У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка

9 березня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

9 березня у  Львівському  національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької презентували кантату-симфонію “Кавказ” за однойменною поемою Тараса Шевченка.

Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Великий Кобзар за нашу свободу заплатив роками каторги. Сьогодні більше,  як три тисячі українських воїнів, з них 301 - з Львівщини  віддали найдорожче,  своє життя за нашу незалежність. Ми ж, українці ХХІ століття, можемо зробити свій цивілізаційний вибір, який Микола Хвильовий описав дуже чітко: “Геть від Москви!”. Я переконаний, що ми можемо зробити усе, щоб східні кордони України були східними кордонами ЄС та НАТО і це  буде наш внесок у справу Кобзаря і здійсняться його пророчі слова: “І на оновленій землі, врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”,  – зазначив очільник області.

Музику до поезії написав Станіслав Людкевич. Вперше симфонія зазвучала у Києві у 1941 році, це за два місяці до початку війни.

“У добу Івана Франка склалась традиція, що у міста люди з усієї провінції з’їжджалися, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Одні дарували вірші, інші - музику Нижанківського, Шопена, Бетховена  і ця традиція шевченкіади була започаткована саме в часи Івана Франка, який зумів перекласти твори Кобзаря різними мовами світу.  Пізніше ми маємо епоху революції 1917 та 20 років і пригадується слово полковника  Григорія Коссака: “Ви ще завзятіше  і гарніше боротись потрафите, у вас є слово Тараса  і сильна зброя”. Дарунками радянської доби були малі майдани, які творила епоха шістдесятників, сімдесятників, серед них Мирослав Миронович, який 1977 року зумів на Шевченківський вечір привселюдно виголосити “Кайдани порвіте” і через деякий час був ув’язнений. Пізніше Шевченкові подарували Революцію на граніті, Помаранчеву і щонайболючіше  - Революцію Гідності. Сьогодні ми, у 205-ту річницю, даруємо, мабуть, найкращий презент для Кобзаря. Всім відомо його тезу: “Коли ми діждемось Вашингтона.  З новим і праведним законом?".Ось він прописаний у Конституції””, – наголосив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдан Лазорак.

Також у межах заходу Олег Синютка відзначив державними нагородами відомих громадських діячів та діячів культури.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 10.07.2020 09:23
Пацієнтів загалом звернулось:
4477
+72
Очікують
результати тесту:
485
+72
Підтверджені випадки COVID-19:
6763
+82
Одужало:
1003
+13
Померло:
178
+4

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ