205-та річниця від дня народження: у Млинах вшанували автора Гімну України отця Михайла Вербицького

7 березня 2020р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 7 березня, минає 205-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Заходи розпочалися у церкві Покрови Пресвятої Богородиці у с. Млини (Республіка Польща), де колись був парохом отець Михайло Вербицький.

Тут представники духовенства провели молебень. Опісля, у каплиці-пантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та поклали квіти. У заходах взяв участь голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Отець Михайло Вербицький присвятив своє життя служінню: служінню Богу, Україні і її народу. Йому було написано стати одним із її видатних синів, стати творцем мелодії Державного Гімну України. Сьогодні, як ніколи, ця пісня окриляє український народ, надає нам сил у важкі хвилини протистояння з ворогом. Михайло Вербицький зайняв своє місце поряд із Шевченком, Франком, Сковородою та багатьма іншими духовними натхненниками, які стали поводирями українського народу, нашою силою і багатством, гордістю, пам’яттю і сумлінням», - зазначив очільник області.

Також біля каплиці-пантеону відбулося віче з нагоди 205-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького.

«Ми з вами горді, що наша земля є матір'ю великої кількості великих і по справжньому геніальних людей, що присвятили своє життя патріотичному вихованню української молоді, боротьбі за українську державність, стали прикладом для наслідування, зміцнили наш дух, об’єднали серця мільйонів українців. Ми відчуваємо їхню силу у важкі хвилини, вони допомагають нам у нашій боротьбі, вони наші герої, наші ангели охоронці. Вони наше минуле і наше майбутнє, наш щит від усього злого. Без них ми б не були тими ким ми є. Тому сьогодні ми віддаємо їм шану. Ми з вдячністю схиляємо свої голови на їхніх могилах. Вони живуть в наших серцях, житимуть у наших дітях і онуках»,- зазначив очільки області»,- наголосив Максим Козицький.

Також представники делегацій взяли участь у молебені за Україну та український народ у с. Явірник Руський.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 04.08.2020 09:00
Пацієнтів загалом звернулось:
6570
+107
Очікують
результати тесту:
485
+107
Підтверджені випадки COVID-19:
10067
+146
Одужало:
2506
+152
Померло:
272
+6

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ