Лікування та підтримка пацієнтів із синдромом Дауна - у центрі зустрічі медиків та науковців

21 березня 2019р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 20 березня, в конференц-залі Львівського обласного центру громадського здоров’я, з нагоди Міжнародного дня людини з синдромом Дауна відбулася прес-конференція «Профілактика, рання діагностика, лікування та підтримка пацієнтів з трисомією 21 хромосоми (синдром Дауна)».

Захід ініційований за підтримки департаменту охорони здоров’я Радою молодих вчених ДУ «Інститут спадкової патології НАМНУ», Радою молодих лікарів Львівщини при департаменті ОЗ ЛОДА.

«Ми зібралися з нагоди Міжнародного дня дітей та дорослих з синдромом Дауна, аби привернути увагу до цієї проблеми. Адже діти з цією патологією, ще їх називають «сонячними», мають потребу в особливому догляді та турботі», - розпочала директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.

«Ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:800 новонароджених. 90% таких дітей народжуються в результаті нерозходження хромосом під час мейотичного поділу в статевих клітинах. Ризик народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері та, меншою мірою, але все-таки залежить і від віку батька. Також поділ у статевих клітинах залежить від гормонального стану. Якщо у сім’ї народилась дитина з синдромом Дауна, існує можливість народження другої дитини з такою ж патологією. Якщо носієм зайвої хромосоми є мати дитини, то такий ризик повторення становить 12-15%, якщо батько – 7-8%. Такі сім’ї підлягають обов’язковій інвазивній діагностиці», - зазначила завідувач міжобласного медико-генетичного центру ДУ "Інститут спадкової патології НАМНУ" Надія Гельнер.

Про можливості профілактики й запобігання вроджених вад розвитку розповіла голова ради молодих вчених  ДУ "Інститут спадкової патології НАМНУ", м.н.с. відділення клінічної генетики ДУ «Інститут спадкової патології НАМНУ», асистент кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького Євгенія Шаргородська.

«Основним методом профілактики є планування вагітності. Адже коли жінка готується до вагітності, то уникає шкідливих факторів впливу зовнішнього середовища. Наступний крок – це пренатальна діагностика, під час якої можна перевірити і визначити, чи є у дитини зайва 21 хромосома. Щоб перевірити, чи патології немає, можна пройти інвазивний тест на предмет виявлення трисомії. Коли ми бачимо всі хромосоми під мікроскопом, то можемо побачити їх кількість, структуру і це вже буде остаточним діагнозом».

За словами Юлії Аронової, мами дитини з синдромом Дауна, шлях особливої дитини починається відтоді, як батькам сказали про такий статус. «Не такий страшний синдром Дауна, як страшно залишитись без підтримки, інформації і супроводу. Тому ми повинні говорити про цю проблему та про можливості цих дітей. Ми як батьки намагаємось зі своєї сторони вносити свою долю, щоб зміни йшли і щоб ми наближались до тих країн, де зовсім не страшно народити дитину з синдромом Дауна».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 04.06.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
2465
+57
Очікують
результати тесту:
201
+57
Підтверджені випадки COVID-19:
1915
+181
Не підтверджено діагноз:
8544
+835
Одужало:
490
+52
Померло:
62
+2
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ