У Львові відбулося урочисте відкриття виставки «Діти і дітлахи: образ дитини в образотворчому мистецтві XVIІ-XX ст.»

4 грудня 2013р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій

3 грудня  у Львівській національній галереї мистецтв імені  Б.Г. Возницького відбулося відкриття виставки  «Діти і дітлахи: образ дитини в образотворчому мистецтві XVIІ-XX ст.».

У заході взяв участь і заступник голови – керівник апарату ОДА Андрій Мадзяновський, який у вітальному слові зазначив: «Надзвичай приємно сьогодні перебувати на відкритті чудової виставки, тематика якої повертає кожного з нас до універсальних людських цінностей – любов, доброта і дитинство. І важливим є той факт, що саме молоді мистецтвознавці ініціювали організацію такого проекту та здійснили велику дослідницьку роботу щодо вивчення музейних фондових збірок, адже образ дитини завжди цікавив художників і тому кожна епоха залишила нам мистецькі твори, наповнені дитячими обличчями та сюжетами про дітлахів».

Також від імені голови Львівської ОДА Андрій Мадзяновський побажав усім відвідувачам виставки приємних вражень та насолоди від зустрічі з прекрасним.

Зазначимо, дана виставка сформована із 130-ти експонатів – живопис, графіка, скульптура із збірок Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького та Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.

Виставка «Діти і дітлахи: образ дитини в образотворчому мистецтві XVIІ- XX ст.» дозволить ознайомитись та проаналізувати еволюцію європейського дитячого портрета й жанрової картини від XVII – до XX ст., різних художників: голландської, фламандської, французької, італійської, австрійської, англійської, німецької, російської, грузинської та української шкіл.

Виставка побудована за принципом протилежності: селяни-дворяни, сльози-сміх, смуток-щастя. Сучасні діти матимуть змогу ознайомитись з мистецьким зрізом «собі подібних» особистостей, а також відшукати серед цих облич, що дивляться крізь століття, свою «споріднену душу».

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 26.05.2020 09:31
Пацієнтів загалом звернулось:
2123
+38
Очікують
результати тесту:
71
+38
Підтверджені випадки COVID-19:
1405
+45
Не підтверджено діагноз:
5428
+171
Одужало:
295
+8
Померло:
40
+0
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ