Сезон розпочався: Національний природний парк «Сколівські Бескиди» запрошує туристів

11 Червня 2020р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Туристичний сезон на Львівщині вже розпочався, цьогоріч він проходитиме з акцентом на  еко- та агротуризм, оздоровчий напрямок відпочинку, а також мандри для родин.  

Так, серед найпопулярнішим напрямів заміського відпочинку на Львівщині є національний природний парк "Сколівські Бескиди". Ця величезна гірська територія історичної Бойківщини багата на стрімкі скелі, хвойні ліси та бурхливі водоспади, тож все більше привертає увагу туристів з інших регіонів.

Географічне розташування в межах Сколівського, Дрогобицького, Турківського районів, проходження міжнародної автомобільної траси Київ-Чоп та з/д сполучення робить національний природний парк  «Сколівські Бескиди" туристично привабливою локацією регіону.

Місто Сколе розташоване за 100 км до Львова, 110 км до м. Івано-Франківськ, 158 км до м. Ужгород. До ближніх курортів Трускавець, Моршин, Східниця в середньому 50км. Наявність гірськолижних туристичних комплексів поблизу території парку («Тростян», «Захар Беркут», «Плай», «Тисовець», «Дзвенів») підсилює спроможність локації для зимового туризму.

В зоні діяльності парку є цікаві туристичні об’єкти історико-культурного значення. Зокрема три пам'ятки національного значення(місто-фортеця «Тустань», храм Святого Великомученика Пантелеймона, 1597 р., храм Пресвятої Трійці ПЦУ,1824 р.), десять пам'яток архітектури місцевого значення, вісім пам'яток історії та культури, пам'ятка садово-паркового мистецтва.

Крім того, унікальні туристичні об’єкти природничого значення вершини гір: Парашка (найвища в парку - 1268 м.), Лопата, Кудрявець, Високий Верх, Зелемінь, Дмитрівка. Водоспади: на р. Кам'янка, Гуркало, Сопітський водоспад, 27 джерел природної мінеральної води, Карпатські полонини, криволісся, старовікові ліси ,рідкісна флора і фауна Бескидів.

Все це можна побачити завдяки мережі шляхів активного та екологічного туризму, протяжність яких у парку – 144 км, а також двох автомобільних та двох веломаршрутів. Для відпочинку організовані вісім рекреаційних зон, і два туристичні притулки. Отримати інформацію з екскурсіями можна в чотирьох еколого-просвітницьких центрах парку. Скуштувати запашні трав’яні чаї з лікарської сировини місцевої плантації можна в чайному будинку Крушельницького лісництва.

Враховуючи зростаючий попит на відвідування природно заповідної території, є очевидна потреба в покращенні та розвитку туристичного інфраструктури. Першочергово облаштувати під'їздні дороги з твердим асфальтним покриттям до рекреаційних об’єктів парку: (водоспаду Кам'янки - 5 км., водоспаду Гуркало – 5 км., рекреаційної зони в Майданському лісництві - 6 км., джерел мінеральної води «Павлів Потік» - 3 км., рекреаційної зони Дубравка - 1км).

Центром туризму в НПП «Сколівські Бескиди» має стати палац XIX ст. баронів Гредлів з центральним візит центром, природничим музеєм та пам’яткою – парком садово-паркового мистецтва.

Нагадаємо, 4 червня 2020 року Львівська обласна Рада прийняла рішення про виділення 1400 тис грн з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення заходів з розвитку рекреаційної інфраструктури.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 11.07.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4553
+76
Очікують
результати тесту:
485
+76
Підтверджені випадки COVID-19:
6882
+119
Одужало:
1009
+6
Померло:
181
+3

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ