Урочистою академією в театрі опери та балету завершилось відзначення Дня Соборності

22 січня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 22 січня, Львівщина відзначає День Соборності України, а також сторіччя  проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР.

Заходи відбувалися упродовж дня і завершилися урочистою святковою академією у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Розпочався захід спільним виконанням Гімну України.

Участь в мистецькому дійстві взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, громадські та культурні діячі, духовенство, військові.

«Наші прадіди 100 років тому зробили неймовірне. Вони об’єднали Українську землю від Лемківщини і до Кубані. І, напевне, біда їхня була в тому, що вони не мали прикладу соборності, бо давно вже канули у століття Київська Русь і Галицько-Волинське князівство, і Гетьманщина. І тоді вони розпустили українські полки, бо не розуміли, що сильна держава тільки тоді, коли має сильну армію. Вони не приділили увагу тому, аби Митрополит Київський через 230 років повернувся до Києва. Сьогодні ми маємо їхній приклад. Приклад героїзму, приклад невдач, приклад того, якою великою має бути воля до перемоги. І сьогодні ми маємо це зробити – ми мусимо перемогти. Збудувати соборну самостійну Українську державу.», - зазначив Олег Синютка.

На виконання Указу Президента України очільник Львівщини  вручив державні нагороди за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю тринадцятьом мешканця Львівської області, серед яких: громадські діячі, працівники культури, науковці, журналісти.

«100 років тому відкрилась нова сторінка буття українського народу. З тих пір єдність Української держави перестала бути лише мрією, а втілилась у політичний і правовий документ. Утім, від документу до утвердження державності велика дистанція. Акт Злуки був радше декларацією намірів, ніж відображенням реального стану речей, що й засвідчили подальші втрати. Проте вірогідність цього акту наші батьки й діди не ставили під сумнів. Сьогодні ми мусимо тверезо озирнутись на тих 100 років і скласти іспит сумління. Ми мусимо стати державним народом. Це означає вміння відрізнити важливе від другорядного. Кожна велика дорога складається з маленьких кроків», - наголосив проректор УКУ, колишній політв’язень Мирослав Маринович.

У мистецькій частині академії дарували свою творчість усім присутнім балет Ірини Мазур "Життя", Оксана Білозір, Павло Табаков, Піккардійська Терція, Олександр Божик, Христина Соловій, октет «Орфей» та інші.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 29.05.2020 13:00
Пацієнтів загалом звернулось:
2257
+41
Очікують
результати тесту:
105
+41
Підтверджені випадки COVID-19:
1563
+50
Не підтверджено діагноз:
6347
+309
Одужало:
361
+25
Померло:
51
+3
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ