Львівський бронетанковий завод відзначив ювілей

9 травня 2019р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 9 травня, відбулось святкування з нагоди 75-річчя створення державного підприємства «Львівський бронетанковий завод». До ювілею підприємство, яке знаходиться у Львові, відчинило свої двері для усіх охочих. Відтак, дорослі і діти змогли оглянути виставку військової техніки та дізнатись про історію розвитку підприємства під час екскурсії музеєм.

Участь в урочистостях взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Багато з вас пам’ятають різні часи. Та дякую вам, працівникам бронетанкового заводу, за те, що ви є таким злагодженим колективом, який може виконувати найскладніші завдання для оборони нашої держав, що завдяки вам завод працює. Дякую, за те, що сьогодні підприємство та люди можуть з впевненістю дивитись в майбутнє. Адже 2019 рік – це 100 % замовлення, які будуть виконуватись тут вашими силами вміннями та навичками»,-  зазначив Олег Синютка.

Також очільник області підкреслив значимість роботи підприємства у захисті цілісності та незалежності української держави.

««Кожен боєць на передовій не знає прізвища слюсаря, токаря, не знає як звати зварювальника чи фрезерувальника, але ми кожного дня молимося за тих людей, хто нам дав броню, дав можливість бути захищеним від ворожих куль»,-  такі слова мені сьогодні сказали передати вам поранені військовослужбовці, які бортом прибули з передової у Львівський військовий госпіталь. Без них не було б нічого. І так само ми, щодня, коли стаємо до станка маємо обов’язково молитися за наших воїнів.  Адже те, що ми сьогодні тут на Львівщині в мирі, спокої – це заслуга наших українських воїнів, сильної і великої української армії. Пам’ятаймо, що сьогодні багато залежить від нас: від нашої сили, волі, переконань. Наш народ 100 % відчув смак свободи і що ми можемо від будь-якого агресора захисти нашу країну і нашу землю. І я переконаний, що такий народ вже ніхто не зможе розвернути ні в Росію, і ні в ярмо, що нашому народу єдина дорога до Євросоюзу і НАТО – там буде наша спільна історія», - додав Олег Синютка.

Також голова Львівської ОДА відзначив працівників ДП «Львівський бронетанковий завод».

 

Довідково

Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром» був створений як «Бронетанковий ремонтний завод № 17» 9 травня 1944 року. Місце дислокації було в районі Дарниці міста Києва. Основним завданням був ремонт пошкодженої в боях з фашистською армією бронетанкової техніки та найшвидшому поверненні її на фронт.

Просуваючись на захід, за лінією фронту та ремонтуючи бронетанкову техніку, пересувний завод зупинився на околиці міста Львова, де знаходиться і до сьогодні.

До заводу підведена залізнична колія, побудовані складські приміщення, є вільні виробничі площі для освоєння нових видів продукції. В післявоєнні роки заводом освоєно капітальний ремонт танків Т-54, Т-55 та інженерної техніки на базі шасі Т-54, Т-55, а саме броньовані тягачі БТС-4, БТС4А, БТС-4В, проведено розробку та виготовлення стендового та нестандартного обладнання.

В 80-х роках освоєно капітальний ремонт танків Т-72 та спеціальної інженерної техніки на їх базі. Прийшов час проводити модернізацію раніше відремонтованих машин Т-55. Так з’явилися модернізовані Т-55М, Т-55М-2 з підсиленою ходовою частиною, системою керування вогнем «Волна», двигуном В-46-5М підвищеної потужності та квантовим танковим дальноміром КДТ-2. Виготовлено нову бойову машину розмінування БМР-1, освоєно капітальний ремонт інженерної машини ІМР-1 на базі танка Т-55.

Одночасно завод займається виготовленням народногосподарської техніки: гусеничний кран КГС16, гусеничний тягач ГТУ-1-05, міський пасажирський автобус ЛіАЗ-5256, міський мікроавтобус на базі шасі Газель, гусеничний трактор з конверсійної техніки ЛРМЗ-460, ЛРМЗ-580.

У 90-х роках минулого століття на ДП «ЛБТЗ» проводилась ліквідація середніх танків Т-55, Т-54, Т-62. В 1995-2006 роки початок випуску продукції на експорт.

В 2000-х роках освоєно капремонт модернізованого танка Т-72Б та випуск нового українського тягача БТС-5Б на базі танка Т-72, виготовлення складних агрегатів до тягачів. Одночасно проводились роботи по капітальному ремонту інженерної машини ІМР-2 на базі танка Т-72.

На сьогоднішній день основною сферою діяльності підприємства залишається виробництво, ремонт, модернізація бронетанкової техніки і запасних частин до неї та їх реалізація, а саме: поточний ремонт і відновленням танків Т-72, Т-64, гусеничних пожежних машин ГПМ-54, броньованих ремонтно-евакуаційних машин БРЕМ-1, інженерних машин розгородження ІМР-2 та броньованих машин розмінування БМР-1.

Фахівці заводу також здійснюють ремонт танкових двигунів та комплектуючих до танків Т-72.

За останні роки на підприємстві проводяться роботи по виготовлення нових зразків БТОТ, а саме: - 2015-2018 проведено державні випробування дослідного взірця та виготовлено 10 одиниць тактичної бойової колісної машини «Дозор –Б». - 2017-2018розробленоконструкторськудокументацію, виготовлено дослідний взірець та проведено державні випробування гусеничної броньованої пожежної машини ГПМ-72, - 2018-2019 проведено державні випробування дослідного взірця та виготовлення бойової ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ «Лев»; - 2018 рік і на даний час розроблено технічну документацію і виготовлено дослідний взірець тягача БТС-4ЛБТЗ, аналога БРЕМ «Лев», але на базі танка Т55.Освоєно ремонт танків Т-64.

На підприємстві успішно впроваджено у виробництво литво в землю та литво деталей, котрі виплавляються по пінополістирольних моделях з чорних та кольорових металів. Для цього є можливість виготовлення різноманітних пресформ на литвометалу, виготовлення гумово-технічних виробів та виробів з пластмаси. Якість литва та склад металу контролюється іскровим оптико емісійним аналізатором PolySpeak F (ARUN, Великобританія). Працюють дільниці гальванічна та гумово-технічних виробів.

Впроваджена технологія виготовлення металевих бирок методом сублімаційного (термо) друку та технологія гальванічного покриття «білим» цинком, здійснюється оксидування, анодування алюмінію, хромування, міднення, нікелювання та електрополірування мідних та латунних деталей, виготовляють складні редуктори та деталі гідравлічного обладнання.

Також на заводі проводиться зварювання сталей, чавуну та алюмінію сучасними напівавтоматами фірми «Fronius» (Австрія).

Для виготовлення продукції використовується портальна газоплазмова високоточна різка металу товщиною від 0,5 до 200 мм на машині RUR 3000GP (Чехія) з числовим програмним керуванням.

На підприємстві працюють висококваліфіковані кадри зварників, токарів, слюсарів, фрезерувальників, монтажників електроапаратури. В конструкторському бюро працюють досвідчені інженери-конструктори, котрі в своїй роботі користуються засобами системи автоматизованого проектування «Компас» та використанням 3D моделювання для верстатів з числовим програмним керуванням.

Запроваджена міжнародна система якості, що відповідає стандарту ISO 9001:2015.

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ