Компенсації відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу
Коротко про програму
Головним завданням Комплексної програми на час дії воєнного стану є реалізація системи економічних і організаційних заходів спрямованих на підтримку мікро, малих та середніх сільськогосподарських виробників шляхом сприяння залученню фінансових та інших ресурсів, розвитку сільськогосподарського виробництва, створення об’єктів виробництва з доданою вартістю, інформаційної та освітньої діяльності.
Фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу у національній валюті надається суб’єктам підприємництва у розмірі однієї облікової ставки Національного банку України, що діє на дату нарахування відсотків, але не більше ставки, передбаченої договором фінансового лізингу.
Для кого
Компенсація відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу надається на придбання сільськогосподарської техніки та обладнання. Відшкодуванню підлягають сплачені суб’єктами підприємництва відсотки (комісія) за супроводження договорів фінансового лізингу протягом поточного року. Максимальна сума фінансової підтримки на цей захід протягом бюджетного року для одного суб’єкта підприємництва становить 200 тис. гривень.
Підтримка надається в розмірі однієї облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не більше ставки, передбаченої угодою.
Критерії участі
Мікро, малі та середні суб’єкти підприємництва – це юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які відповідають критеріям суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього підприємства визначених ст. 55 Господарського кодексу України і основним видом діяльності яких є виробництво сільськогосподарської продукції, та/або розведення, вирощування риби, переробка на власних чи орендованих потужностях власно виробленої сировини, а також здійснення операцій з постачання сільськогосподарської продукції.
Переваги
При прийнятті рішення щодо фінансової підтримки переваги надаються:
- учасникам АТО (ООС), ветеранам війни;
- суб’єктам підприємництва, де керівником є молода людина віком до 35 років;
- суб’єктам підприємництва, які мають досвід провадження діяльності в аграрному секторі більше, ніж 2 роки.
Часові рамки
- Прийом документів розпочався з 18 жовтня 2024 року, а закінчується 1 грудня поточного року, або до завершення воєнного стану. У разі, якщо обсяг виділених коштів на заходи програми буде розподілений до 1 грудня подані заявки повертаються заявникам без розгляду на Комісії і можуть повторно подаватись у наступному році з оновленими даними.
Виконавець
Головним розпорядником коштів обласного бюджету та відповідальним виконавцем заходів Комплексної програми є департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.
тел. (032) 255-50-62 – Департамент агропромислового розвитку
Пакет документів для участі
Претенденти на одержання фінансової підтримки подають до Департаменту такі документи:
- заявку за встановленою Департаментом формою;
- копію витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- копії фінансової звітності для суб’єктів підприємництва (юридичних осіб) відповідно до обраної системи оподаткування за попередній рік;
- для фізичних осіб-підприємців копію податкової декларації платника податку за попередній рік (крім створених у поточному році), а для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на 4 групі, копії податкових декларацій за попередній та поточний рік;
- копію договору фінансового лізингу та копії додатково укладених договорів;
- довідку лізингодавця про помісячний розрахунок сплати відсотків за поточний рік у розрізі фактично сплачених відсотків та прогноз до кінця року;
- акт приймання-передачі про отримання лізингоодержувачем техніки (обладнання);
- довідку суб’єкта підприємництва про банківські реквізити;
- письмове зобов’язання (довільної форми) подати інформацію про результати діяльності до 5 січня наступного року за встановленою Департаментом формою.
Нормативна база