“Вірю, що кримські татари зможуть повернутись на Батьківщину”, - Рефат Чубаров

17 квітня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 17 квітня, у Львівському Палаці мистецтв відбулась дискусія «Переселенці з окупованих територій. Виклики та перспективи»

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, загиблих українських воїнів і жертв політичних репресій в окупованому Криму.

“Нам потрібно пам’ятати уроки історії, у жодному випадку не можна бути пасивними і я думаю, що демократична Україна відрізняється тим, що ми можемо зустрічатися та діяти, щоб трагічні події історії не повторювались. Нам необхідно об’єднатись усім, щоб довершити справу свободи, а найбільша свобода – свобода людини і вільне  волевиявлення будь-яких речей у культурі,  релігії  та історії”, - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

У результаті агресії з боку Російської федерації і подальшої анексії Кримського півострова у кінці лютого 2014 року понад 20 тисяч кримських татар змушені були покинути Батьківщину. Понад дві з половиною тисячі з них знайшли тимчасовий прихисток у Львівській області.

“У таких місцях як Львіщина, де сконцентрувалась значна кількість вимушених переселенців, у тому числі понад дві з половиною тисячі  кримських татар, які в області змогли зоорганізувати своє життя внаслідок того, що не могли залишатись у Криму. Ніхто з цих людей не побіг, бо прийшли окупанти, кожна родина відчувала небезпеку над своїми дітьми. Я вірю, що кримські татари зможуть повернутись на Батьківщину, у свої домівки",- підкреслив голова Всесвітнього Конгресу кримських татар, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Під час дискусії порушили питання збереження релігійної і етнічної ідентичності, зокрема акцентували увагу на важливості міжрелігійний діалогу.

Окрім того йшлося про популяризацію культурної спадщини, створення умови для вивчення рідної мови та розвитку освіти національних меншин та корінних народів.

Ключові слова:

дискусія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 28.05.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
2216
+47
Очікують
результати тесту:
71
+47
Підтверджені випадки COVID-19:
1513
+70
Не підтверджено діагноз:
6038
+261
Одужало:
335
+13
Померло:
48
+0
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ