«Акт Злуки - історична подія, що показала єднання українців»,- історик Олег Павлишин

16 січня 2019р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 16 січня, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась зустріч з громадськістю до 100-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР.

 Доцент кафедри Новітньої історії України ім. М. Грушевського ЛНУ імені Івана Франка Олег Павлишин акцентував увагу присутніх на історичних передумовах проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року.

“Об’єднанню передував складний процес формування української нації. Традиційно передумовою вважають ухвалу Головної руської ради 1848 року, що русини від Карпат до Кавказу є єдиним народом. І надалі український рух розвивався у дусі соборності і головне, що цю ідею кристалізувала галицька інтелігенція. Наприкінці ХІХ - початок ХХ століття ідея самостійності вже зафіксована у провідних партіях.  Акт Злуки - історична подія, що показала єднання українців. Ідея соборності мотивувала українських рух і в часи Другої світової війни, часи УПА  до відновлення  державності”,  – зазначив Олег Павлишин.

Історик, дослідник визвольного руху Микола Посівнич, зазначив, що українці сьогодні обороняють свою землю від російського ворога як і у 1917 році.

“Процес творення УГА і сучасної армії у 2014 році є практично однаковим. Це масовий волонтерський рух, піднесення, творення практично з нуля. На жаль, Росія веде проти нас гібридну війну, яка почалась у 1917 році  і  методи не змінились. Соборність відбулась в уяві українців, бо вони побачили, що прийшли поставки зброї, гармат, приїхала авіація і це були  найбільші декларативні моменти”, - розповів історик.

Кандидат біологічних наук,  доцент, завідувач кафедри екології Звенислава Мамчур – Калинець поділилась спогадами про символічну акцію єднання 1990 року “Живий ланцюг”.

“Мільйони людей взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ  через Львів  і Київ. Це все було продумано, якщо у Львові стояло по декілька людей на метр, то ближче до Києва люди стояли на відстані витягнутої руки. Подія була дуже величною, усі люди мали прапори, що тоді було ще рідкістю. За підрахунками до 3 мільйонів людей взяли участь у акції. Це все сьогодні викликає почуття гордості за свою державу”, - розповіла Звенислава Мамчур – Калинець

Зазначимо, захід відбувся за ініціативи департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, 22 січня у День Соборності жителів Львівщини закликають прикрасити свої будинки, подвір’я, балкони чи вікна державним стягом, аби урочисто відзначити важливе для України свято.

 

Ключові слова:

Акт злукизустріч

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ