Національно-патріотичне виховання: маже 30 тисяч дітей з усієї України відвідали музеї області

7 грудня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент освіти і науки, Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 7 грудня, відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  при Львівській обласній державній адміністрації.

У межах засідання присутніх поінформували про проведену роботу у напрямку національно-патріотичного виховання у жовтні - листопаді 2018 року. 

Відтак, за словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, за цей період музеї області  відвідали 29 955 дітей з усієї України,  з районів Львівщини   – 12 098 учнів, а з міст обласного підпорядкування Львівщини – 8 691 учнів.

Окрім того,  у Народних домах області відбулось  6 856 заходів, 3 949 концертів і творчих вечорів, а також організували зустрічі з учасниками АТО – 255.

Також здійснили ознакування історико-культурних об'єктів на Львівщині, зокрема у 2018 році  - 10 історико-культурних об'єктів. Ще 19  історико-культурних об'єктів запланували ознакувати до кінця 2018 року. Усі встановлені інформаційні таблиці будуть двомовними.

В області  для бібліотек закупили сучасну літературу національно-патріотичного спрямування: 1309 примірників книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» видавництва «Фоліо», 1309 примірників книги о. Ореста-Романа Сала  «Прагрення волі», 2862 примірників книги «Західно-Українська народна республіка 1919-1923» видавництва «Манускрипт-Львів».Разом 5 480 примірників книг на суму 920 тис грн.

Директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський ознайомив присутніх із організацією систематичних зустрічей молоді з учасниками АТО. Відтак, відбулись: 

  • зустріч молоді з Добровольцем батальйону «Львів» бійцем АТО та сьогодні успішним бізнесменом Миколою Стецьківим, зустріч молоді з військовослужбовцями 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, 
  • зустріч молоді з курсантами Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, 
  • зустріч молоді з переможцями міжнародних змагань «Ігри Нескорених» (Invictus Games) та ветеранами антитерористичної операції на сході України, 
  • зустріч молоді «Новітня військова історія: ті, хто тримає мирне небо», 
  • зустріч молоді на тему: "Майдан - момент, що змінив хід історії" до відзначення 5-ї річниці Революції Гідності, 
  • зустріч з істориками та громадськістю до 100-річчя ЗУНР на тему: «Західноукраїнська Народна Республіка: історичний вимір українського державотворення».

На виконання обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки у жовтні-листопаді спільно з громадськими організаціями здійснили  ряд заходів та проектів національно-патріотичного виховання, серед яких: обласна теренова гра «Легенда УПА», «Повстанська ватра 2018», патріотична освітня програма “Уроки Мужності”. Окрім того, відбулись відкриті уроки у школах та вуличні лекції до 100-річчя ЗУНР на тему: «Галичани у війні 100 р. тому та сьогодні: щоб своєму правнуку порадив вояк Галицької Армії».

За інформацією департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, у напрямку національно-патріотичного виховання у жовтні - листопаді 2018 року заклади загальної середньої освітиобласті активно залучали учнів до переглядів фільмів патріотичної тематики. Найактивніше в області переглядають кінофільм «Кіборги». Також популяними є «Дебальцево», «Два дні в Іловайську», «Нескорений», «Залізна сотня», «Холодний Яр. Воля України – або смерть», «Легіон. Хроніка УГА».

Заклади загальної середньої освіти області долучилися до відзначення Дня Збройних сил України. Учні були активними учасниками акцій «Свічка Захисника», «Свічка солдату», «Привітай воїна з Днем Збройних Сил України», «Діти воїнам АТО». 

Ключові слова:

Львівщинаосвітанаука

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 11.07.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4553
+76
Очікують
результати тесту:
485
+76
Підтверджені випадки COVID-19:
6882
+119
Одужало:
1009
+6
Померло:
181
+3

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ