До 125-річчя Василя Вишиваного на Золочівщині презентували виставку

11 лютого 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Учора, 10 лютого, виповнилося 125 років від дня народження Вільгельма фон Габсбурга - видатного політичного діяча, дипломата, поета, полковника Легіону Січових Стрільців та Армії УНР,  який увійшов в історію під іменем Василя Вишиваного. Своє життя він присвятив боротьбі за Українську державу.

З цієї нагоди у Районному народному домі м. Золочів відбулась презентація виставки про його життя та діяльність.

«Ця постань є непересічною для всього нашого народу. Це великий австрієць, який став великим українцем. На прикладі цієї людини ми маємо формувати наші майбутні покоління, розвивати нашу національну гідність і свідомість. Я дякую усім хто організував цю виставку, і долучився до цієї справи. Дякую шановним гостям, які відвідали Золочівщину, бо ця земля також Василя Вишиваного. Бажаю цікавого, плідного та пізнавального спілкування», - у вітальному слові зазначив голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич.

Участь у заході взяли: духівництво району, науковці, творча інтелігенція, громадські діячі та молодь.

Згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради від 24.12.2019 № 972, 2020 рік проголошено на Львівщині Роком Василя Вишиваного.

Нагадаємо, що постать Василя Вишиваного є унікальною для Золочівщини. Василь Вишиваний прибув у м. Золочів у 1915 році в чині лейтенанта, де українізував військову частину, в якій він служив. Саме тоді Вільгельм почав носити вишивану сорочку, подаровану йому одним із вояків, і його назвали Василь Вишиваний. Вільгельм почав вважвти себе українцем, а також заохочувати своїх підлеглих до активного національного самовизначення.

Зазначимо, що організатори виставки: ГО «Золочівське районне громадсько-патріотичне об`єднання «Український чин»; ГО «Товариство українських наукових викладів ім. П. Могили»; ГО « Святий Юр».

Виставку організовано за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики, а також департменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облднржадміністрації.

Ключові слова:

Львівська ОДАвиставка

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 03.08.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
6463
+52
Очікують
результати тесту:
485
+52
Підтверджені випадки COVID-19:
9921
+138
Одужало:
2354
+51
Померло:
267
+2

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ