ОСББ у Львівській області: проблематика та шляхи врегулювання

6 Червня 2018р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 6 червня, в Радехівській райдержадміністрації відбулась нарада  з питання популяризації створення в районі об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У нараді взяли участь представник департаменту розвитку та експлуатації жилово-комунального господарства Львівської ОДА, керівники Радехівської райдержадміністрації, начальники відділів Радехівської РДА, голови місцевих рад та діючих ОСББ.

Станом на 1.06.2018 в Радехівському районі налічується 209 багатоквартирних будинків, з них у 19 створено ОСББ (9,09%). 

Створення ОСББ – один з пріоритетних напрямків розвитку житлової галузі області.

Зауважимо, що прийняття рішень про проведення: 

  • поточного й капітального ремонтів,
  • реконструкції,
  • реставрації,
  • технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт

належить до повноважень зборів співвласників багатоквартирного будинку. Відповідні витрати також лягають на плечі самих співвласників.

Колишній балансоутримувач зобов’язаний передати новоствореному ОСББ у 3-місячний строк із дня державної реєстрації об’єднання примірник технічної й іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документ, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічний паспорт і плани інженерних мереж. У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об’єднання відновлює її за власний рахунок (ч. 18 ст. 6 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Наголошуємо, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ.

Крім того, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. - 275 01 51.

Ключові слова:

ОСББ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 11.07.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4553
+76
Очікують
результати тесту:
485
+76
Підтверджені випадки COVID-19:
6882
+119
Одужало:
1009
+6
Померло:
181
+3

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ