Фізичним особам-підприємцям виплачують допомогу з часткового безробіття

11 Червня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Від 6 червня набула чинності постанова Кабміну № 453, відповідно до якої фізичні особи-підприємці, котрі використовують працю найманих працівників, а також ті, що ведуть діяльність одноосібно і є застрахованими особами, мають право отримати для себе допомогу з часткового безробіття.

«Станом на сьогодні Львівський обласний центр зайнятості прийняв рішення про призначення допомоги з часткового безробіття 897 працедавцям, що ведуть малий і середній бізнес. Відповідно 11317 найманих працівників отримають від держави частину втраченого через карантин заробітку. А тепер цією фінансовою підтримкою можуть ще скористатися приватні підприємці. Йдеться про тих, хто працює сам на себе, а також бізнесменів, котрі мають найманих працівників, - повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. - Для призначення допомоги з часткового безробіття фізичним особам-підприємцям потрібно впродовж 90 днів з моменту припинення або скорочення діяльності подати до центру зайнятості за місцем сплати єдиного соціального внеску пакет документів, тобто заяву довільної форми, копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності, довідку про сплату єдиного соціального внеску за останніх 6 місяців, а також Додаток 2 до Порядку, бланк якого можна знайти за посиланням.

Для цього слід скористатися поштовими скриньками, які розміщенні біля входу до кожного центру зайнятості або філії Львівського ОЦЗ, або надіслати документи на e-mail (електронні адреси та номери телефонів гарячих ліній ЦЗ – https://bit.ly/2LwF8hW). Упродовж 3 робочих днів спеціалісти центру зайнятості або філії перевірять їх, у разі виявлення помилок поінформують про це фізичну особу-підприємця, щоби він у термін до 5 днів зміг надіслати новий або виправлений пакет документів.

Рішення про призначення допомоги з часткового безробіття приймає обласний центр зайнятості. Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Допомога з часткового безробіття не оподатковується, вона встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць і надається як на період зупинення чи скорочення діяльності, так і впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Ключові слова:

фопвиплатидопомога

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 15.08.2020 10:45
Пацієнтів загалом звернулось:
7774
+146
Очікують
результати тесту:
485
+146
Підтверджені випадки COVID-19:
11824
+166
Одужало:
3213
+56
Померло:
324
+6

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ