Підприємці отримують підтримку з обласного та державного бюджетів під час карантину

11 Червня 2020р, Новини. Департамент економічної політики, Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У зв’язку із непослабленням карантинних обмежень, передбачених постановою № 392 кабміну, представники малого і середнього бізнесу не можуть відновити свою діяльність у повному обсязі. Зараз показник інцидентності COVID-19 (кількість нових випадків захворювання за останні сім днів) в області складає 19,96. Допустима норма цього показника має бути менше аніж 12. Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, розуміючи всю складність ситуації, зараз існує цілий комплекс програм з обласного та державного бюджетів, якими може скористатись малий та середній бізнес Львівщини.

Зокрема, в межах Програми підтримки конкурентноспроможності, передбачено відшкодування частини відсотків за кредитами взятих на основні засоби. З 2016 року цією опцією скористались понад 100 суб’єктів господарювання, яким відшкодовано більше 6 млн грн. Також в межах цієї ж програми реалізовується ваучерна підтримка бізнесу, яка передбачає надання на конкурсній основі ваучерів – безповоротної фінансової допомоги для малого бізнесу Львівської області.  Розміри ваучерів: на маркетингові та  консалтингові послуги – до 50 тис грн, інноваційні ваучери – до 100 тис грн.

Програми підтримки для малого та середнього бізнесу працюють і в галузі агропромислового комплексу.

Цьогоріч з обласного бюджету виділено 18 млн грн (найбільша сума серед регіонів України) на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва. Програмою передбачено здешевлення відсотків за залученими кредитами у банківських установах та кредитних спілках. Окрім цього, є можливість надання пільгових кредитів на поворотній основі під реалізацію бізнес планів, підтримки бджільництва, органічного виробництва та кооперації. Станом на 1 червня надано право на фінансову підтримку 22 суб’єктам господарювання на суму 3,6 млн грн. З цих грошей допомогу вже отримали підприємці на суму 2 млн грн.

Окрім обласного бюджету, на підтримку сільськогосподарської галузі уряд виділив 4 млрд грн. З державного бюджету передбачена підтримка розвитку фермерства та кооперації - здешевлення відсотків за залученими кредитами та відшкодування вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Також урядова антикризова фінансова підтримка підприємців передбачає можливість отримання кредитів в межах державної програми доступних кредитів 5-7-9%. Це кредити до 3 млн грн з відсотковим ставками 0-3% на інвестиційні цілі, фінансування оборотного капіталу суб’єкта підприємництва та рефінансування заборгованості суб’єкта підприємництва за кредитом.

Серед напрямків державної підтримки - звільнення від сплати пені у разі несвоєчасної сплати за житлово-комунальні послуги до 1 липня 2020 року, звільнення від сплати орендних платежів, звільнення від відповідальності в разі прострочення оплати кредитних зобов’язань.

Окрім цього, до 1 січня 2021 року відкладається вимога застосування РРО платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

Законом передбачена і державна допомога для виплат зарплат найманим працівникам малого бізнесу під час карантину. Допомога по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва. Розмір допомоги – до однієї мінімальної зарплати (4723 грн). На такі цілі передбачено 5 млрд грн. Цей вид грошової підтримки надається підприємствам за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Кошти роботодавець перераховує працівникам, щоб ті могли пережити важкі часи, при цьому не припиняючи з ним трудові відносини.

Також для підтримки бізнесу урядом проведена лібералізація діяльності ФОП, зокрема збільшено річні ліміти (для 1-ї групи - з 0,3 млн грн до 1 млн грн, для 2-ї групи - з 1,5 млн грн до 5 млн грн, для 3-ї групи - з 5 млн грн до 7 млн грн).

З 1 березня по 31 травня були введені податкові канікули. Відтак, окрім винятків, за порушення податкового законодавства, штрафні санкції не застосовувались. Платникам податків не нараховувалась пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період, підлягала списанню. Також не нараховувалась та не сплачувалась в березні 2020 року плата за землю, а з 18 березня запроваджувався мораторій на проведення органами державної податкової служби документальних та фактичних перевірок.

Тимчасово до 30 червня 2020 року забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

- за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;

- у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;

- у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Ключові слова:

програми підтримки

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 07.08.2020 10:30
Пацієнтів загалом звернулось:
6942
+135
Очікують
результати тесту:
485
+135
Підтверджені випадки COVID-19:
10572
+152
Одужало:
2822
+87
Померло:
294
+11

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ