Освітяни Львівщини обговорили із міністром освіти актуальні питання галузі

25 жовтня 2019р, Новини. Прес-служба ОДА

На нараді із міністром освіти та науки України Анною Новосад, яка перебуває на Львівщині із робочим візитом, розглянули нагальні питання освітньої сфери.

Під час розмови керівники органів управління освітою міст, районів та ОТГ Львівської області озвучили основні проблеми галузі та висловили свої пропозиції щодо механізмів їх врегулювання.

Міністр відзначила особливість проблемних питань освіти на Львівщині, з огляду на найбільшу мережу освітніх закладів.

«Зрозуміло, що найбільш актуальним питанням для освітян на сьогодні є заробітна плата. На жаль, до першого читання бюджету на наступний рік ми не побачили зростання освітньої субвенції. Однак в межах тих коштів, які знайдуть на всю країну до другого читання, спробуємо допомогти перш за все тим категоріям освітян, які цього потребуватимуть найбільше. Йдеться про майже 2 млрд грн. додаткових коштів», - зазначила Анна Новосад.

Міністр наголосила, що першочергово кошти скеровуватимуть на вихователів, молодих педагогів із досвідом до трьох років та майстрів виробничого навчання. В межах наради також обговорили ініціативу зменшити різні доплати та надбавки за рахунок збільшення окладу.

На активній роботі освітян у напрямі подачі проектів наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Освітяни за останні  чотири роки лише за нашою обласною Програмою конкурсу місцевих ініціатив щороку є в лідерах і активно залучають гроші із різних джерел, що дозволяє акумулювати кошти для бюджетного сектору. За останні чотири роки вдалось зреалізували в області 3400 місцевих ініціатив. Торік на це було закладено 140 млн грн, 40% з яких пішло на освіту. Освітня сфера отримала найбільші коштів із  ДФРР, субвенції на соціально-економічний розвиток та по інших проектах, адже освіта є однією із пріоритетних галузей», - резюмував Іван Собко.

Під час розмови обговорили також питання оптимізації мережі, розвиток опорних шкіл, покращення матеріально-технічної бази, а також формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 15.07.2020 09:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4800
+75
Очікують
результати тесту:
485
+75
Підтверджені випадки COVID-19:
7321
+171
Одужало:
1167
+25
Померло:
193
+5

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ