Триває фінансування пенсій за грудень 2019 року
12 грудня 2019
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжуєть фінансування пенсійних виплат за грудень 2019 року.
Станом на 12 грудня 2019 року на фінансування пенсійних виплат спрямовано 1019,0 млн гривень, що становить 52,3 %, місячної потреби.
Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюється за встановленим графіком.
На Львівщині відбулися щорічні Дні Партнерства інститутів громадянського суспільства
12 грудня 2019
Сьогодні, 12 грудня, відбувся щорічний захід Дні Партнерства інститутів громадянського суспільства.
Учасників привітав директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації Андрій Ковальський.
«Органи влади та громадськість є партнерами однієї великої справи - розбудови нашої держави. Сьогодні ми поглянемо на те, що ми спільно змогли зробити за цей рік. Я переконаний, що упродовж трьох наступних місяців нам вдасться окреслили напрями співпраці у 2020 році. Ми повинні сконцентруватися на розвитку проєктів у і наступному році», - наголосив Андрій Ковальський.
Під час заходу громадські організації - переможці конкурсу в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства звітують про реалізацію проєктів.
Зокрема, громадська організація «Ділові Українські Жінки у Львівській області» розповіли про підсумки фотопроєкт «Багатодітне материнство - джерело краси, енергії, любові».
В центрі виставки – особистість жінки та її етнокраса. Готувались до проєкт не один день, а сама зйомка відбувалась в Києві.
«Цією виставкою ми хотіли привернути увагу до материнства і популяризувати відповідальне планування сім'ї із правильним фундаментом. Цей проєкт має на меті мотивувати жінок на народження дітей», - зазначила керівник ГО «Ділові Українські Жінки» Галина Давидюк.
Окрім цього, представники громадських організацій, які не брали участь в цьогорічному конкурсі, презентувати успішно реалізований проєкт своєї громадської організації та поділитися планами на 2020 рік.
Зауважимо, що Дні Партнерства інститутів громадянського суспільства відбуваються уже шостий рік поспіль.
Нагадуємо, що громадські організації отримали фінансову підтримку на реалізацію проєктів на конкурсних засадах з Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2019 році.
Організатори заходу – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.
"Новорічна ялинка": рейдові групи патрулюють лісові угіддя
12 грудня 2019
З метою попередження проведення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового 2020 року розпочалась операція "Новорічна ялинка".
Рейдові групи у складі державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівниками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюють патрулювання у лісових угіддях та на шляхах реалізації.
Представники рейдових груп здійснюють перевірку документів на право придбання та реалізації новорічних ялинок, а саме товарно-транспортні накладні встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, виданої лісогосподарськими підприємствами.
Згідно ст. 65 КУпАП за кожне незаконно вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево накладається штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 до 1020 грн., на посадових осіб від 2550 до 5100, а також збиток в розмірі 498,47 гривень.
За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), а ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду -штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).
Бережіть хвойні насадження, замінивши їх довговічними штучними ялинками. Однак, для людей, які не уявляють свят без лісової «красуні» пропонуємо придбати її у лісогосподарських підприємствах із спеціальними номером та штрих-кодом.
Детальніше за посиланням.
На сховищах радіоактивних відходів області встановлено автоматизовану систему екологічного радіаційного моніторингу
11 грудня 2019
Сьогодні, 10 грудня, Державне спеціалізоване підприємство «Об’єднання «Радон» спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження та чеською компанією Nuvia a.s. організували прес-конференцію на тему: «ЄС обладнує системою радіаційного моніторингу сховища радіоактивних відходів у 5 найбільших містах України».
Від департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації участь взяв Ігор Кравець, т.в.о. начальника відділу нормування дозвільної діяльності управління регулювання природокористування.
В межах проєкту «Інтегрована автоматизована система екологічного радіаційного моніторингу на спецкомбінатах Державної корпорації «Українське державне «Об’єднання «Радон», яка фінансується ЄС, на території Львівщини на сховищах радіоактивних відходів встановлено автоматизовану систему екологічного радіаційного моніторингу.
Також зазначаємо, що система дозволить здійснити моніторинг і документування параметрів радіаційної обстановки (альфа, бета, гамма випромінювання), допоможе у виявленні радіаційної небезпеки та швидкому реагуванні на неї.
На Львівщині розпочато ялинкову кампанію 2019-2020 років
11 грудня 2019
11 грудня у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства було проведено міжвідомчу виробничу нараду з нагоди початку ялинкової кампанії 2019-2020 років на Львівщині.
У нараді взяли участь перший заступник начальника управління-головний лісничий Целень Я.П., старший інспектор управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області Гараміта Р.Б., державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції у Львівській області Федак Р.С., начальник відділу лісового господарства ОКСЛГП «Галсільліс» Карабін Н.М., спеціалісти управління, головні лісничі та інженери охорони, захисту лісу всіх державних лісогосподарських підприємств управління.
На нараді були розглянуті питання охорони, заготівлі, маркування та реалізації новорічних ялинок.
На ялинкову кампанію 2019-2020 років лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ запропонували заготівлю новорічних ялинок в обсязі 12,2 тис.шт.
Орієнтовна ціна на ялинки 1-4м. буде становити 100 - 300 грн. На сайтах лісогосподарських підприємств можна буде дізнатися про ціну на новорічну ялинку в залежності від породи та висоти деревця.
Реалізацію ялинок заплановано проводитися з дворів лісництв, лісгоспів, на ринках районного та місцевого значення та в місті Львові.
Як і в минулому році, кожна новорічна ялинка буде маркуватися биркою або самоклеючою стрічкою із штрих-кодом, яка містить інформацію про місце заготівлі, що підтверджує законність її реалізації.
Для організованого проведення цьогорічної ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок Львівським ОУЛМГ, Головним управлінням Національної поліції у Львівській області, Державною екологічною інспекцією у Львівській області видано спільний наказ від 02 грудня 2019 року “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період”, яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.
З ініціативи Львівського ОУЛМГ, Головою Львівської облдержадміністрації видано розпорядження «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2020 року».
З числа працівників державної лісової охорони, Держекоінспекції, органів поліції будуть створені мобільні рейдові групи з метою охорони хвойних насаджень та перевірки законності придбання і перевезення новорічних ялинок.
За кожну незаконно зрубану новорічну ялинку накладатиметься штраф розмір якого становить від 510 грн. та нараховуватиметься шкода завдана лісовому господарству, розмір якої за одне деревце в залежності від діаметру становитиме від 502 грн. і більше (Постанова КМУ від 23.07.2008р. №665).
Наближаються свята Нового року та Різдва Христового. Звертаємось до всіх громадян - не купувати у передноворічний період незаконно зрубані ялинки без відповідного маркування. Спільними зусиллями державної лісової охорони, Держекоінспекції, органів поліції, засобів масової інформації та громадськості зможемо упорядкувати торгівлю новорічними ялинками та зберегти наші ліси від незаконних вирубок.
На Львівщині зареєстровано 112 кандидатів у депутати і на посаду сільського голови
10 грудня 2019
У неділю, 22 грудня, на Жидачівщині і Мостищині, а 29 грудня на Стрийщині відбудуться місцеві вибори.
За словами начальниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, загалом в області територіальні виборчі комісії зареєстрували 108 кандидатів у депутати, які змагатимуться за 33 депутатські місця, а також чотирьох кандидатів на посаду сільського голови.
У Жидачівському районі відбудуться додаткові місцеві вибори в Облазницькій сільській раді (села Облазниця, Воля-Облазницька, Дунаєць, Жирівське, Корнелівка, Махлинець, Нове Село). Вона приєдналася до Гніздичівської селищної ради обʼєднаної територіальної громади. Голосування відбудеться у чотирьох одномандатних виборчих округах. Відтак на чотири депутатські місця тут кандидує семеро осіб.
В Мостиському районі пройдуть додаткові вибори у Мишлятицькій (села Мишлятичі, Ганьковичі, Конюшки, Липки, Тамановичі, Толуковичі) і Хідновицькій (села Хідновичі, Боратичі, Тишковичі) сільських радах. Ці ради приєдналися до Шегинівської сільської ради обʼєднаної територіальної громади. Тут зареєстровано 21 кандидата в депутати. Усього ж депутатських вакансій – 7.
І врешті на Стрийщині відбудуться перші вибори у Нежухівській сільській обʼєднаній територіальній громаді. До складу цієї ОТГ увійшли: Нежухівська сільська рада (села Нежухів, Райлів), Голобутівська сільська рада (село Голобутів), Завадівська сільська рада (село Завадів), Заплатинська сільська рада (села Заплатин, Діброва), Ланівська сільська рада (село Ланівка). Нежухівська сільська виборча комісія зареєструвала чотирьох кандидатів на посаду Нежухівського сільського голову і 80 кандидатів у депутати Нежухівської сільської ради. Вони претендують на 22 депутатських крісла.
Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
У Львівській області триває акція «Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині»
10 грудня 2019
За підсумками трьох місяців проведення акції, обсяг реалізації продукції, виробленої місцевими товаровиробниками у торгових мережах, зріс в середньому на 20%. Реалізація товарів місцевих виробників збільшилась як у вартісних, так і у кількісних показниках.
З метою заохочення жителів Львівщини популяризувати та купувати продукцію регіонального товаровиробника, а також розвитку місцевих товаровиробників та збільшення обсягів реалізації їх продукції 30 липня 2019 року Львівська обласна державна адміністрація розпочала акцію “Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині”.
Продовольчі товари, які вироблені на Львівщині, промарковані спеціальним брендовим логотипом «Купуй Галицьке ! Вироблено на Львівщині!» у 168 магазинах та супермаркетах торгових мереж: ТзОВ “Альянс Маркет” (мережі “Арсен”), ТзОВ ТВК “Львівхолод” (мережі “Рукавичка”), ТзОВ “Рітейл Україна” (мережі “Свій маркет”), ТзОВ “РСП Шувар”, мережі “Фуршет”, ТОВ “АШАН УКРАЇНА ГІПЕРМАРКЕТ”. За спостереженням торгових мереж, покупці позитивно відреагували на вищевказану акцію та активно до неї долучаються. Суттєво збільшили об’єми продаж за час проведення акції: ТМ “Світоч”, ТМ “Щедро”, ТМ "Молочне диво", ТМ "Хутір диканька", ТОВ “Кондитерська фабрика ТУРРОН”, ТОВ “Ресторація на ринку”, ТОВ “Кормотех”, ТМ «Зелена Корова».
Загалом оборот роздрібної торгівлі Львівської області за серпень-жовтень 2019 року зріс на 20,1% за порівнянними цінами відносно серпня-жовтня 2018 року.
Чотири водні об’єкти на території Львівщини передали в оренду
10 грудня 2019
На земельних торгах у формі аукціону, які відбулися 9 грудня у департаменті екології та природних ресурсів, передано в оренду чотири земельні ділянки разом із водними об’єктами:
Ставок площею 17,5668 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельних ділянках площею 21,1153 га;
Ставок площею 10,5624 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельних ділянках площею 11,3717 га;
Ставок площею 7,3055 га, який розташований на території Кунинської сільської ради (за межами населеного пункту) Жовківського району, на земельних ділянках площею 7,9659 га.
Ставок площею 3,4741 га, який розташований на території Кунинської сільської ради (за межами населеного пункту) Жовківського району, на земельних ділянках площею 4,3730 га.
Переможці земельного аукціону сплачуватимуть щорічно близько 80 тис. грн. до бюджетів відповідних сільських рад за оренду земельних ділянок разом із водними об’єктами.
Варто зазначити, що надання в оренду водних об’єктів на земельних торгах дає значну кількість позитивних результатів. Йдеться не лише про надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів від сплати орендної плати, розвиток рибництва, створення нових робочих місць, але й про прозорий механізм та вільний доступ учасників до аукціону, ефективне та раціональне використання водних об’єктів, здійснення та забезпечення належного контролю за якістю вод.
Львівщина претендує на нагороди міжнародного архітектурного конкурсу
10 грудня 2019
П'ять архітектурних об’єктів Львівської області у п’ятницю, 13 грудня, можуть отримати нагороди XIX Міжнародного конкурсу “Кришталева Цегла” - за найкращу будівельну інвестицію по обидва боки східного кордону Євросоюзу. Церемонія нагородження переможців відбудеться у Любліні (Республіка Польща).
Участь у ній візьмуть заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод, директор Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Степан Скрип та його заступниця, архітекторка Оксана Ткачук.
Серед об’єктів, які цьогоріч подали на конкурс:
1) Церква святого Юра з дзвіницею у Дрогобичі (вул. Солоний Ставок, 25, м. Дрогобич Львівська обл.);
2) Багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом (вул. Личаківська, 79 м. Львів);
3) Бізнес Центр “Futura Hub” (вул. Кульпарківська, 200 – А, м.Львів);
4) Оздоровчо-розважальний комплекс (вул. Незалежності України, 64, смт Брюховичі, Львівська обл.);
5) Промислово-складська будівля (вул.Дорожна,62, с.Пасіки-Зубрицькі Пустомитівський р-н, Львівська обл.).
“Цей конкурс є дуже престижним у Східній Європі. Він проводиться вже 19 років поспіль, щорічно підсумовуючи реалізацію проектів житлового, громадського, промислового будівництва, реставрації пам’яток архітектури у прикордонних областях Польщі, України та Білорусі. Об’єкти від Львівщини майже щороку стають переможцями. Ми впевнені, що і цього року привеземо до Львова не одну нагороду”, - каже заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.
“Торік нагороди конкурсу “Кришталева цегла” отримали 4 архітектурні об’єкти. Це: багатоквартирний житловий будинок із вбудованими громадськими приміщеннями, підземним паркінгом на вул. Нижанківського, 2д у Стрию; житловий комплекс 5-ти зблокованих житлових будинків на вул. Лисинецькій у Львові; багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом у Львові на вул.Бойківській, 306 (“Avalon Lux”) та вітроелектростанція “Старий Самбір-2”, м. Старий Самбір - Стрільбичі”, - зазначає заступниця директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації Оксана Ткачук.
Організатором XIX Міжнародного Конкурсу “Кришталева Цегла” є Люблінська організація Польського товариства мешканців.
Довідково:
Міжнародна і міжрегіональна формула конкурсу відображає ідеї Європейського співтовариства, ґрунтується на взаємообміні знаннями та досвідом, і не тільки у сфері архітектури, будівництва, міського планування, але й захисту довкілля і культурної спадщини. Об’єкти архітектури східного прикордоння ЄС тут оцінюють не тільки з точки зору практичності та оригінальності архітектурних рішень, якості виконання, але й за їхній позитивний вплив на навколишнє середовище, розвиток і підтримку соціальних, культурних і національних цінностей. Відповідно, нагороди отримують всі основні партнери процесу будівництва - інвестор, проектант і генеральний підрядник.
На виконання природоохоронних проєктів на території області у 2019 році залучили 8,4 млн грн
9 грудня 2019
На реалізацію двох екологічних проєктів Державної програми розвитку транскордонного співробітництва у 2019 році з державного бюджету залучено 8,44 тис гривень.
Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
4 грудня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів транскордонного співробітництва у 2019 році, яким розподілено 10,0 млн грн, понад 80% який буде освоєно на Львівщині.
Попередньо, 29 листопада в Міністерстві розвитку громад та територій України відбулося засідання комісії з питань розгляду проєктів (програм) транскордонного співробітництва, яка визначила перелік проєктів-переможців.
Таким чином, у 2019 році проєктами – переможцями, які отримають співфінансування з державного бюджету стали:
1. «Збереження унікальної біоти та покращення якості води водозабірного басейну транскордонних річок Західного регіону України», на реалізацію якого спрямовано 8,0 млн грн. Фінансовий ресурс обсягом 3,0 млн грн буде спрямовано на будівництво сучасного комплексу очисних споруд в смт Східниця м. Борислава та 5,0 млн грн на реконструкцію існуючого комплексу каналізаційно-очисних споруд у м. Добромиль Старосамбірського району.
2. «Розвиток інфраструктури Яворівського національного природного парку та ремонт під’їзних доріг до об’єктів установи» - 440,0 тис грн, в рямках якого будуть встановлені альтанки та станції ремонту велосипедів на туристичному веломаршруті Яворівського району.
Для оперативної та успішної реалізації вказаних проєктів, з обласного бюджету у 2019 році передбачено понад 8,9 млн грн та 1,2 млн грн коштів місцевого бюджету. Водночас основні заходи проєктів співфінасуються за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, а саме Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь – Україна 2014-2020».
Спільними зусиллями та активною працею, очікуємо що вже у 2020 році на території області запрацюють два сучасних комплекси очисних споруд у смт. Східниця м. Борислава та у м. Добромиль Старосамбірського району, що забезпечить збереження унікальної біоти та поверхневих транскордонних водоносних горизонтів, а також регіон Розточчя очікує на багатьох любителів активного відпочинку, оскільки створені об’єкти інфраструктури та станції ремонту велосипедів забезпечать комфортні умови для велоподорожей туристичними маршрутами Яворівського району.
У Львові відбувається круглий стіл щодо стану лісового сектору в Україні
9 грудня 2019
Сьогодні, 9 грудня, у Львові відбувається круглий стіл щодо стану лісової галузі в Україні. Організатором заходу є Світовий банк у співпраці з Державним агентством лісових ресурсів України.
Метою зустрічі є отримання зворотнього зв’язку від зацікавлених сторін, а також поглядів на виклики й можливості, що постають перед лісовим сектором України.
На зустрічі присутні представники Державного агентства лісових ресурсів та його обласних управлінь, лісових господарств, представники органів місцевої влади, деревообробної промисловості, установ природно-заповідного фонду та інші.
Від департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації участь у круглому столі бере заступник директора департаменту Максим Василишин.
За підсумками круглого столу будуть сформовані висновки, які врахують у підготовці остаточного звіту щодо стану лісового сектору України, який готується командою Світового банку у співпраці з Державним агентством лісових ресурсів України та повинен бути представлений у кінці грудня 2019 року.
Варто зазначити, що Звіт слугуватиме джерелом інформації для розвитку співпраці і лісовій сфері.
Львівський спортсмен здобув бронзу на чемпіонаті Європи з боротьби самбо
9 грудня 2019
Сьогодні,9 грудня, в Ризі завершився чемпіонат Європи з боротьби самбо серед кадетів.
У другій день турніру у столиці Латвії українці вибороли шість срібних і дві бронзові медалі, а в сумі - 16 нагород.
Здобув срібло і спортсмен з Львівщини, вихованець КДЮСШ ім. Ю.Кутенка Семен Новосад. Спортсмен виступає у ваговій категорії до 66 кілограмів.
Зазначимо, що у командній першості українські хлопці здобули бронзу, а дівчата срібло.