«Ми й не уявляли, на що була здатна тодішня влада», - Борис Пошивак

20 листопада 2018р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 20 листопада, відбулась зустрічі з громадськістю на тему: «Майдан - момент, що змінив хід історії».

У межах зустрічі історики, експерти, представники громадськості та учасники тогочасних подій обмінялись думками щодо передумов Революції Гідності, її вплив на історичний хід подій та уроки, що варто взяти на озброєння наступним поколінням.

«Студентське братство ще до Майдану мало досвід протистояння з владою. Ми готувалися до загострення подій, брали участь в акціях за асоціацію з ЄС та недосипали ночі ще за кілька днів до Майдану. Майдан був громадським, і перш за все, студентський без партійної символіки. Там зароджувалась взаємопідтримка і згуртованість. Перший приїзд до Києва в межах Євромайдану припав на побиття студентів і це стало ще більшим стимулом до боротьби, однак ми тоді не мали найменшого уявлення, як далеко зайде тодішня влада, аби не допустити розвитку держави», - зазначив координатор громадської ради Майдану, співкоординатор Львівського Євромайдану Борис Пошивак.

Під час дискусії учасники зустрічі наголосили на важливості процесів утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії.

"Цей п’ятилітній відрізок, відстань часу дещо об’єктивізує цю подію і дає можливість оцінити чому так трапилось і які наслідки цих подій. В цих питаннях важливо які мотиви були, чому ми пішли туди, чому ми там так довго і чому ми були такими наполегливими. Кожен для себе ці питання ставить і ці відповіді можливо будуть різними, але мабуть те, що буде загальним, те, що об’єднуватиме цю відповідь, це те - що тоді ми відчули, що в нас крадуть майбутнє. Особливо це гостро відчула молодь, студентська молодь, яка очевидно була тим мотором цієї Революції Гідності і цього Євромайдану. Єдине, що стримувало і не давало раніше ту чашу терпіння переповнити, це те, що відбувався цей процес руху до підписання угоди про європейську асоціацію і мав відбутися саміт у Вільнюсі, які очікували, що відкриються двері до Європейського Союзу. Європейські цінності це цінності дотримання закону і тоді і в будь-який час, це – найважливіша річ, яку очікує кожен в суспільстві, що діє закон і відчуваєш свою соціальну захищеність, відчуваєш, що маєш перспективи, маєш майбутнє", - декан філологічного ф-ту ім. Івана Франка, активний учасник революції Гідності Святослав Пилипчук.

Окрім того, закцентували увагу на необхідності збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ