують понад 360 тисяч експонатів, включаючи скелети динозаврів, скам'янілості, гербарії, колекції тварин і рослин. Музей також проводить різноманітні освітні заходи, зокрема лекції, екскурсії та майстер-класи.
Контакти:
Адреса: м. Львів, вул. Театральна, 18
Телефон: +38 032 235 6917