На Львівщині нагородили лауреатів Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

29 травня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 29 травня, відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик – Куйбіди.

Участь у нагородженні взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

"Нема в світі потужнішої зброї та аргументу, ніж слово. Коли йдеться про митців творчого слова, то це слово набуває особливої ваги. Тим паче коли йдеться про національно-патріотичне майбутнє нашої держави. Якщо людей мотивувати чимось матеріальним, то ця мотивація раніше чи пізніше закінчиться. Якщо людей мотивувати словом, то це слово піде в покоління. Сьогодні роль митців слова є ще вищою, ніж політиків та управлінців різних рівнів. Сучасна українська держава потребує навчального, розумного, мудрого слова. Це приведе до розуміння нашої важливості та нашого потенціалу", - зазначив Роман Филипів.

Лауреатом ІІІ премії стала Ірина Вовк (Львів) – за книгу «Туга за Єдинорогом». Лауреатом ІІ премії - Юрій Хмелевський (Вінничина) – за книгу «Ключі до вічності».

Першу премію здобула Ольга Яворська (Львівщина) – за книгу «Сльоза – живиця». Назар Данчишин (Львів) здобув диплом у номінації «Молода надія за книгу «Повстання в повстанні».

Окрім того, за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток української літератури, активну участь у роботі журі обласної літературної премії імені Катерини Мандрик – Куйбіди подяку голови облдержадміністрації оголосили письменникові та літературному критикові Богдану Смоляку.

Модерував церемонію нагородження - голова журі, заслужений діяч мистецтв України, письменник Олесь Дяк.

Довідка:

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень. У 17 років стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці "Ой летіли журавлі" вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 04.07.2020 10:05
Пацієнтів загалом звернулось:
4099
+92
Очікують
результати тесту:
485
+92
Підтверджені випадки COVID-19:
6059
+177
Одужало:
890
+17
Померло:
159
+2

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ