Підтримка малого бізнесу: законом передбачена держдопомога для виплат зарплат найманим працівникам під час карантину

14 травня 2020р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Законом №3275 передбачена державна допомога для виплат зарплат найманим працівникам малого бізнесу під час карантину. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Як зазначають у департаменті Законом введено поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Допомога по частковому безробіттю надаватиметься роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Підтримка для виплат працівникам з боку держави надаватиметься при збереженні за ними робочих місць. Розмір допомоги – до однієї мінімальної зарплати (4723 грн). Фінансовий ресурс – 5 млрд грн. Цей вид грошової підтримки надається підприємствам за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Ці кошти  роботодавець перераховує працівникам, щоб ті могли пережити важкі часи, при цьому не припиняючи з ним трудові відносини. Часткове безробіття — вимушене тимчасове скорочення нормальної або встановленої законодавством України тривалості робочого часу, перерва в одержанні заробітку або скорочення його розміру через тимчасове припинення виробництва без припинення трудових відносин з причин економічного, технологічного, структурного характеру.

На допомогу держави за частковим безробіттям можуть розраховувати лише сумлінні платники соціальних внесків, відповідальні працедавці та обов’язково виробники. Ключові параметри «карантинного» механізму часткового безробіття, передбаченого законом:

1. Допомога для виплати працівникам надається за зверненням роботодавців із числа підприємств малого та середнього підприємництва.

2. Допомога надається  роботодавцю за фактом сплати ЄСВ протягом шести місяців до дати зупинення діяльності. 

3. Для отримання допомоги на період карантину роботодавець має право звернутися до територіального органу Державної служби зайнятості, за місцем своєї реєстрації як платника ЄСВ

4. Право на допомогу по частковому безробіттю мають право застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини. При цьому така допомога не надається працюючим пенсіонерам, особам з інвалідністю та сумісникам.

5. Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється лише на час карантину, строки якого встановлено Кабміном, та 30 календарних днів після нього.

6. Якщо протягом періоду виплати допомоги по частковому безробіттю людина звільниться з роботи з ініціативи роботодавця чи через банкрутство підприємства, роботодавець має повернути кошти в повному обсязі до Фонду безробіття.

7. Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинки (скорочення) виробництва.

Для отримання допомоги необхідно звернутись до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Центру зайнятості), за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи: 1) заяву у довільній формі; 2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком карантинних заходів; 3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю; 4) довідку ДПС про сплату ЄСВ на загальнообовязкове соціальне державне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупиненя (скорочення) діяльності.  Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.

Ключові слова:

допомогакарантин

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 01.06.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
2357
+18
Очікують
результати тесту:
154
+18
Підтверджені випадки COVID-19:
1700
+31
Не підтверджено діагноз:
7237
+405
Одужало:
421
+12
Померло:
56
+1
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ