Агропідприємства Львівщини активно готуються до жнивної кампанії.

12 Червня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У 2020 році під посівами сільськогосподарських культур  за всіма категоріями господарств є 699,5 тис. га, (на 2,4 тис га більше до 2019).

Зернових та олійних культур вирощується на площі 468,5 тис. га, з них 75,7 % площа у с.г. підприємствах (354,9 тис. га) та 24,3 % площа у господарствах населення (113,6 тис. га).

В  межах підготовки до  жнив аграріям акцентують увагу  на важливості пожежної безпеки:

одна група заходів - це підготовка матеріальної бази і технічних засобів збирання, транспортування, зберігання врожаю;

друга група - це навчання, інструктування кадрів, відпрацювання планів реагування та взаємодії.

"В області проводиться  широка  роз’яснювальна робота  у  колективах господарств серед працівників та серед сільського населення щодо виконання вимог законодавства з протипожежної  безпеки, зокрема розповсюдження різних інформаційних матеріалів в електронному вигляді та друкованому вигляді.  Аграрії найбільше зацікавлені  у пожежній безпеці, адже це їх економічна безпека та економічний результат діяльності. Тому розуміють і долучаються до проведення роботи щодо орієнтування та спонукання якнайширшого кола громадськості обов’язкового дотримання норм протипожежної безпеки, правил поведінки при настанні надзвичайної ситуації", - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська.

Для задіяних на жнивах проведуть  планові і додаткові  інструктажі із правил пожежної безпеки та охорони праці.

Важливо до початку збирання зернових та олійних культур, в першу чергу ранніх, сільгосппідприємств та фермерських господарствами  опрацювати плани щодо використання соломи, визначити  наявність технічних засобів для цього.

«Важливо зберегти не тільки урожай але і родючість грунтів.  Основний закон землеробства – закон повернення. Все що забрали з грунту потрібно повернути в грунт. За відсутності або за недостатнього обсягу виробництва органічних добрив дуже важливо усю побічну продукцію, в даному випадку солому, заробити в грунт. Подрібнити і приорати, посіяти та приорати разом із  сидератами, застосувати мікробні препарати для прискоренні процесів гумініфікації. Більшість аграрних підприємств дотримуються такого алгоритму, однак у господарствах населення є технічна проблема з подрібненням соломи. Вирішення даної проблематики  є відкритим питанням для наукових установ, влади, бізнесу», - зазначила Юлія Шопська.

За її словами, для кращої скоординованості на жнивах 2020 суб’єктів господарювання, органів влади, місцевого самоврядування, громадськості департаментом агропромислового розвитку ЛОДА спільно з ГУ ДСНС у Львівській області напрацьований «Комплексний план спільних дій щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки жнивної компанії 2020 року».

Спільні та скоординовані дії дадуть можливість в першу чергу забезпечити недопущення виникнення надзвичайних ситуацій під час жнивної кампанії та своєчасного і належного  реагування  в разі настання  таких випадків. 

 

Ключові слова:

аграріїжнива

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 10.08.2020 20:00
Пацієнтів загалом звернулось:
7264
+56
Очікують
результати тесту:
485
+56
Підтверджені випадки COVID-19:
10981
+130
Одужало:
2936
+12
Померло:
305
+3

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ