Українсько-канадський проєкт: в області відкрили 5 сімейних молочних ферм

10 Червня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 10 червня, відбулось онлайн засідання комітету українсько-канадського проєкту Львівської аграрної дорадчої служби “Розвиток молочного бізнесу в Україні”.

Участь у засіданні взяв заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська, керівник Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків.

Одним із ключових перспективних завдань Львівської аграрної дорадчої служби є будівництво кооперативного молокопереробного заводу у Львівській області. Уряд Канади фінансує проект на 1 млн дол. Решта інвестиції - від виробників молока, які здаватимуть молоко на завод. Такі інвестори стають акціонерами заводу на суму, що вдвічі перевищує суму їхніх інвестицій.

“За підтримки Уряду Канади реалізували в області два проєкти з розвитку сімейних молочних ферм. Це проєкт  “Розвиток молочного бізнесу в Україні”, який допомагає успішно відкривати сімейні ферми і проводити аналіз молока, а це дозволяє покращити його якість. Окрім того, у 2019 році розроблено понад 10 промоційних заходів та понад 20 зустрічей щодо залучення виробників молока Львівщини до інвестування у будівництво молокопереробного заводу. Львівська ОДА і надалі підтримуватиме створення сімейних ферм. Дякуємо за вклад Уряду Канади у розвиток Львівщини саме у напрямку молочного скотарства”, - зазначив Юрій Бучко.

Також Юрій Бучко зазначив, що впродовж останніх років Львівщина займає шосте місце в Україні щодо обсягів виробництва тваринної продукції.

“Товарне виробництво молока здійснюється на 70 підприємствах та фермерських господарствах. Особливість Львівщини полягає у тому, що біля 280 тисяч сільськогосподарських підприємств утримують понад 90 % поголів’я рогатої худоби   Розпочато процес трансформації особистих селянських господарств  у сімейні молочні  ферми, які далі працюватимуть в межах юридичного поля”, - додав заступник голови.

Керівник Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків зазначив, що завдяки українсько-канадському проєкту торік в області вдалось відкрити 5 сімейних молочних ферм.

"У кожній з цих ферм є по 10 корів, однак власники не зупиняються на досягнутому і планують розвивати свій бізнес надалі та утримувати до 20 корів. Проєкт у Львівській області успішно допомагає через консультаційний супровід та аналіз молока середнім та великим господарствам, які в складних конкурентних умовах не тільки зберегли виробництво, але і збільшили поголів’я та суттєво підвищили продуктивність корів, збільшили об’єм виробництва молока”, - додав Іван Паньків.

У межах засідання акцентували увагу на важливості подальшого розвитку проекту, зокрема будівництва заводу.

Ключові слова:

Канадакомітет

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 07.08.2020 10:30
Пацієнтів загалом звернулось:
6942
+135
Очікують
результати тесту:
485
+135
Підтверджені випадки COVID-19:
10572
+152
Одужало:
2822
+87
Померло:
294
+11

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ