Загальний обсяг відтворення лісів на Львівщині складає 1364,5 га
29 листопада 2019
Днями відбулося чергове засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Анатолій Дейнека. У межах заходу розглянули стан господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств управління.
Відтак, державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.
З початку 2019 року загальні обсяги відтворення лісів склали 1364,5 га. Зокрема, створено 952,5 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 412 га, що становить 30% від всього обсягу лісовідновлення. Проведено 7289 га доглядів за лісовими культурами при плані 7108 га, що становить 102,5 %. Доповнення лісових культур проведено на площі 1621,1 га при плані 1292, або 125 %. Проведено сприяння природному поновленню на площі 412 га.
Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 10,8 тис. га., в ході яких заготовлено 269,1 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2,1 тис. га. при завданні 1,9 тис. га, що становить 110,5 %.
За 9 місяців 2019 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 225 випадків незаконних рубок, загальною кубомасою 616 кбм деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 3520,7тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 225 випадків (100%).
Об’єм незаконних рубок зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 241 кбм, що становить 28,1%.
За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 625,7 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 353,7 тис. кбм.
В круглому вигляді було реалізовано 491,7 тис.кбм. деревини.
На власних виробничих потужностях за 9 місяців 2019 року перероблено 141,1 тис.кбм. деревини.
Обсяг реалізації продукції склав 741,2 млн.грн., або 90,1% до відповідного періоду минулого року. Спад обсягів реалізації відбувся через ряд негативних факторів, які склалися на ринку деревини з початку поточного року.
Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 10 520 гривень, або 103,3% до рівня відповідного періоду минулого року.
Обсяг реалізації продукції на 1-го працівника склав 236,7 тис.грн, що складає 92,2% до відповідного періоду минулого року.
Витрати на ведення лісового господарства (зі спеціальним використанням лісових ресурсів) склали 589,1 млн.грн, або 80,3% від загального обсягу реалізації та зросли до відповідного періоду минулого року на 2,6%.
Протягом 9 місяців 2019 року суттєво зросло податкове навантаження на підприємства. Зокрема, нарахування податків склало 283,6 млн.грн (33,3% від реалізації), що на 17,0 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.
Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 9 місяців 2019 року сплатили до бюджетів усіх рівнів 282,4 млн гривень податків та зборів (обов’язкових платежів).
Зокрема, до державного бюджету України сплачено майже 139,4 млн. грн. та 70,0 млн. грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів до місцевого бюджету. Єдиного соціального внеску сплачено 63,3 млн.грн.
На Львівщині розпочалась Всеукраїнська молодіжна акція «Start up Youth»
27 листопада 2019
Сьогодні, 27 листопада, на Львівщині стартувала Всеукраїнська молодіжна акція «Start up Youth», яка об’єднала 90 активних молодих людей, яким не байдужий розвиток молодіжного підприємництва в Україні.
Присутніх привітав директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.
«Дякуємо за те, що ви сьогодні з нами. Бажаємо скористатися цією подією на повну. Знайдіть себе та реалізуйте свої ідеї, знайдіть усі відповіді на запитання. Ми сподіваємося, що ви будете робити усе, щоб наше місто і інші міста нашої держави розвивалися. Це станеться тоді, коли ви втілите свої найгеніальніші задуми. Творіть, не зупиняйтеся на досягнутому», - зазначив Андрій Ковальський.
Зазначимо, що ініціатива має на меті розвиток молодіжного підприємництва, самозайнятості та об'єднання молодих людей навколо створення підприємницької культури.
«Для нас надзвичайно важлива сфера молодіжного підприємництва. Одне з великих питань, яке турбує молодь – питання зайнятості: працевлаштування, вибір профорієнтації побудова кар’єри та інше. Молодіжне підприємництво – це певна філософія, коли ти сам створюєш, береш на себе відповідальність та робиш перші кроки. І тим самим змінюєш ландшафт країни», - додав у межах заходу заступник міністра культури, молоді та спорту України Олександр Ярема.
Програма заходу містить тільки 30% фасилітаційної сесії про бар'єри розвитку підприємництва за участі підприємців та влади. Решта 70% – це практична робота в командах над вирішенням проблем в сфері розвитку молодіжного підприємництва.
Акція триватиме три дні та передбачає розроблення та презентацію проектів, напрацьованих протягом заходу.
Всеукраїнську молодіжну акцію організували: Міністерство культури, молоді та спорту України, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації, Львівська міська рада, освітній центр підприємництва Startup Ukraine; партнер з локації – Platforma Futura Lviv.
На Львівщині триває Проект «Ідея змінює країну»
25 листопада 2019
22 листопада відбулась десята поїздка обласного молодіжного проекту «Ідея змінює країну». Тренінги відбулись у селах Дуліби та Козьова та у місті Сколе.
У межах тренінгів молодь напрацьовувала креативні ідеї громадських та соціальних проектів, працювала за методикою трьох стільців «Уолта Діснея». Загалом участь у тренінгах взяли понад 90 осіб, в основному – учнівська молодь 9-11 класів.
Зокрема, у місті Сколе учасники обговорили питання створення шкільного міні-кінотеатру, відпочинкової лаундж-зони та спортивного комплексу із басейном.
У селі Козьова, Сколівського району був проведений треніг із лідерства та проектного менеджменту. Окрім того, під час обговорення проблем громади, учасники дійшли висновку про необхідність ремонту шкільної їдальні, створення у селі сміттєпереробного заводу, покращення ефективності навчально-виховного процесу шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій та створення обласної школи лідерства.
В селі Дуліби, Стрийського району під час плідної дискусії учасники розглянули екологічні проблеми та шукали шляхи їх вирішення, обговорили методи розширення неформальної освіти для молоді.
Тренери в сьогоднішній поїздці: стажер Львівського обласного молодіжного центру Юлія Бас; студентки філологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Дарина Гладій та Оля Галак; громадська активістка Юлія Охковська.
Наступна і вже остання поїздка запланована 27 листопада у Великосілки, Красне, Буськ та Броди.
Контактна особа: Софія Курман, тел.: 0685121268.