Сьогодні у Львівській філармонії звучатимуть колядки та щедрівки

14 січня 2014р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій

14 січня у приміщенні Львівської обласної філармонії відбудеться Різдвяне дійство за участі Галицького академічного камерного хору та Дитячого зразкового театру української пісні «Джерельце». Про це поінформували у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Галицький Академічний камерний хор привітає усіх українців з різдвяними святами, заспівавши найвідомішу українську щедрівку «Щедрик» Миколи Леонтовича.

Також у новорічному  концерті звучатиме прем’єрний твір відомого українського композитора м. Харкова Юрія Алжнєва «Різдвяне дійство» на слова Ліни Костенко для хору, солістів та симфонічного оркестру з Симфонічним оркестром Оперної студії Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Епіграфом цього концерту і музики є слова нашої славної поетеси Ліни Костенко «Ми є тому, що нас не може бути…». У цьому творі Юрій Алжнєв використовує старовинні колядки та щедрівки, під час виконання яких декламуватимуться поезії Ліни Костенко.

У другому відділенні братиме участь Дитячий зразковий театр української пісні «Джерельце» м. Моршина, який довгий час співпрацює з Галицьким академічним камерним хором. «Джерельце» запропонує глядачам віншування та різдвяний вертеп. Традиційно звучатимуть  українські старовинні та сучасні колядки, щедрівки, віншування відомих українських композиторів Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Віктора Камінського, Володимира Павенського, Мирона Дацка, Олександра Яківчука, Олександра Кошиця. Ведуча концерту – кандидат мистецтвознавства Оксана Король.

Ідея проведення традиційних різдвяних концертів виникла насамперед, щоб продовжувати традиції наших дідів та прадідів, які зв’язані зі стародавніми обрядами та прославлення Різдва Христового. Галицький академічний камерний хор продовжує цю традицію у вигляді академічного концерту. Світла музика колядок, щедрівок та віншувань принесе добро, мир і злагоду на весь наступний рік, а також благополуччя у кожну оселю.

Початок о 18.00 год.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 28.05.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
2216
+47
Очікують
результати тесту:
71
+47
Підтверджені випадки COVID-19:
1513
+70
Не підтверджено діагноз:
6038
+261
Одужало:
335
+13
Померло:
48
+0
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ