На Львівщині вперше презентували творчість бельгійського дуету Тона Фрета та Вероніки Ільченко

28 травня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У Львівському будинку органної та камерної музики презентували творчість бельгійського дуету Тона Фрета (флейта) та Вероніки Ільченко (фортепіано). Солісти вперше дуетом виступили для слухачів Львівщини в межах другого концертного туру Україною з програмою під назвою «Витоки».

Львів стало четвертим містом у концертному плані. Окрім цього, музиканти виступили у Дрогобичі, Трускавці та Золочеві.

Серед  слухачів – заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, Посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

«Витоки – це початок чогось, а витоки музики – це початок насолоди, початок розуміння того, що наші культури створюють єдину гармонію, джерело, океан і тим океаном ми можемо багато що змінити, побудувати , зрозуміти. Витоки музики, яка сьогодні буде звучати – це і Бельгія, Франція, Угорщина,Чеська Республіка,  Азербайджан, Вірменія, Україна. Давайте насолоджуватись тим, що ми сьогодні маємо честь бути долученими  до виступу, який є символом Європи без кордонів та плекає спільну музичну спадщину» - зазначила у вітальному слові Оксана Стоколос-Ворончук.

 «Дуже радий представити ексклюзивний фантастичний дует бельгійських музикантів. Ідея цієї програми визрівала і росла ще з першого туру Тона Фрета та Вероніки Ільченко  у 2016 році. Програма складається із творів, які написали композитори своїх країн натхненні музикою своїх культур.  Деякі з них жили у цих регіонах близьких до України.  Ця програма створена спеціально для вас», - наголосив Люк Якобс.

Програма зосереджена довкола Бели Бартока – першопрохідця етномузикології. Також це твори Фікрета Амірова (Азербайджан), Арно Бабаджаняна (Вірменія), Ервіна Шульгофа (Чехія), Шарля Кьоклена (Франція), Джозефа Джонгена (Бельгія), Мирослава Скорика (Україна).

 

Довідково

Тон Фрет навчався грі на флейті в Брюсселі, Парижі, Маастріхті і Базелі. Дає сольні концерти з Бельгійським національним оркестром, оркестром Фламандського радіо і симфонічним оркестром Базельського радіо. До моменту створення дуету з Веронікою Ільченко був учасником кількох ансамблів, з якими виступав в Європі, Азії і Південній Америці.

Вероніка Ільченко отримала широке визнання завдяки виконанню творів Мусоргського та Рахманінова, а також музики XX століття – Дебюссі та Прокоф’єва. Вероніка народилася в музичній сім’ї. Свою майстерність відшліфовувала в Королівських консерваторіях в Брюсселі і Гаазі. З 2000 року Вероніка живе в Брюсселі, багато виступає з сольними концертами в Бельгії і за кордоном.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 14.07.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4725
+80
Очікують
результати тесту:
485
+80
Підтверджені випадки COVID-19:
7150
+147
Одужало:
1142
+29
Померло:
188
+2

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ