На Жовківщині вшанували пам'ять знаного правника Герша Лаутерпахта (+відео)

6 жовтня 2017р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 6 жовтня, у Жовкві, на будівлі районного суду, урочисто відкрили меморіальну таблицю серу Гершу Лаутерпахту. Захід приурочили до 120-річчя від дня народження відомого юриста-міжнародника світового масштабу.

Відкриття таблиці ініціювали співробітники факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

"Львівський університет реалізує свій великий проект повернення в науков-історичну память відомих імен світових вчених, які свого часу вчились у Львові. Одним із таких видатних постатей є Герш Лаутерпахт, автор концепції значення особи в міжнародному праві, прокурор Нюрнберзького процесу, його іменем названо науково-дослідний центр в Кембриджському університеті. Молоді вчені Франкового університету досліджували його теоретичну спадщину і таким чином народилася ідея увічнити пам`ять цього непересічного правника", - зазначив декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський.

«Та концепція прав людини, яку започаткував і ввів в обіг у міжнародному праві сер Герш Лаутерпахт, має стати центральною і фундаментальною не лише для судової влади, а й для усіх органів влади», - зауважила директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Поліна Лі.

В межах вшанування 120-річчя від дня народження Герша Лаутерпахта відбулася також Міжнародна конференція «Правові концепції Герша Лаутерпахта у теорії та практиці міжнародного права». У конференції взяли участь науковці Віденського, Варшавського, Ягеллонського університетів, а також Одеської юридичної академії та Львівського університету ім. Івана Франка.

Довідково:

У 2017 році виповнюється 120 років від народження Герша Лаутерпахта, відомого у всьому світі британського професора міжнародного права, фундатора сучасного міжнародного права прав людини, який був студентом Львівського університету. Герш Лаутерпахт – уродженець Жовкви. Був професором Кембриджського університету, у 1952—1954 роках — член Комісії міжнародного права ООН, у 1955—1960 роках — суддя Міжнародного суду в Гаазі. Лаутерпахт є одним із авторів концепції прав людини як норми міжнародного права.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 07.08.2020 10:30
Пацієнтів загалом звернулось:
6942
+135
Очікують
результати тесту:
485
+135
Підтверджені випадки COVID-19:
10572
+152
Одужало:
2822
+87
Померло:
294
+11

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ