15 травня – день діагностики меланоми (ВІДЕО)

15 травня 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

За даними ВООЗ щороку в світі реєструється більше ніж 200 тисяч випадків захворювання меланомою, з яких приблизно чверть закінчуються смертю. З метою привернення уваги до зазначеної проблеми, ВООЗ виступила ініціатором щорічного проведення Дня діагностики меланоми.

В країнах Європи у травні реалізується ініціатива в рамках кампанії «Євромеланома» («Euromelanoma»), що стартувала в Бельгії в 1999 р. Зараз цю кампанію підтримують 26 країн-учасниць. У 2009 році до них приєдналася і Україна. Основне завдання ініціативи ВООЗ в рамках даного проекту – знизити рівень смертності від меланоми шляхом підвищення освіченості населення, а також звернення уваги лікарів на проблему онкологічних захворювань шкіри.

Меланома – це найбільш агресивний вид раку шкіри. Однак він виліковний тільки при ранньому діагностуванні. Меланома – пухлина, яка розвивається з клітин, що беруть участь у забарвленні шкіри. Ці клітини – меланоцити – під дією ультрафіолету виробляють меланін. Переродження меланоцитів відбувається в результаті впливу багатьох чинників: ультрафіолетового впливу, механічної травми, при термічних або хімічних опіках.

Найчастіше на переродження родимки у меланому впливає надмірне перебування на сонці. Чим більше шкіра знаходиться під впливом сонячного випромінювання, тим більше ризик переродження родимки. Важливо також пам’ятати, що ніжну дитячу шкіру слід особливо ретельно захищати від сонячних опіків. Отримані ще в дитячому віці опіки збільшують вірогідність розвитку меланоми в більш старшому віці.

Профілактика злоякісної меланоми зводиться до своєчасного видалення вроджених або набутих родимок, що травмуються, а також до найсуворішої заборони видалення, припікання або інших маніпуляцій з різних видів родимками, бородавками та іншими шкірними пухлинами.

Для полегшення виявлення симптомів хвороби, усім обстеженим роздана спеціальна абревіатурна таблиця, яка допомагає стежити за станом невусів «АККОРД», де:

  • А – асиметрія (родимку умовно можна розділити на 2 рівні частини);
  • К – краї (повинні бути рівні);
  • К – кровоточивість;
  • О – окрас (рівномірний);
  • Р – розмір (чим більша родимка, тим небезпечніша); 
  • Д – динаміка (любі зміни – колір, краї, тріщини, тощо).

Орися Сизон, експерт департаменту охорони здоров’я з дерматовенерології, розповідає про профілактику онкозахворювань шкіри.

Ключові слова:

Львівщинамедицина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 05.08.2020 10:30
Пацієнтів загалом звернулось:
6690
+120
Очікують
результати тесту:
485
+156
Підтверджені випадки COVID-19:
10223
+156
Одужало:
2629
+123
Померло:
275
+3

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ