Львівський історичний музей представив унікальну виставку «МАСОНИ: Україна і світ»

5 квітня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 5 квітня, у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6) відкрили унікальну виставку історичної масонської атрибутики, де вперше в Україні у таких масштабах представлені історичні масонські речі різних епох не тільки України та Європи, але й інших континентів.

У виставці-ретроспективі можна ознайомитись з масонськими відзнаками, символами, степенями, ритуальним одягом та зброєю, картинами, раритетними книгами, грамотами, предметами декору вільних мулярів.

До експозиції виставки «МАСОНИ: Україна і світ» залучено близько 800 оригінальних експонатів, в тому числі рідкісних з кількох приватних колекцій та музейних фондів, які представлятимуть наступні вільномулярські ложі: України, Англії, Франції, Німеччини, США, Канади, Болівії, деяких країн Азії, а також Африку і Австралію. Частина фалеристики складає близько 700 оригінальних експонатів.

Основною ідеєю виставки є створення концептуально обґрунтованого середовища, музейного простору для представлення історичної ретроспективи світового масонського руху через історичну атрибутику та візуалізацію естетики абстрактних понять. Серед основних завдань виставки є висвітлення історії заснування та діяльності осередків таємних вільномулярських організацій у світі та зокрема в Україні, їх деміфологізація та демістифікація, а також вплив на суспільне політичне та економічне життя.

На виставці «МАСОНИ: Україна і світ» презентуються такі рідкісні експонати, як знаки засновників лож. Знаки часто виготовлялись з дорогоцінних металів, з інкрустаціями та емалями і становлять високу історичну, ювелірну та мистецьку цінність. Під час ІІ Світової війни значна частина масонської атрибутики була віддана англійськими вільними мулярами на переплавлення для потреб війська, що значно обмежує можливість бачити їх сьогодні у колекціях. На виставці представлено близько півтори сотні таких унікальних знаків. Також представлені надзвичайно цікаві масонські нагороди за благодійність ХІХ - першої половини ХХ ст. Прекрасними ювелірними виробами зі срібла з позолотою та емалями нагороджувались масони-меценати та благодійники, які опікувались нужденними: дитячими притулками та навчальними закладами, будинками для людей похилого віку.

Окрему частину виставки становить історичний вільномулярський ритуальний одяг та зброя. Ефектні, зі складною символікою, прикрашені золотою канителлю (сухозліткою) традиційні масонські фартухи-запони, колари, шпаги – вони можуть багато розповісти про особу вільного муляра, його посаду у ложі, саму ложу та інші подробиці. Для масонського одягу загалом, окрім символізму, характерна традиційність, спадковість, насичена інформативність та унікальність.

Експозиція має виразний загальногуманітарний та просвітницький характер, повертає в публічну дискусію філософсько-етичний і соціально-психологічний феномен такого складного і неоднозначного явища, як світовий масонський рух.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 25.05.2020 11:15
Пацієнтів загалом звернулось:
2085
+31
Очікують
результати тесту:
125
+31
Підтверджені випадки COVID-19:
1360
+27
Не підтверджено діагноз:
5257
+96
Одужало:
287
+11
Померло:
38
+2
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ