«Солідарність та підтримка – сильніша від озброєної до зубів імперії», - Дональд Туск

20 лютого 2019р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 20 лютого, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулось урочисте засідання Вченої ради. У межах засідання Голова Європейської Ради  Дональд Туск отримав диплом «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa)»  Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Свої слова я сьогодні звертаю до українців і поляків, моє послання має потрапити до вух і сердець моїх спільних друзів. 21 листопада 1932 року професор вашого університету Казимир Твардовський виголосив саме на цьому місці промову про парадокс пов’язаний з тим, що Doctor Honoris Causa отримують вчені, артисти та представники військової справи. Твардовський не міг знати, що в 21 столітті так важко буде відрізнити комедіантів від політиків і що з’являться в цілому світі демагоги, які почуваються комфортно в цих двох ролях. Доктор – той, хто вчить, хто може бути корисним. Я є вчителем історії, але з досвіду знаю, що життя дає набагато цікавіші уроки, ніж вчителі. Наші міста Львів і Гданськ дали нам уроки солідарності і поєднання. Солідарність та підтримка – сильніша від озброєної до зубів імперії. Це принцип єдиний для всіх, він єднає людей. Як сказав Ян Павло ІІ, в Гданську, солідарність - це завжди один в іншому, а не один проти іншого. Це найкращий антидот на роз’єднання, і реальна альтернатива для політики «за власні інтереси». Політики, які визнають політику сили відкидають солідарність. Але солідарність можна полюбити, тому що любов сильніша від старху»,-  зазначив Дональд Туск.

«Львів був правдивим поєднанням культур. Тепер ці два міста – символи. Із польського Гданська і українського Львова ішли міцні сигнали свободи. Вони повинні стати провідниками для всіх українців і поляків. Нове тисячоліття вимагає, аби  українці і поляки стали вільні від спогадів минулого. Ми повинні будувати краще майбутнє для всіх. Шануймо пам'ять про жертв минулого, але не впроваджуймо це в майбутнє, бо це шлях в нікуди. Досвід минулого навчив нас нового погляду на патріотизм та національну самоідентифікацію. Шукаймо те, що нас поєднує», - додав Дональд Туск.

Диплом Голові Європейської Ради вручив ректор Франкового вишу Володимир Мельник.

«Щойно вперше в стінах університету прозвучав офіційний Гімн Євросоюзу разом із Гімном України. Символічно, що це відбувається у 5-ту річницю трагічних подій революції, учасниками якої є і наші студенти. Вони заплатили життям за утвердження європейських цінностей в українському суспільстві. І не менш символічно, що на Вченій раді ми присвоїли звання великому другові українців, послідовнику і прихильнику євроінтеграційних прагнень України, Дональду Туску. Саме Дональд Туск у 2015 після саміту Україна - ЄС висловився категорично: «Українці йдуть у правильному напрямку. Кращої альтернативи нема». Так міг сказати лише політик світового масштабу. Він послідовно дотримається демократичних принципів. Теза майдану: гідність і свобода понад усе. Туск іще зі студентської лави виборював ці цінності. Він розуміє, відчуває і дорожить ціною свободи, і усвідомлює, що країни молодої демократії потребують підтримки. Тема України стала ключовою у посадовому і політичному дос’є Туска на посаді Президента Європейської ради. Українське питання постійно було і є на порядку денному Брюселя. Без вільної України європейський союз неможливий», - зазначив Володимир Мельник.

Також в межах візиту Голова Європейської Ради відвідав музей історії Франкового університету.

Зазначимо, що розпочався візит Голови Європейської Ради Дональда Туска 19 лютого та завершиться сьогодні.

Довідково:

Нonoris causa — латинський вислів, який додається до назви наукового ступеня або вченого звання, якщо його присуджено без захисту та всіх інших формальностей у випадку безсумнівної, очевидної значимості номінанта, навіть і за відсутності відповідного ступеня освіти. Те ж саме, що й «почесний». Наприклад, професор honoris causa, доктор наук honoris causa тощо. Звичайно присуджується вченими радами університетів, академій, інститутів видатним науковцям та діячам на знак особливої честі та визнання внеску номінованого в науку, його заслуг перед галуззю, до якої причетний даний заклад.

Окрім університетів, ступінь (чи звання) почесного доктора може бути присуджено науковими товариствами та академіями наук.

Ключові слова:

Дональд Туск

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 11.08.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
7410
+146
Очікують
результати тесту:
485
+146
Підтверджені випадки COVID-19:
11142
+161
Одужало:
2949
+13
Померло:
309
+4

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ