У парку «На валах» відбувся театралізований «Бій відділів УПА проти військ НКВД»

14 жовтня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 14 жовтня, у 76-ту річницю створення Української повстанської армії та День захисника України відтворили «Бій відділів УПА проти військ НКВД».

У театралізованому військово-історичному дійстві взяли участь кілька десятків реконструкторів та 4 одиниці техніки часів ІІ Світової війни.

Виставу, яку просто неба організували у парку «На валах» неподалік будівлі Львівської ОДА, переглянули кілька сотень глядачів.

Глядачі змогли відчути історичні події, посидіти у машині, якою користувались вояки Української Повстанської Армії, потримати у руках зброю та послухати історичні розповіді. 

Довідково:

Театралізоване військово-історичне дійство «Бій відділів УПА проти німецького «Вермахту» та підрозділів військ НКВД СССР» у парку «На валах» відтворило події липня 1944 року. Нацистська Німеччина під натиском радянської Червоної Армії залишає Україну і відступає на захід. На зміну нацистським окупантам повертаються московські. Одні відступають грабуючи українські землі, інші наступають, дограбовуючи українське населення.

В населений пункт в супроводі уже німецьких вояків повертаються представники німецької влади, щоб під прикриттям добре озброєних та технічно забезпечених вояків все ж таки провести збір майна та продуктів і заарештувати тих чоловіків і жінок, які перешкоджали попереднім їхнім діям. Німецькі вояки грубо поводься із жінками і дітьми. На їх захист встає чоловік, якого вбивають. Грабунки тривають.

В село приходять повстанці, потрапляють у засідку, починається бій. Повстанці знищують НКВДистів, але одному вдається утекти. Повстанці роблять засідку на НКВД. Прибуває великий, озброєний відділ. УПА вступає в бій з ворогом. На допомогу повстанцям надходить ще допомога і вони разом знищують ворога.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 06.07.2020 09:40
Пацієнтів загалом звернулось:
4178
+37
Очікують
результати тесту:
485
+37
Підтверджені випадки COVID-19:
6301
+105
Одужало:
965
+75
Померло:
164
+2

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ