Львівщина – серед пілотних областей, де впроваджують реформу професійної освіти на національному рівні

5 грудня 2019р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

В Україні стартувала спільна програма МОН та ЄС EU4Skills, яка допоможе оновити обладнання у відібраних для проєкту закладах профосвіти, розробити нові навчальні програми та підвищити кваліфікацію педагогів.

Результатом чотирирічного проєкту також стане ефективна система управління закладами. Про це розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад та представники ЄС сьогодні, 5 грудня 2019 року, під час презентації програми в Києві.

Серед присутніх на заході: заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод та т.в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Гайдук.

«У жовтні ми презентували пілотні регіони, які отримали можливість створити Центри професійної досконалості в межах програми. EU4Skills також допоможе нам в оновленні 100 стандартів професійної освіти та перенавчанні майстрів і викладачів у профтехах пілотних регіонів. Для нас важливо використати досвід країн ЄС, у яких профосвіта престижніша серед молоді», – розповіла Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.

Програма EU4Skills підтримає впровадження реформи на національному рівні та у 7 областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Надалі досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну.

«Як свідчить досвід ЄС, професійно-технічна освіта – це можливість для молодих людей повністю реалізувати власний потенціал. Це також важливо для розвитку України. Кваліфікована праця – передумова для економічного зростання та інновацій», ‒ зазначив керівник програм співробітництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.

Учасникам заходу розповіли, що реформа професійно-технічної освіти, серед іншого, сфокусована на створенні Центрів досконалості з сучасним обладнанням і технологіями для навчання. Вони стануть хабами, де втілюватимуться кращі практики реформи і які ділитимуться своїм досвідом з іншим закладами по всій країні.

EU4Skills працюватиме над створенням таких центрів, а також над залученням роботодавців до планування та викладання навчальних програм. Це допоможе випускникам отримати практику під час навчання та відповідати вимогам ринку праці.

Довідково:

«EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» – це європейська програма, яка спрямована на підтримку реформи професійно-технічної освіти в Україні.  Вона передбачає закупівлю нового обладнання, створення мережі Центрів професійної досконалості, підвищення кваліфікації майстрів та викладачів, а також розробку нових навчальних програм та стандартів для учнів.

17 грудня 2018 року Україна та Європейська комісія підписали Угоду про фінансування програми обсягом у 58 млн євро. З них 21 млн євро направлять на оновлення обладнання та інфраструктури.

Програма поділена на три компоненти:

  • підвищення ефективності реформ в області професійно-технічної освіти;
  • покращення якості та привабливості професійно-технічної освіти, а також збільшення її відповідності потребам ринку праці;
  • модернізація інфраструктури та обладнання у закладах профосвіти, які будуть відібрані в межах проєкту.

EU4Skills триватиме впродовж 2019-2023 років. Програму в Україні реалізовують Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Німецький державний банк розвитку (KfW).

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ