Сьогодні стартував Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев - 2019"
28 вересня 2019
Сьогодні, 28 вересня на площі перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької взяв старт Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев - 2019".
До офіційного відкриття відбулась традиційна карнавальна хода за участі театрів США, Чехії, Польщі, України за маршрутом: пл. перед Львівським національним університетом ім. І.Франка - вул. Гнатюка - пр. Свободи - пл. перед Львівською оперою.
Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.
"Вітаю вас всіх. Ця атмосфера та це дійство - надзвичайні. Коли нам потрібен театр - це є ознакою нашої небайдужості. Я радий, що "Золотий Лев" на теренах нашої Львівщини відбувається уже в тридцяте. Від себе бажаю вам хорошого настрою, щирих емоцій та ніколи не зупинятися на досягнутому", - наголосив заступник.
Нагадаємо, що цьогорічний фестиваль відбувається з 28 вересня по 6 жовтня 2019 року за участі театрів, акторів, режисерів, продюсерів США, Чехії, Італії, Німеччини, Угорщини, Польщі, Литви, Грузії, України (Київ, Херсон, Черкаси, Львів).
Довідково:
Початки фестивалю “Золотий Лев” сягають 1989 року, коли у м.Львові було проведено Всеукраїнський огляд недержавних театрів-студій, які виникли як театральні трупи, школи та концепції на хвилі процесів перебудови у радянській театральній культурі.
Засновником фестивалю стає театр “Воскресіння”, створений у 1990 році.
У 1992 році фестиваль отримує свою сучасну назву – Міжнародний театральний фестиваль “Золотий Лев”. Його організаційною базою стає постановка класичних п'єс в експериментальному вирішені. Перший фестиваль виразно сформувався як фестиваль молодіжного експериментального театру.
Експеримент стає ключовим поняттям у концепції фестивалю з 1994 року. З 1996 року гаслом Фестивалю стає - “Класика очима експерименту”.
Організаторами Фестивалю стають Міністерство культури України, Міністерство сім'ї та молоді України, Львівська облдержадміністрація, Львівська міська рада, Національна спілка театральних діячів України. Спів-організатори фестивалю – Міжнародний фонд “Відродження”, Швейцарська Культурна Програма, Гете Інститут, Французький культурний центр, ін.
Фестиваль є членом Міжнародного Європейського театрального форуму - ІЕТМ, Асоціації Міжнародних фестивалів та подій - IFЕА та співпрацює з відомими європейськими фестивалями - “Бітеф” (Сербія), “Контакт” (Польща), Единбурзький фестиваль (Шотландія), “Нітра” (Словаччина).
За період роботи Фестивалю в ньому взяли участь театральні колективи (близько 2,5 тис. акторів) з Англії, США, Німеччини, Голландії, Франції, Австрії, Грузії, Туркменії, Киргизії, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Болгарії, Сербії, Словаччини, Росії, Білорусії та ін. (бл. 40 країн світу). Його учасниками та гостями були такі видатні зірки як Донатас Баніоніс, Йонас Варнас, Рімінас Тумінас, Данієль Ольбрихський, Юрій Зонь, Кшиштоф Кисльовський, Кшиштоф Зануссі, Богдан Ступка, Костянтин Райкін, Джон Елсон, Роман Віктюк, Ада Роговцева, Лариса Кадирова та ін.
Фестиваль “Золотий Лев” відбувається що два роки на базі театру “Воскресіння”. Директор та художній керівник фестивалю - заслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин. Фестиваль дає змогу відчути тенденції розвитку сучасного світового театрального мистецтва.
В області стартувала Школа культурних студій
26 вересня 2019
На Львівщині стартувала «Школа культурних студій - навчаємось ефективно впливати на зміни у своїй громаді».
Відтак, понад 150 бібліотекарів з районів та ОТГ області беруть участь у різноманітних тренінгах, лекціях, культурному дозвіллі, панельних дискусіях.
Захід відбувається за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.
Дуже важливо для розвитку бібліотек у громадах вийти із звичної зони комфорту, спробувати і запровадити нові цікаві інтерактиви. Бібліотека у співпраці з іншими інституціями має перетворитися на активну локацію для громади.
У департаменті сподіваються, що такі зустрічі сприятимуть комунікаціі і співпраці.
По завершенню Школи - учасники отримають сертифікати.
Переможці конкурсу «ТОП-10 Народних домів» отримали 600 тисяч гривень на розвиток
6 вересня 2019
Завершився конкурс «ТОП-10 Народних домів», метою якого є виокремлення та нагородження найкращих народних домів області, надання їм коштів на розвиток.
Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу складає у 2019 році 600 тис грн, на один Народний дім – 60 тис грн. Про це розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало.
Загалом на конкурс подали 73 заявки, з яких члени Комісії визначили 10 переможців:
1. Золочівський район, смт Поморяни – закуплено сценічні костюми, дзеркала для залу;
2. Миколаївський район, с. Більче – акустична система;
3. Радехівський район, смт Лопатин – сценічні костюми;
4. Сколівський район, с. Гребенів - Музична апаратура;
5. Старосамбірський район, м. Добромиль - Звукопідсилювальна апаратура;
6. Стрийський район, с. Добряни - Меблі, колонки, мікрофони;
7. Яворівський район, с. Старий Яр 1 - Звукопідсилювальна апаратура;
8. Давидівська ОТГ, с. Кротошин - Світлове, музичне озвучення;
9. Судовишнянська ОТГ, м. Судова Вишня - Музична апаратура;
10. м. Червоноград - Освітлення для сцени.
«Цього року вперше, завдяки тому, що ми зайняли перше в Україні місце за розвитком мистецької освіти, ми започаткували конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл. Кошти, які можна використати на осучаснення, закупку нових музичних інструментів, тощо, уже поступили на рахунки переможців», - наголосила Мирослава Туркало.
Загалом, цього року у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини 32 адміністративно-територіальні одиниці (7 міст обласного значення, 13 районів та 12 ОТГ) отримали субвенцію з обласного бюджету на реалізацію проектів. Всього переможцями мистецьких конкурсів стали 57 проектів на загальну суму 2 млн 190,9 тис грн.
Зокрема, це конкурси у рамках транскордонної співпраці (8 проектів), культурних обмінів між Львівською та Луганською областями (6 проектів), «Активуйся. Веселі канікули» (11 проектів), Топ-10 народних домів, Топ-10 мистецьких шкіл, презентація мистецького потенціалу Львівщини в Україні (8 проектів).