В межах акції «День меланоми – 2018» обстежили більше 8 тисяч осіб

8 травня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

З нагоди Всеукраїнського Дня боротьби з меланомою за підтримки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, у Львівській області провели низку заходів щодо первинної та вторинної профілактики онкологічної патології шкіри. 

Ініціаторами проведення цих заходів в Україні є кафедра дерматології та венерології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, Українська асоціація лікарів – дерматовенерологів та косметологів, Інститут дерматокосметології доктора Богомолець, громадська організація «Стоп меланома».

Загалом впродовж акції було обстежено – 8326 осіб. Переважно діагностували  новоутвори шкіри із доброякісним перебігом такі, як: пігментні невуси, ангіоми, папіломи, дерматофіброми, тощо). Попередньо виявлено меланому у 15 осіб,  рак шкіри – у 60 випадках (в тому числі базаліом), інші злоякісні патології шкіри – 274 особи. До онкологічного закладу скеровано на подальше обстеження та лікування  249 пацієнтів (в тому числі з диспластичними синдромами та невусами). 

Мета соціальної акції - привернути увагу людей до небезпеки, провести обстеження для раннього виявлення раку шкіри, що має вирішальне значення для збільшення шансів перемогти хворобу.

Нагадуємо, що небезпеку родимки можна оцінити згідно алгоритму АКОРД, де А — асиметрія родимки , К — край родимки, коли він стає нерівний, О — окрас, коли він змінюється, Р — розмір, коли він збільшується і Д — динаміка — поява кровоточивості чи інші зміни. Що більше таких ознак присутні в родимці, то швидше треба звертатися за консультацією.

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ