Представники Лісівничої академії наук України ознайомилися з роботою селекційно-насіннєвого центру
6 грудня 2019
Сьогодні, 6 грудня в межах загальних зборів Лісівничої академії наук України ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відвідали члени-академіки та члени-кореспонденти Лісівничої академії наук України на чолі з її президентом, завідувачем кафедри лісівництва НЛТУ України, доктором біологічних наук, професором - Криницьким Григорієм Томковичем.
Начальник Львівського ОУЛМГ – Анатолій Дейнека та директор ДП «Львівський ЛСНЦ» - Федір Пелиньо ознайомили гостей з історією підприємства, а також продемонстрували процес вирощування садивного матеріалу від насінини до готового сіянця.
У межах візиту присутні ознайомились з виробничими потужностями підприємства, а саме:
цехом переробки лісонасінної сировини та підготовки насіння до висівання;
автоматизованою лініє посіву лісового насіння в контейнери з закритою кореневою системою;
теплицями;
полями дорощування садивного матеріалу;
лінію пакування садивного матеріалу;
холодильними камерами де зберігається насіння та готові до висадки сіянці;
знаряддям для висаджування сіянців із закритою кореневою системою.
Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» спеціалізується на переробці лісонасінної сировини та вирощуванні садивного матеріалу з використанням сучасних технологій в лісовому насінництві та лісорозсадницькій справі.
Лісівнича академія наук України (ЛАНУ) — фахова академія наук України, громадська організація, що об'єднує представників української лісівничої справи. Науково-творчий, методичний і координаційний громадський центр галузі лісівництва, лісоексплуатації, технології деревообробки та економіки лісового комплексу.
Під час екскурсії гості отримали вичерпні відповіді на питання щодо особливостей одержання якісного насіння та вирощування сіянців з закритою кореневою системою.
Львівські волейболісти зіграють з грецьким клубом
6 грудня 2019
У середу, 11 грудня, у Львові відбудеться Кубок Європейської конфедерації волейболу 2019/2020 років між волейбольними клубами “Барком-Кажани” та “ПАОК” (Греція).
Кубок Європейської конфедерації волейболу (скорочено Кубок ЄКВ) — щорічний волейбольний турнір, що проводиться між європейськими клубами під егідою Європейської конфедерації волейболу (CEV). Розігрується з сезону 1980/81 як для чоловічих, так і для жіночих клубів.
З сезону-2007/2008 є другим за значущістю євротрофеєм після Ліги чемпіонів. У сезоні 2019/2020 року візьмуть участь 31 команда з різних куточків світу.
ВК “Барком-Кажани” бере участь у Єврокубках з 2016 року та є дворазовим чемпіоном України з волейболу, триразовим володарем Кубку України та Суперкубку України з волейболу.
Матч-відповідь між волейбольними клубами “Барком-Кажани” та “ПАОК” (Греція) відбудеться у Греції 19 грудня 2019 року.
Квитки можна придбати за посиланням.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла молились за захисників
6 грудня 2019
Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних сил України, в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась святкова Літургія.
До спільної молитви з військовими та громадськістю долучилися представники влади області.
Під час святкової Літургії настоятель храму отець Степан Сус наголосив на тому, що Українська держава повинна бути сильною, аби захистити себе.
«В житті кожного з нас потрібно мати, окрім фізичної сили, - духовну. І її ми черпаємо у храмі. Ми черпаємо у молитві ту силу, яка дозволяє нам боротися не лише з видимими ворогами. Багато наших воїнів, повертаючись з війни, зустрічаються і з іншою війною - внутрішньою. І допомагає їм знайти мир у серці наша молитва. Не біймося просити у Бога того, що потребуємо - миру і спокою», - заначив отець Степан Сус.
Опісля, на площі перед Гарнізонним храмом відбувся виступ Військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Зазначимо, День Збройних сил України встановлений постановою Верховної Ради України у 1993 році. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України».
"У Львівському салоні": в історичному музеї презентували виставку
5 грудня 2019
Сьогодні, 5 грудня, у Львівському історичному музеї відбулося відкриття виставки “У львівському салоні”.
Виставка присвячена аристократичному львівському салону першої половини ХІХ ст. Салон, як зібрання певного кола людей заради спілкування на теми мистецтва, літератури чи науки, має італійське походження і сягає епохи Ренесансу. Але справжнього розквіту салони зазнають у Франції XVIII століття у добу Просвітництва. Вони сприяли поширенню нових сміливих ідей та відкривали шлях до визнання і слави письменникам, митцям та вченим.
Із поширенням моди на „французьке“ салони набувають популярності в різних країнах Європи, стаючи важливими осередками культурного та товариського життя. У Львові їх започатковують у помешканнях аристократів та багатих міщан на зламі XVIII—XIX століть.
Головним персонажем виставки „У львівському салоні“ є княгиня Гелена Понінська — колишня господиня Королівської кам’яниці. Салони княгині, котрі відбувалися у її львівській резиденції на Ринку, були відомі далеко за межами нашого міста.
Княгиня Гелена Понінська на виставці „перебуває у товаристві“ гостей своїх салонів, відомих аристократок тієї епохи, представників мистецького
середовища Львова. В інформаційному матеріалі виставки використано цитати з опублікованих спогадів та листування учасників та очевидців тих подій. На
виставці презентовано ориґінальні пам’ятки переважно першої половини XIX століття, а саме: твори живопису та графіки, скульптуру, меблі, жіночі аксесуари, порцеляну, зброю.
Виставка „У львівському салоні“ започатковує серію виставкових проєктів, присвячених господарям Кам’яниці Корнякта.
Авторська група: Мирослав Побережний, Уляна Живиляк, Мар’яна Мидлак, Світлана Олексенко, Юрій Рябий, Ольга Аржанова, Христина Маліновська.
Львівщина – серед пілотних областей, де впроваджують реформу професійної освіти на національному рівні
5 грудня 2019
В Україні стартувала спільна програма МОН та ЄС EU4Skills, яка допоможе оновити обладнання у відібраних для проєкту закладах профосвіти, розробити нові навчальні програми та підвищити кваліфікацію педагогів.
Результатом чотирирічного проєкту також стане ефективна система управління закладами. Про це розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад та представники ЄС сьогодні, 5 грудня 2019 року, під час презентації програми в Києві.
Серед присутніх на заході: заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод та т.в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Гайдук.
«У жовтні ми презентували пілотні регіони, які отримали можливість створити Центри професійної досконалості в межах програми. EU4Skills також допоможе нам в оновленні 100 стандартів професійної освіти та перенавчанні майстрів і викладачів у профтехах пілотних регіонів. Для нас важливо використати досвід країн ЄС, у яких профосвіта престижніша серед молоді», – розповіла Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.
Програма EU4Skills підтримає впровадження реформи на національному рівні та у 7 областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Надалі досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну.
«Як свідчить досвід ЄС, професійно-технічна освіта – це можливість для молодих людей повністю реалізувати власний потенціал. Це також важливо для розвитку України. Кваліфікована праця – передумова для економічного зростання та інновацій», ‒ зазначив керівник програм співробітництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.
Учасникам заходу розповіли, що реформа професійно-технічної освіти, серед іншого, сфокусована на створенні Центрів досконалості з сучасним обладнанням і технологіями для навчання. Вони стануть хабами, де втілюватимуться кращі практики реформи і які ділитимуться своїм досвідом з іншим закладами по всій країні.
EU4Skills працюватиме над створенням таких центрів, а також над залученням роботодавців до планування та викладання навчальних програм. Це допоможе випускникам отримати практику під час навчання та відповідати вимогам ринку праці.
Довідково:
«EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» – це європейська програма, яка спрямована на підтримку реформи професійно-технічної освіти в Україні. Вона передбачає закупівлю нового обладнання, створення мережі Центрів професійної досконалості, підвищення кваліфікації майстрів та викладачів, а також розробку нових навчальних програм та стандартів для учнів.
17 грудня 2018 року Україна та Європейська комісія підписали Угоду про фінансування програми обсягом у 58 млн євро. З них 21 млн євро направлять на оновлення обладнання та інфраструктури.
Програма поділена на три компоненти:
підвищення ефективності реформ в області професійно-технічної освіти;
покращення якості та привабливості професійно-технічної освіти, а також збільшення її відповідності потребам ринку праці;
модернізація інфраструктури та обладнання у закладах профосвіти, які будуть відібрані в межах проєкту.
EU4Skills триватиме впродовж 2019-2023 років. Програму в Україні реалізовують Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Німецький державний банк розвитку (KfW).
На Львівщині відбувся семінар щодо використання космічних технологій в інтересах національної економіки Карпатського регіону
5 грудня 2019
5 грудня у Національному університеті «Львівська Політехніка» відбувається науково-практичний семінар на тему: «Використання космічних технологій в інтересах національної економіки Карпатського регіону».
Участь у заході взяли представники відділу регулювання використання водних ресурсів та надр департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Роман Туцький та Дмитро Козлінський.
Семінар присвячений обговоренню напрямів наукової співпраці та проблем підготовки і працевлаштування молодих фахівців спеціальності «Науки про Землю» в рамках підписаної Угоди між Львівською політехнікою та Національним центром управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ).
За участю спеціалістів НЦУВКЗ розглянуто наступні питання:
Моніторинг земної поверхні за результатами дистанційного зондування Землі в інтересах народного господарства, зокрема з питань екології та природних ресурсів, об’єктів інфраструктури, сільського та лісового господарства, водних ресурсів тощо.
Навігаційне та координатне забезпечення регіону з метою контролю руху та управління наземного транспорту, розробки корисних копалин, землекористування за даними мережі станцій НЦУВКЗ.
Обговорення напрямів співпраці та використання спільних наукових проектів НЦУВКЗ, державних органів влади, органів місцевого самоврядування, закладів вищої освіти, наукових установ та комерційних структур в інтересах розвитку регіону.
Сьогодні у Києві Львівщина ділиться досвідом реформи деінституціалізації
5 грудня 2019
Сьогодні, 5 грудня, керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод та в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації беруть участь у Координаційній раді з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Зустріч відбувається у Києві, за участю прем’єр-міністра Олексія Гончарука і профільних міністрів.
Фахівців різних профілів, які впроваджують реформу деінституціалізації, зібрали з ініціативи Міністерства соцполітики, щоб підбити підсумки першого етапу впровадження реформи, яка триватиме з 2017-го по 2026 рік.
На Львівщині проживає майже 500 тисяч дітей, з них 5167 - в інтернатних закладах. Ці заклади перебувають у підпорядкуванні Міністерства соцзахисту (2 заклади, 45 дітей), охорони здоров’я (2 заклади, 117 дітей) та освіти (39 закладів, 4827 дітей).
“Ми постійно моніторимо ситуацію. Понад 90% дітей в інтернатах області - мають живих батьків. Тільки 4,6% - це справді сироти. Але, тим не менше, майже половина з 5 тисяч дітей перебувають у закладах цілодобово.
Кожну п’яту дитину, яка має батьків, ніхто не відвідує. З кожною четвертою родиною, діти яких перебувають у закладах, не працювали соцслужби. Ми ж усі розуміємо, що дитина в інтернаті - несоціалізована. Як би там не було, але кожній дитині потрібен власний дім, батьки, однокласники і звичайна школа, інклюзивна громада. Тому в реформі ми працюємо не тільки з реформуванням інтернатів. Тут йдеться про сімейну політику, допомогу громадам, освітнім закладам”, - зазначає заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
За словами Володимира Лиса, половина дітей потрапляє в інтернати, бо на місці, в громадах, містах і селах нема жодних, потрібних їм послуг. Це при тому, що 40% дітей з вадами розвитку, які перебувають в інтернатах, - фізично здорові.
Що вже зроблено на Львівщині?
У 12-ти ОТГ на Львівщині стартували пілотні проекти, покликані максимально збільшити кількість послуг, які потрібні особливим дітям.
Інтернати оцінюють та думають, як надалі реорганізувати їх систему. Зокрема:
а) в області працює Координаційна рада з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей (розпорядження голови ЛОДА від 22.07.2019 року № 777/0/5-19) і 38 Координаційних рад в районах, містах обласного значення та територіальних об'єднаних громадах;
б) відпрацьовується методологія проведення комплексної оцінки інституційних закладів, яка має стати основою для прийняття рішення щодо подальшої трансформації/реорганізації (на прикладі будинку дитини та інституційного закладу освітянської сфери;
в) провели комплексну оцінку КЗ ЛОР “Будинок дитини № 2 для дітей з ураженнями центральної нервової системи і порушенням психіки” та розпочали роботу щодо створення плану трансформації цього закладу в центр реабілітації та паліативної допомоги.
г) навчають і перенавчають спеціалістів. Адже саме вони на місцях, у громадах, великою мірою, мають перебрати на себе впровадження реформи на наступних рівнях.
“Надалі у перших 12 ОТГ Львівщини маємо розвинути послуги та поширити їх на всі інші громади області. В умовах децентралізації є велика потреба допомогти новоствореним громадам, адже часом послуги справді дорогі, а вони мусять бути якісні та постійні. Маємо зберегти і підтримати фахівців, навчити їх. І ми вже це робимо у співпраці з канадськими фахівцями. Реформа і в тому, що фінансувати держава буде не заклади, а саме конкретні послуги”, - каже начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.
На Львівщині зросли надходження від туристичного збору
5 грудня 2019
Надходження туристичного збору на Львівщині за 11 місяців 2019 року становить 20,8 млн грн, що на 57,8% більше у порівнянні з показниками за цей період у 2018 році (13,1 млн грн).
Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації.
Лідерами за обсягом туристичного збору за 11 місяців 2019 р. на Львівщині серед міст обласного значення є:
м. Львів (10,1 млн. грн),
м. Трускавець (5,5 млн грн),
м. Борислав (1,4 млн грн),
м. Моршин (0,3 млн грн);
Що стосується районів Львівщини:
Пустомитівський (0,3 млн.грн),
Сколівський (0,28 млн.грн),
Жовківський (0,25 млн.грн),
Дрогобицький (0,22 млн. грн),
Яворівський (0,13 млн. грн);
ОТГ - Славська ОТГ (0,4 млн.грн), Зимноводнівська (0,2 млн.грн) та Бібрська (0,14 млн.грн).
Станом на 1 жовтня 2019 року, на Львівщині сплата податкових платежів від здійснення господарської діяльності у сфері туризму становить понад 841 млн. грн.
Нагадаємо, Львівська область посіла 2 місце в Україні за обсягом туристичного збору у 2018 році (13,4 млн грн).
Служба у справах дітей облдержадміністрації запрошує на роботу
5 грудня 2019
Служба у справах дітей обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади категорії «В» - головного спеціаліста сектору бухгалтерського обліку та звітності служби у справах дітей обласної державної адміністрації.
Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає Конкурсній комісії особисто або через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС (career.gov.ua):
1) заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади за формою згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби»;
2) резюме за формою згідно з додатком 21 до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», в якому обов’язково зазначається така інформація:
- прізвище, ім’я, по батькові кандидата;
- реквізити документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
- підтвердження наявності відповідного ступеня вищої освіти;
- підтвердження рівня вільного володіння державною мовою;
- відомості про стаж роботи, стаж державної служби (за наявності), досвід роботи на відповідних посадах;
3) заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;
Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, може додати до заяви про участь у конкурсі іншу інформацію, у тому числі інформацію про підтвердження досвіду роботи, про попередні результати тестування тощо.
Кваліфікаційні вимоги:
Вища освіта ступеня бакалавра перевага надається(економіка, фінанси )
Досвід роботи не обов'язковий
Вільне володіння державною мовою
Документи приймаються за адресою: м. Львів, вул. Валова, 31, каб.220 до 16:45 год.13 грудня 2019 року.
Контактна особа: Поліщак Марія Богданівна, тел: (032) 235-44-56.
Безпека на дорогах: на Львівщині освітлюють пішохідні переходи
4 грудня 2019
На автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Львівської області тривають роботи з організації безпеки дорожнього руху.
Про це повідомили у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської обласної державної адміністрації.
З метою зниження аварійності на вулично-дорожній мережі Львівської області завершили облаштування освітлення на пішохідних переходах на автодорогах:
С141228 Об'їзд м.Пустомити в м.Пустомити км 1+130, км 1+510, км 1+650;
С141207 Пустомити-Містки м.Пустомити км 0+170, км 0+650;
О 140601 Рава Руська-Гайок с.Рокети км 54+200, смт Добротвір км 60+150, с.Перекалки км 61+100, км 62+150, с.Руда км 65+100, с.Гайок км 66+600.
"Ми розуміємо, що найвища цінність у державі – це збереження життя людей. Тому дорожня безпека, безперечно, є одним із пріоритетів. Львівська обласна державна адміністрація і надалі продовжуватиме робити усе від нас залежне для того, щоб знизити травматизм на дорогах області", - наголосив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.
Зазначимо, що цього року планується освітлити 28 пішохідних переходів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.
На сьогодні роботи з влаштування освітлення пішохідних переходів на автомобільних дорогах Львівщини тривають .
Безпека на дорогах: на Львівщині освітлюють пішохідні переходи
4 грудня 2019
На автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Львівської області тривають роботи з організації безпеки дорожнього руху.
Про це повідомили у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської обласної державної адміністрації.
З метою зниження аварійності на вулично-дорожній мережі Львівської області завершили облаштування освітлення на пішохідних переходах на автодорогах:
С141228 Об'їзд м.Пустомити в м.Пустомити км 1+130, км 1+510, км 1+650;
С141207 Пустомити-Містки м.Пустомити км 0+170, км 0+650;
О 140601 Рава Руська-Гайок с.Рокети км 54+200, смт Добротвір км 60+150, с.Перекалки км 61+100, км 62+150, с.Руда км 65+100, с.Гайок км 66+600.
"Ми розуміємо, що найвища цінність у державі – це збереження життя людей. Тому дорожня безпека, безперечно, є одним із пріоритетів. Львівська обласна державна адміністрація і надалі продовжуватиме робити усе від нас залежне для того, щоб знизити травматизм на дорогах області", - наголосив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.
Зазначимо, що цього року планується освітлити 28 пішохідних переходів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.
На сьогодні роботи з влаштування освітлення пішохідних переходів на автомобільних дорогах Львівщини тривають .
10-річна львів’янка - чемпіонка Європи з швидких шахів
4 грудня 2019
У столиці Естонії, Таллінні, триває чемпіонаті Європи з швидких шахів і блискавичної гри в шахи серед юнаків і дівчат віком до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років.
Про це повідомляють в управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.
Львів'янка Анастасія Гнатишин перемогла в чемпіонаті Європи з блискавичних шахів в категорії серед дівчат до 10 років. Настя випередила 83 суперниць.
Загалом вихованці КЗ ДЮСШ «Дебют» на цих змаганнях здобули 6 срібних медалей та золото.
Вітаємо тренерів Антона Ромашова, Віктора Желяндінова, Ірину Бібо та Володимира Грабінського.