Медики Львівщини зустрілись із представниками Світового банку

31 жовтня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 31 жовтня 2018 року у Львові відбулась зустріч з місією Світового Банку. Участь у заході взяли заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, заступник голови обласної ради Володимир Гірняк, директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, керівник проекту Світового Банку Фон Зао, експерт Світового Банку, старший спеціаліст з охорони здоров’я Анна Козел, експерт Світового Банку Янус Пікані, керівники закладів обласного, районного та міського підпорядкування, а також голови райдержадміністрацій.

«Перебуваючи в процесі реформ, системі фінансування приділена дуже важлива роль. Провівши аналітичну роботу, наша команда подасть вам деякі рекомендації. Але це не є кінцевим результатом, хочемо і від вас отримати коментарі та відгуки. Долучайтесь до дискусії», - зазначив Фон Зао.

Ірина Микичак подякувала експертам Світового Банку за ефективну реалізацію Проекту на Львівщині.

«Якщо йдеться  про реформу галузі вцілому, нам вдалось зреалізувати таке: Львівщина є в трійці лідерів серед областей України із підписання декларацій – 56%. Найбільше декларацій підписано в Червонограді – 77%. Вже 139 медичних закладів працюють в електронній системі охорони здоров’я. Партнерами НСЗУ стали 38 закладів охорони здоров’я (в першу хвилю – 4 заклади охорони здоров'я, а в другу хвилю – 34)», - наголосила Ірина Микичак.

За словами директора департаменту, серед новацій на Львівщині є автономізація закладів первинної медичної допомоги. Це основне завдання реформи на перше півріччя 2018 року. Перетворення медзакладів  з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства є обов’язковою умовою їхнього приєднання до реформи, адже лише в статусі КНП заклади охорони здоров’я зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

«Також є розпорядження Кабінету Міністрів України щодо створення на Львівщині єдиного госпітального округу. Триває процедура створення госпітальної ради. Пізніше спробуємо порівняти з іншими областями, де працює декілька округів», - додала Ірина Микичак.

Анна Козел у своїй презентації показала інструменти, які допомагають реалізовувати реформу та зауважила, що корисним для реформування галузі буде ефективне фінансування послуг та залучення інвестиції.

Ключові слова:

світовий банк

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 04.07.2020 10:05
Пацієнтів загалом звернулось:
4099
+92
Очікують
результати тесту:
485
+92
Підтверджені випадки COVID-19:
6059
+177
Одужало:
890
+17
Померло:
159
+2

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ