На Львівщині стартував тиждень підтримки грудного вигодовування

1 серпня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

З 1 по 7 серпня у межах Всесвітнього тижня грудного вигодовування у Львівській області триває Тиждень підтримки грудного вигодовування «Підтримаємо грудне вигодовування разом».

Метою заходів є популяризація грудного вигодовування як природного та надійного шляху до здорового гармонійного розвитку дитини.

Відтак сьогодні, 1 серпня, вже відбувся науково-практичний семінар «Грудне вигодовування. Проблеми з молочною залозою: причини, профілактика, лікування» - для лікарів акушер-гінекологів пологових стаціонарів та жіночих консультацій.

Окрім того, у четвер, 2 серпня, відбудеться лекція на тему «Як забезпечити успішне грудне вигодовування» для  майбутніх матерів та Акція «День відкритих дверей у Львівському державному обласному перинатальному центрі». Початок о 12.00 год.

Також у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний  центр, вул. Дністерська, 27, у п’ятницю, 3 серпня, відбудеться обласний науково-практичний семінар «Практичні аспекти організації грудного вигодовування» – для акушерок та дитячих медсестер.

Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА одним з найважливіших індикаторів успішності підтримки грудного вигодовування є впровадження в закладах охорони здоров’я Розширеної Ініціативи ВОЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». Як повідомила експерт департаменту з питань підтримки грудного вигодовування Ольга Шлемкевич, станом на січень 2018 року у Львівській області статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» (ЛДД) мають 58,73% закладів охорони здоров’я. Більше 90% дітей народжуються в пологових стаціонарах, які мають статус ЛДД. За офіційною статистикою близько 62% дітей перебувають на ВГВ до 6 місяців.

 

Довідково

Грудне молоко визнане ідеальною їжею для дитини – натуральне, стерильне, тепле, воно легко перетравлюється та засвоюється, захищає від різноманітних захворювань, сприяє здоровому розвитку дитини. Впливає грудне вигодовування і на здоров`я матері. Воно зменшує ризик післяпологової кровотечі, зменшує ризик розвитку злоякісних новоутворень молочних залоз, матки та яєчників, профілактиці мастопатії, зміцнює здоров’я жінки, а ще суттєво заощаджує бюджет. Грудне вигодовування сприяє становлення налагодженню психоемоційного зв’язку, близьких, довірливих відносин між матір’ю та дитиною.

Існують незаперечні докази того, що оптимальне грудне вигодовування впливає на:

Матір:

- допомагає регулювати народжуваність,

- знижує ризик раку молочної залози і раку яєчників,

- зменшує ймовірність виникнення гіпертонії.

Дитину:

- бореться з інфекційними захворюваннями,

- зменшує ймовірність виникнення і важкість протікання діареї,

- знижує частоту респіраторних захворювань і гострого середнього отиту,

- запобігає карієсу та патологічному прикусу, а також підвищує рівень інтелекту.

Рекомендації з оптимального годування дітей грудного та раннього віку

Оптимальне грудне вигодовування життєво важливе для доброго здоров'я та благополуччя як жінок, так і дітей протягом всього життя.

Рекомендації ВООЗ і ЮНІСЕФ полягають в наступному:

- Ранній початок грудного вигодовування протягом години після народження дитини.

- Виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя.

- Введення поживного і безпечного прикорму у віці шести місяців поряд з продовженням грудного вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і більше.

Ключові слова:

грудне вигодовування

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 06.07.2020 09:40
Пацієнтів загалом звернулось:
4178
+37
Очікують
результати тесту:
485
+37
Підтверджені випадки COVID-19:
6301
+105
Одужало:
965
+75
Померло:
164
+2

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ