В межах «Великого будівництва» планують відреставрувати Підгорецький замок

9 липня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів, серед яких пам’ятки Львівщини.

Про це повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко.

Серед об’єктів, які планують внести у перелік для відновлення, є оборонні мури Жовкви та палац Підгорецького замку.

За словами міністра культури відновлення історико-культурної спадщини забезпечить сталий розвиток територій громад, прокладе нові туристичні маршрути, пам’ятки стануть місцевими атракціями, наповняться новими сенсами.

Проект наразі готовий для розгляду міністерствами та буде презентований найближчим часом.

У 2008 році замок в Підгірцях був внесений до списку Всесвітного фонду пам'яток як одна із сотень пам'яток світу, що має виняткову цінність і знаходиться під загрозою руйнування. З оборонних мурів Жовкви залишилися окремі фрагменти. Звіринецька брама мурів була внесена 1979 року до реєстру пам’яток національного значення.

Довідково:

Будівля замку XVII ст. (ох. №412) у с. Підгірці – пам’ятка архітектури національного значення, об’єкт державної власності, що перебуває на балансі облдержадміністрації. У 1997 році Підгорецький замок передано в користування Львівській національній галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького.

Реставрація замку розпочалась у 2000 році. Було виготовлено проектно-кошторисну документацію на виконання першочергових протиаварійних робіт на суму 12,9 млн гривень. У період з 2007 до 2009 років  використано близько 3,0 млн грн, передбачених і виділених з державного бюджету. За цей період  відремонтовано дахові конструкції, виконано заміну покрівлі,  відреставровано приміщення вхідної оборонної частини замку.

У відреставрованих приміщеннях обладнані виставкові зали Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького.

Наступний етап відтворення пам’ятки - ліквідація аварійного стану дворових сходів, терас та реставрація замкової каплиці. Однак упродовж 2010-2020 років кошти з державного та обласного бюджетів не виділялись і реставрація пам’ятки  була призупинена.

З метою збереження Підгорецько замку і інших замків та на виконання наказу Міністерства культури та інформаційної політики України від 15.06.2020 №1903 «Про передачу нерухомого майна до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики» відповідно до Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року №1482 18.06.2020, облдержадміністрацією підписано Акт приймання-передачі об’єктів нерухомого майна, а саме:

- Костел св. Йосифа - Бродівський р-н, c. Підгірці;

- Монастир капуцинів, костел св. Йосифа - Буський р-н, смт Олесько.

- Замок, палац ( Палац Підгорецького замку) - Бродівський р-н,  c. Підгірці;

 - Гетьманський  заїзд (Заїзд пам'ятки архітектури) - Бродівський р-н,c. Підгірці;

- Оборонна вежа - Жидачівський р-н,  c. П'ятничани,

- Замок (комплекс будівель) - м. Золочів

- Замок - Буський р-н, смт Олесько

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 06.08.2020 10:30
Пацієнтів загалом звернулось:
6807
+117
Очікують
результати тесту:
485
+117
Підтверджені випадки COVID-19:
10420
+197
Одужало:
2735
+106
Померло:
283
+8

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ