Органи місцевого самоврядування повинні створити адміністративні комісії задля недопущення спалювання сухої рослинності

4 вересня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Про створення органами місцевого самоврядування адміністративних комісій та організацію їх роботи в частині недопущення спалювання сухої рослинності розповів сьогодні, 4 вересня, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.

Державна екологічна інспекція у Львівській області з метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти.

Відтак, рейдові групи з числа держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища упродовж пожежонебезпечного періоду здійснюють заходи держконтролю на території області щодо виявлення фактів порушення природоохоронного законодавства, притягнення винних осіб до відповідальності та проведення роз’яснювальної роботи з представниками органів місцевого самоврядування.

У проведенні заходів активну участь приймають громадські інспектори з охорони довкілля. Представники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування можуть у встановленому порядку отримати посвідчення громадського інспектора.

На даний час найактивнішими є інспектори, що складають протоколи за фактом спалювання сухої рослинності є представники Жовківської РДА, Золочівської РДА, Самбірської РДА.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

За словами Миколи Маланича, це означає, що створені органами місцевого самоврядування адміністративні комісії мають право складати протоколи у відповідності до цієї статті та наголосив на необхідності створення таких комісій.

Слід зазначити, що у 2018 році станом на 31.08.2018 за фактом виявлених порушень до адміністративної відповідальності за ст. 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» та ч. 1 ст. 77 КУпАП «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» притягнули 176 осіб на суму 30090 грн.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.07.2020 10:40
Пацієнтів загалом звернулось:
3908
+76
Очікують
результати тесту:
485
+76
Підтверджені випадки COVID-19:
5730
+152
Одужало:
863
+63
Померло:
146
+0

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ