У Львівській опері відзначили 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля

4 листопада 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У понеділок, 4 листопада, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулась Духовно-мистецька програма «Божий Агнець», присвячена 30-літтю виходу УГКЦ із підпілля та Блаженному священномученику Омеляну Ковчу.

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський із дружиною.

«Церква дарує нам  ті цінності, якими кожен із нас повинен керуватись у житті. Ми йдемо тим шляхом, яким скерував нас Господь. Люди, які ціною власної свободи відстоювали віру в Бога, достойні найвищих відзнак, нашої душевної подяки. Не забуваймо про цих людей – вони зробили для нас найцінніше – пронесли свою віру, незважаючи ні на що», - звернувся до присутніх Маркіян Мальський.

Духовно-мистецька програма «Божий Агнець» – авторський проект Галини та Лесі Тельнюк – прозвучить у супроводі оркестру та хору Заслуженої академічної капели «Трембіта». Солістки виконають композиції, у яких на музику покладено вірші християнської тематики. Захід відображає життєвий та мученицький шлях УГКЦ. Назва є символічною для УГКЦ, бо Божий Агнець був розп’ятий за гріхи світу, але він воскрес і подарував життя як Греко-Католицька Церква, що була знищена у 1946 року і змогла відродитись.

«Цим мистецьким заходом ми вшановуємо 30-ту річницю виходу із підпілля нашої церкви, яка була там довгих 44 роки. За ці три десятиліття ми зробили багато, великі кроки уперед. Вірю, що ми розвиватимемось і надалі, заради того, аби засвідчувати, що Церква – це живі люди», - наголосив Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк).

Співорганізаторами заходу є Львівська архиєпархія УГКЦ, Львівська обласна державна адміністрація, Фундація «Андрей», Клуб Української греко-католицької інтелігенції, заслужена капела «Трембіта».

Програма складалась із 3 блоків:

Життя.
Мучеництво.
Воскресіння.

Також у межах відзначення 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля відбулось погашення ювілейної марки із зображенням собору Святого Юра, а також ювілейного конверта.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.06.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
2357
+34
Очікують
результати тесту:
161
+34
Підтверджені випадки COVID-19:
1734
+34
Не підтверджено діагноз:
7709
+472
Одужало:
438
+17
Померло:
58
+0
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ