Ситуація з костомельним заводом краща, але попереду ще багато роботи, - Юрій Холод

2 липня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Забруднення території, грунтових вод і стійкий неприємний запах, який чути часом у самій Жовкві - це ті скарги, з якими найчастіше звертаються жителі Жовківщини щодо діяльності Жовківської філії ДП "Укрветсанзавод". У Львівській ОДА тримають ситуацію на контролі.

Вчора, першого липня, відбулася чергова виїзна нарада на підприємстві, яким зараз управляє ТзОВ “Агротехніка”. Ініціював та очолив її заступник голови ЛОДА Юрій Холод, а участь узяли директорка департаменту агропромислового розвитку  Юлія Шопська, представники Держекоінспекції області та району, голова Жовківської РДА Роман Черніховський, депутат Жовківської райради Ігор Муравський та інші.

Під час зустрічі представники ТзОВ “Агротехніка”, в оренді якого вже кілька років перебуває костомельний завод, ознайомили присутніх з процесами технологічного переоснащення та модернізації потужностей виробництва. Зокрема, йшлося і про їх збільшення, у чому наразі є потреба. На території підприємства від часу попередніх управлінців залишається ще частина неутилізованих відходів. У 2018 році прийнято рішення про рекультивацію 50 га території довкола підприємства та облаштування скотомогильника для відходів, які переробити не вдасться і які тут накопичилися до 2015-2016 років. Для цього є виділена земельна ділянка, питання у державних грошах, які мають бути виділені на відповідні роботи та обладнання. 

“Порівняно з 2015-2016 роком, ситуація справді краща. Це підкреслює і Ігор Муравський, який постійно контролює ситуацію та інформує про неї, і фото, які ми можемо побачити в ЗМІ і соцмережах. Проте є три найважливіші проблеми: очисні споруди для стічних вод, фільтри і непероблені старі залишки. Вчора ми обговорили рішення, які пропонує орендар, та обумовили приблизні дедлайни. Зокрема, всі проєкти на очисні споруди готові, впродовж пів року ТзОВ обіцяє закупити і встановити обладнання. Щодо утилізації старих решток, мусимо працювати разом, щоб донести важливість якнайшвидшого державного дофінансування. Фільтри - те, на чому наполягаємо і найближчим часом повернемося до визначення конкретних дедлайнів. Бо далі так бути точно не може, щоб люди аж в Жовкві страждали від ядучого запаху”, - каже Юрій Холод. 

За словами керівниці департаменту агропромислового розвитку Юлії Шопської, питання поводження з відходами, які накопичено на території за попередні роки,  встановлення фільтрів для зменшення запахів від утилізатора та правильне водовідведення - постійно на її контролі. Однією з важливих проблем, які зараз намагаються вирішити, є співпраця ТзОВ “Агротехніка”  з юридичними та фізичними особами, які здійснюють діяльність на території Жовківського району. Тут потрібні кроки назустріч з обох сторін. Наразі управлінці костомельним заводом запевняють, що готові приймати та переробляти всі відходи тваринного походження з області, щоб вони не накопичувалися на прилеглій території, якщо вирішиться юридичне питання укладення договорів з місцевими підприємцями.

Ключові слова:

костомельний

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 07.08.2020 10:30
Пацієнтів загалом звернулось:
6942
+135
Очікують
результати тесту:
485
+135
Підтверджені випадки COVID-19:
10572
+152
Одужало:
2822
+87
Померло:
294
+11

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ