Збереження та збалансоване використання торфовищ - у центрі проекту з раціонального землекористування

19 листопада 2019р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної  адміністрації підготував проєкт «Збереження та збалансоване використання торфовищ. Оздоровлення та збереження водно-болотних угідь в долинах рік Солокія та Рата», який охоплює північну частину Львівщини. Ліві притоки Західного Бугу:  Рата та Солокія протікають рівнинною частиною та формують зону водно-болотних угідь, а їх розташування у прикордонній зоні з республікою Польща створює важливий елемент міжнародної екосистеми лучно-болотної флори та фауни.

Реконструювавши технічно зношені меліоративні системи (збудовані у 1969 році), можна використати для підтримання гідрологічного режиму даних територій, оздоровлення та збереження водно-болотних угідь, шляхом впровадження заходів щодо збереження водно-болотних угідь, посилення їх водозахисної та водорегулюючої здатності, ренатуралізації  та  поліпшення охорони природних комплексів річок, лучних, водно-болотних та інших природних ландшафтів.

«Мінекоенерго, ПРООН та Глобальним екологічним Фондом, в рамках державної екологічної стратегії напрацьовано проєкт з раціонального землекористування та відновлення земель, зокрема щодо боротьби з осушенням торфовищ на півночі України. Ми запропонували включити до переліку територій проєкту північний регіон Львівської області в долинах рік Солокія та Рата як окремий сегмент до проекту з раціонального землекористування та відновлення земель, зокрема щодо боротьби з осушенням торфовищ», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Львівщина часто потерпає від загорання торфовищ. Масові пожежі можуть виникати в спеку та під час посух, від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, особливо під час спалювання сухої рослинності.

Торфові родовища за останні 30–40 років на території Львівської області значно змінили свій первісний вигляд. У природному стані їх практично не залишилось.  Вони були осушені, або частина з них використана для добування торфу. Торфовища, що знаходяться у долинах рік пересихають, що в посушливі літні місяці призводить до самозагорання, ще більше знищуючи природні системи. З кожним роком збільшуються площі ушкодження, що має негативний транскордонний ефект.

Ключові слова:

проектторфовища

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 15.08.2020 10:45
Пацієнтів загалом звернулось:
7774
+146
Очікують
результати тесту:
485
+146
Підтверджені випадки COVID-19:
11824
+166
Одужало:
3213
+56
Померло:
324
+6

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ