Сільським лікарським амбулаторіям первинної медичної допомоги Львівщини передали 28 позашляховиків
29 листопада 2019
Сьогодні, 29 листопада, відбулась передача 28 одиниць службового автотранспорту існуючим амбулаторіям первинної медичної допомоги у сільській місцевості Львівської області.
Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський.
«У нас радісна подія. Ці машини сьогодні поїдуть у сільські амбулаторії. Це дуже важлива державна реформа. Минулого тижня ми відкривали амбулаторію в с. Брюховичах Перемишлянського району. Враження від амбулаторій переповнюють, бо є дуже правильна концепція, адже держава створила всі необхідні умови для того, щоб лікарі працювали у сільських амбулаторіях, які відповідають найвищим європейським стандартам. У їхньому приміщенні передбачили житло для медпрацівника. Ми щасливі, що ця реформа продовжується і робитимемо усе від нас залежне, аби мешканці Львівської області отримували якісні медичні послуги. Ця галузь буде у нас в пріоритеті. Здорові люди – це здорова нація, країна і наше майбутнє», - наголосив Маркіян Мальський.
Відтак, автомобілі передали у медичні заклади Миколаївського, Пустомитівського, Перемишлянського, Стрийського,Турківського, Яворівського, Золочівського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Сколівського, Сокальського, Мостиського, Дрогобицького, Буського районів.
Вартість 28 автомобілів Renault Duster становить 12,796 млн грн - 457,0 тис грн кожен.
Всього, включно з цими автомобілями, управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації закупило 110 автомобілів: 43 для нових амбулаторій, що будуються, та 67 для існуючих.
За словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода, до кінця цього року планують відкрити 20 нових амбулаторій на усій території області.
Зазначимо, що 22 листопада 2019 року управління капітального будівництва облдержадміністрації оголосило тендер на закупівлю ще 158 автомобілів для існуючих амбулаторій, розташованих на теренах області.
На Львівщині відбувся брифінг з протидії тютюнопалінню
25 листопада 2019
У Львівському обласному центрі громадського здоров’я відбувся брифінг, присвячений Всесвітньому дню відмови від куріння. Метою цього дня є активні дії, що сприяють зниженню поширеності небезпечної тютюнової залежності. Паління належить до числа найбільш поширених шкідливих звичок у більшості країн світу.
«Це є досить поширена проблема. Адже коли людина починає курити, в неї виникає залежність: з’являється підвищений настрій, і з кожною наступною сигаретою відчувається піднесення. Водночас, як свідчать дослідження, у кожного курця виявляється патологія: 25% - легенева патологія, 25% - серцево-судинна, 25% – онкологія та 25% - інші. Приблизно 7 тисяч шкідливих речовин засвоюється організмом при згорянні сигарети. Близько 70 з них вважаються канцерогенними. Куріння викликає не тільки бронхіт, ХОЗЛ, а також рак губи, глотки, трахеї, легень і т.д.», - зазначила Надія Рудницька, експерт департаменту охорони здоров’я з пульмонології.
Курці молодого та підліткового віку відстають не лише у фізичному розвитку, а й у розумовому. При вагітності можливі передчасні пологи, викидні або недорозвинення плоду. Багато хто не усвідомлює, що їхнє захворювання спричинене саме курінням. Тому яким би не був вид куріння, він шкодить організму!
За словами Ореста Тріля, заступника генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, недаремно говорять, що рак легень є набутим з часом.
Рак легень розвивається за кілька років: коли курять змалку, то поступово відбуваються множинні мутації: «Протягом років в організм потрапляють канцерогени, важкі метали та інші шкідливі речовини. Це все призводить до мутацій в генах і може стимулювати розвиток онкопатології. Насправді пухлина може розвиватись безсимптомно, внаслідок чого втрачається час. Розвинені країни виступили за підтримку не лише ранньої діагностики, а насамперед обмеження впливу цієї шкідливості. В аеропорту вже немає вільних місць для куріння, тому це певний дискомфорт для курця. Такі заходи потрібно реалізовувати, адже це інформаційна кампанія, донесення до загалу, наскільки нещадною для організму є ця звичка. Немає доступного скринінгу для ранньої діагностики раку легень. Простіше підняти ціну на сигарети і обмежити до них доступ. Ми спостерігаємо за останні роки зниження захворюваності на рак легень, однак це понад 12 тисяч хворих щорічно, 40% з них ще можна надати допомогу, прооперувати можна 13%. Але 61% не проживають більше одного року від початку захворювання».
«Інфаркти, інсульти, судинні захворювання - це все можуть бути наслідки куріння. Рак легень - страшна хвороба, але й решта не менш страшні. Куріння - це також хвороба! Краще не починати хворіти! 1% курців можуть самі кинути курити, багатьом потрібна допомога. Будь-яку залежність треба лікувати. Набагато важче заставити хворого прийти і обстежитись, ніж зменшити ризик початку хвороби. Куріння впливає на все. Хочу повторити, мета - це не кинути курити, а не починати взагалі», - наголосив хірург торакального відділення Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігор Богуцький.
На Львівщині відкрили новозбудовану амбулаторію групової практики сімейної медицини
22 листопада 2019
Амбулаторія групової практики обслуговуватиме понад чотири тисячі мешканців навколишніх населених пунктів, серед яких більше пів тисячі дітей.
Офіційне відкриття відбулось сьогодні, 22 листопада, у с.Брюховичі Перемишлянського району за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського, заступника голови облдержадміністрації Юрія Холода.
«Нова команда Львівської обласної державної адміністрації активно включилась в роботу і сьогодні у нас є результат. Ми відкриваємо першу амбулаторію. До кінця цього року ми сподіваємося відкрити ще двадцять. Загалом на Львівщині їх буде сорок три. Ми з оптимізмом дивимося в майбутнє і працюємо над тим, щоб таких амбулаторій було більше. Наше завдання - забезпечити людей якісними медичними послугами»,- наголосив Маркіян Мальський.
Відтак, медичні послуги у ній зможуть отримувати мешканці с.Брюховичі, с.Плетеничі, с.Малий Полюхів, с.Осталовичі, с.Утіховичі, с.Розсохи, с.Вовків, с.Брикун, с.Подусів, с.Білка, с.Костенів. Амбулаторія групової практики оснащена медичним обладнанням, а також передбачає житло для лікаря.
Окрім того, окремо для потреб амбулаторії закупили автомобіль Reno Duster.
Для маленьких пацієнтів на подвір’ї амбулаторії обладнали дитячий майданчик.
Загальна вартість амбулаторії становить 8 857,8 тис грн. З них: субвенція з державного бюджету місцевому бюджету 7 808,285 тис грн, співфінансування з місцевого Перемишлянського районного бюджету - 1 049,515 тис грн.
Львівщина продовжує співпрацю зі Світовим банком у напрямку управління земельними ресурсами
31 жовтня 2019
30 жовтня перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський зустрівся із керівником програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Давідом Егіашвілі, аби узгодити напрями подальшої співпраці.
Під час розмови заступник голови наголосив на важливості реалізації Програми на Львівщині.
«Однією зі складових децентралізації, в тому числі є питання щодо використання і розвитку земель, оскільки жодна ОТГ не може ефективно функціонувати, не маючи упорядкованих, правильно юридично оформлених земельних ресурсів. Ми дуже раді, що Львівщина, зокрема Давидівська ОТГ стали пілотними для Проєкту. Ми готові й надалі рухатися в цьому напрямку», - зазначив Василь Лозинський.
Давід Егіашвілі своєю чергою відзначив успіхи Львівщини у реалізації проєкту та наголосив, що, враховуючи процеси децентралізації, важливо, щоб управління земельними ресурсами відбувалося на місцевому рівні. Місцеві громади таким чином зможуть брати активну участь у керуванні ресурсами та наповненні своїх бюджетів.
Зазначимо, що завдяки реалізації Програми та дистанційному зондуванню території області, Світовому банку вдалось створити карту класифікації (посівів). За її допомогою можна моніторити посіви сільськогосподарських культур, їх сівозміни, що дозволяє приймати правильні управлінські рішення у сфері земельних ресурсів.
Окрім цього, за допомогою карти можна простежити вирубку лісів та інші негативні явища. Також керівник Програми ознайомив із низкою інших проєктів, які напрацьовує Світовий банк. Зокрема, що стосується спрощення реєстрації земельних ділянок у земельному кадастрі, передання розпорядження земельними ділянками у відання ОТГ, створення фермерського реєстру та в подальшому можливість отримувати фінансову підтримку малими та середніми агроформуваннями.
На Львівщині стартувала Міжнародна конференція медичного туризму, курортів та рекреації
8 серпня 2019
У межах Першого Форуму медичного та оздоровчого туризму Львівського регіону триває конференція, участь у якій беруть фахівці з різних країн світу.
Голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський під час відкриття конференції наголосив на важливості спільної роботи у напрямі розвитку галузі медичного туризму Львівщини.
«Сьогоднішній форум свідчить про те, що є дуже активна і чітка позиція держави щодо розвитку медичного туризму. Можна впевнено сказати, що це буде одним із пріоритетів регіонального розвитку. Львівщина має великий потенціал у цій сфері. Сучасні іноземні туристи, що вирішують відвідати Львівську область, приїжджають не лише з культурною та ознайомчою метою. Це туристи, які їдуть з метою покращити своє здоров’я. Тому ми свідомі того, що це шанс для економічного розвитку регіону, поштовх для динамічного прогресу туристичної галузі, а також можливість для українських лікарів достойної роботи на Батьківщині», - акцентував Маркіян Мальський.
Упродовж конференції відбудуться панельні дискусії та лекції, в межах яких порушать питання сучасних тенденцій та перспектив розвитку львівського регіону, реабілітації пацієнтів з неврологічними порушеннями, мультидисциплінарний підхід в нейрореабілітації тощо.
«Робота на ринку медичного туризму - це конкуренція за увагу і довіру пацієнта-туриста та формування оптимального співвідношення ціни з якістю. Вважаю, що український сегмент медичного туризму здатний гідно конкурувати на світовому ринку медичних послуг, зокрема, і за рахунок високоі якості надаваних послуг за адекватною ціною», - в.о. директора департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Віталіна Мартиновська.
Окрім того, в межах конференції відбулось підписання меморандуму між Львівською ОДА та Громадською спілкою «Львівський кластер медичного туризму» щодо об’єднання та зосередження зусиль для ефективного розвитку і популяризації медичного та оздоровчого туризму і суміжних із ним галузей у Львівській області.
Організатори заходу - Львівська обласна державна адміністрація, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, Українська Асоціація медичного туризму.
Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги отримав нові автомобілі
25 липня 2019
Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 10 сучасних автомобілів марки Ford.
Салон автомобілів оснащений ношами, дефібрилятором, обладнанням для ін’єкцій та вливань, кисневими балонами, пристроями для іммобілізації, апаратом штучної вентиляції легень, оксиметром тощо.
«Такі автомобілі є вкрай необхідні. Проте, ми маємо нестачу у водіях. Зараз є понад 140 вакансій водіїв. Робота важка, напружена, відповідальна, однак недооцінена. За ініціативи облдержадміністрації, рішенням обласної ради з резервного фонду профінансовано 30 млн грн на цільові доплати працівникам екстреної медичної допомоги. Приблизно кожен працівник від водія до лікаря отримує 2,5 – 3,5 тис доплати до заробітної плати. Впевнена, що обласна рада проголосує за нове дофінансування», - повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.
Також Ірина Микичак зазначила, що реформа почала працювати у 2018 році на рівні первинної ланки, сімейний лікар отримував зарплату 3,5 тис грн, яка сьогодні зросла до 20 тис. За її словами, з 2020 року починається реформа вторинної і третинної ланки, тобто це стаціонар, вузькі спеціалісти і екстрена медицина. Відтак, за пролікований випадок та за якість наданої допомоги працівники вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги зможуть отримувати значно більшу заробітну плату.
Сім отриманих автомобілів залишать у Львові, а решту скерують у райони, зокрема, це пункти екстреної медичної допомоги у Миколаєві, Буську та Новояворівську. Також Центр медицини катастроф отримав ще одну машину – від одного з благодійних фондів. Ця машина працюватиме у Львові на підстанції №2 на вул. Пилипа Орлика.
«Це дуже вагома допомога і якраз на часі. Автомобілі обладнані усім необхідним для надання швидкої та якісної медичної допомоги за світовими стандартами. Також в нас ще є потреба у 60-70 автомобілях», - наголосив в.о.генерального директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ярослав Пилипець.
Зазначимо, автомобілі придбали за кошти обласного бюджету. Вартість кожного з них близько 2 млн грн, машини належать до класу “В”.
Олег Синютка оглянув хід будівельних робіт другої черги перинатального центру
7 травня 2019
Сьогодні, 7 травня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка оглянув хід будівельних робіт другої черги Львівського обласного клінічного перинатального центру.
Центр є одним з основних медичних закладів охорони здоров’я матері та дитини у Львівській області, насамперед з надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги жінкам із загрозою переривання вагітності та передчасними пологами.
Нагадаємо, що перинатальний центр був закритий на реконструкцію у жовтні 2013 року. 22 червня 2018 року відкрито після реконструкції І чергу: пологовий стаціонар.
За останній рік функціонування до реконструкції в перинатальному центрі прийнято понад 2,5 тисячі пологів.
Практичне використання карт класифікацій земного покриву - у центрі Міжнародної конференції
24 квітня 2019
Сьогодні, 24 квітня, закінчилась робота другого дня Міжнародної конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України».
У конференції взяли участь представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, робочих груп пілотних Львівської, Київської, Миколаївської областей, громад, де відбуваються роботи Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», Інституту космічних досліджень НАН України, компанії EOS, БломІнфо-Юкрейн, програми USAID Ukraine - USAID Україна "Підтримка аграрного і сільського розвиту".
У межах заходу особливу увагу приділили питанням, що стосувались роботи із кадастровими межами, плануванням та охороною земель, виправленням помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Надзвичайно цікавою для аналітиків, науковців, представників органів місцевої та державної влади було питання використання ГІС-технологій в управлінні земельними ресурсами. В межах конференції було представлено можливості практичного використання карт класифікацій земного покриву з можливістю подальшого аналізу земель, посівів, вирубки лісів на пілотних територіях з використанням супутникових знімків для ухвалення правильних управлінських рішень.
Відтак, в межах Програми Світового банку заплановано проведення курсів по ГІС-технологіям для представників державних органів влади та місцевого самоврядування, які будуть відубватись в рамках реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».
В області триває Міжнародна конференція щодо ефективного управління земельними ресурсами
23 квітня 2019
Сьогодні, 23 квітня, стартувала Міжнародна конференція «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України».
Участь у конференції взяла в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів, заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, керівник програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусії та Молдові, Європі та Центральній Азії Ель-Хіфнаві Баер та ін.
«Сьогоднішній захід – це продовження того проекту, який ми реалізовуємо спільно зі Світовим банком. Проект надзвичайно важливий, адже полягає у просуванні двох реформ. Перша із них – реформа у сфері сільського господарства, яка полягає і у тому числі у загосподарьованості земель сільськогосподарського призначення. Львівщина впродовж останніх років зробила значний крок і навіть ривок у цих питаннях. Для цього ми розробили механізм. І я думаю, що він є першим в Україні з легалізації відносин у сфері земельних питань. Ми розробили ряд алгоритмів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам і населенню легально загосподарьовувати землі сільськогосподарського призначення. Мова йде і про невитребувані паї, неуспадковані паї, землі державної та комунальної власності», - зазначив Роман Филипів.
Окрім того, Роман Филипів зазначив, що другою реформою, з якою пов'язаний Проект є реформа децентралізації, адже він передбачає розробку відповідних механізмів і інвентаризацію управління земельними ресурсами на рівні ОТГ. Серед головних тем конференції - «Наповнення Державного земельного кадастру», «Удосконалення нормативно-правової бази та реєстрації прав на землю», «Ефективне управління земельними ресурсами як інструмент зміцнення місцевого самоврядування», «Система інформування власників земельних ділянок та моніторинг використання землі».
У межах заходу особливу увагу приділили міжнародному досвіду у сфері побудови кадастру, реєстрації прав на землю та управління земельними ресурсами. Його представлять учасники з Нідерландів, Литви, Грузії, Білорусі, а також від Світового Банку, ЄС та Економічної комісії ООН для Європи.
«На сьогодні ми точно можемо сказати, що у Львівській області результат з децентралізацією – передачею земель в ОТГ з ефективністю використання земельних ресурсів є дуже непогані. Ми активно співпрацюємо з департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації і маю сказати, що Львівщина має свої конкуренті переваги і ми маємо це визнати. І ці конкурентні переваги активно використовується регіоном і його виробниками», - наголосила Ольга Трофімцева.
Провідний економіст Світового банку, дослідницька група з питань розвитку, керівник програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Клаус Дайнінгер у межах конференції наголосив на тому, що Програма Світого банку та ЄС спрямована на результати, серед яких: реєстрація державних земель, зокрема 100% реєстрація сільськогосподарських земель, земель лісового фонду та реєстрація водних об’єктів. Окрім того, спрощення процедур реєстрації земель Також електронний підхід на всіх рівнях управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, а також захист прав громадян та їх власності.
Відбувся круглий стіл щодо розвитку системи громадського здоров’я у Львівській області
8 квітня 2019
4 квітня в конференц-залі Львівського обласного центру громадського здоров’я відбувся круглий стіл «Розвиток системи громадського здоров’я у Львівській області».
Захід відбувся за участі представників департаментів охорони здоров’я, освіти та науки, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення, внутрішньої та інформаційної політики, Львівського обласного лабораторного центру та обласного центру громадського здоров’я.
Про підсумки спецоперації з подолання кору у Львівській області розповіла експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології Оксана Пушкарьова.
«Через низькі показники вакцинації проти кору у Львівській області, ситуація з підвищеним рівнем захворюваності на кір була спрогнозованою. МОЗ ініціював проведення спецоперації проти кору в області. Згідно верифікаційних даних близько 54 тисяч школярів недоотримали вакцинацію проти кору. Хочу наголосити, що до початку спецоперації 20% батьків дали згоду і зробили щеплення своїм дітям. Несприятливих подій після імунізації, які б потребували госпіталізації чи сприяли втраті працездатності – не було. Зі стартом спецоперації у Львівській області значно збільшилася динаміка щеплень серед дітей, які свого часу пропустили вакцинацію проти кору. Але після завершення спецоперації ще лишилось 20 тисяч дітей, котрі підлягають вакцинації. Всесвітня організація охорони здоров’я вперше внесла у щорічний список глобальних загроз людству відмову від вакцинації. Кожен сам має усвідомити наскільки важлива вакцинація і спробувати самому змінити ситуацію», - зазначила Оксана Пушкарьова.
На розвивитку системи громадського здоров’я у Львівській області зупинилася Мар’яна Служинська, директорка КНП ЛОР :«Львівський обласний центр громадського здоров’я». Зокрема, неабияка увага була приділена партнерству в системі громадського здоров’я, пріоритетних напрямках та ключових висновках. «Створення системи громадського здоров’я – це вимога Європейського Союзу. Головна мета – створити такий заклад, який буде вирішувати виклики до здоров’я громади області, не залежно від того, яким буде майбутнє. Ми хочемо змінити ситуацію на краще!»
Наскільки необхідна міжсекторальна взаємодія в системі громадського здоров’я наголосив Андрій Сороколіт, лікар-епідеміолог Львівського обласного центру громадського здоров’я
Також спробували обговорити проект Санітарного регламенту для установ загальної середньої освіти щодо врахування потреб сучасних школярів в організації харчування за участю Ярослава Ортинського, начальника управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Дерпродспоживслужби.
На завершення заходу Уляна Жемелко, лікар загальної гігієни Львівського обласного центру громадського здоров’я розповіла про заходи до Тижня громадського здоров’я, зокрема квест «Активуй здоров’я».
На Львівщині стартував Медичний Форум
28 березня 2019
Сьогодні, 28 березня, на Львівщині стартував масштабний Медичний Форум. Участь у заході взяли понад 1000 медиків, серед них - сімейні лікарі, фельдшери, медичні сестри, завідувачі відділень районних, міських і обласних лікарень, керівники комунальних некомерційних медичних підприємств.
Участь у офіційному відкритті взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.
"Сьогодні на Львівщині ми будемо говорити про реформування, виклики, перспективи та успіхи, які на цьому шляху ми вже досягнули і бачимо. Первинна ланка завжди була вкрай важлива для здоров’я нації. Завжди лікар мав дуже велику повагу в суспільстві, громаді, сім’ях, адже до нього була велика довіра. Сьогодні ви представляєте різні куточки Львівщини і численно зібралися для того, щоб проговорити актуальні питання галузі. І сьогоднішня конференція це прекрасний комунікаційний майданчик для такого обговорення. Сьогодні Львівщина є на передових місцях на теренах всієї України. Починаючи від реформування медицини, придбання транспортних засобів, 43 амбулаторії, які споруджуються на території Львівської області, заходи із енергозбереження. І це те, що змінює кожного з вас. Ми, як найвищий орган виконачої влади на території області, ставили собі за ціль змінити і інфраструктуру. Це буде відбуватися і надалі. Також ми маємо модливість залучати і міжнародну технічну допомогу. Країна змінюється, змінюємось і ми з вами", - зазначив Ростислав Замлинський.
На Форумі представили досвід реалізації реформи охорони здоров`я на Львівщині та історії успіху.
"Ми підписали угоду у червні з Національною Службою здоров‘я України і обсяг фінансування закладу зріс на 90 %. Підприємство увійшло у 10 закладів за рівнем фінансування НСЗУ. Важливо, що з липня ми запровадили е-запис до лікаря,що є зручно для мешканців. У центрі функціонує клінічна лабораторія із необхідними обладнанням. Ми придбали 2 комфортні автомобілі, щоб лікар комфортно їздив до пацієнта. Заробітня плата лікаря, який має максимальну кількість підписаних деклррацій зросла і становить 21 тис гривень.Станом на сьогодні підписано майже 88% декларацій", - розповіла директор Центру первинної медичної допомоги м. Червоноград, яка була у першій десятці закладів, що підписали угоду з НСЗУ у липні 2018 року Анна Ярмола.
Нагадаємо, що у межах заходу сімейним лікарям нових сільських лікарських амбулаторій вручать ключі від 43 автомобілів Renault Duster.
Автомобілі Renault Duster є повнопривідними з підвищеною прохідністю, що забезпечить можливість доїзду медиків до найвіддаленіших населених пунктів.
Зазначимо, Львівській області виділили 377 млн гривень на реалізацію заходів у межах програми Президента України “Підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській медицині”. За ці кошти збудують 43 амбулаторії,станом на сьогодні триває будівництво на 39 об’єктах.
Львівщина продовжуватиме співпрацю зі Світовим банком
12 березня 2019
Сьогодні, 12 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із куратором програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Давидом Егіашвілі, аби узгодити напрями подальшої співпраці.
Під час розмови очільник області наголосив на актуальності Програми та акцентував увагу на доцільності поширити реалізацію Програми на всю область.
«Львівщина не одразу стала учасником програми, але це - позитивний досвід, який дозволяє нашому регіону бути успішним. Спільна робота у чітких часових межах та виконання світового рівня завдань наближає нас до ефективного управління земельними ресурсами. Було би корисним поширити цей проект на територію всієї Львівської області, а також продовжити його в часі», - наголосив Олег Синютка.
Давид Егіашвілі своєю чергою відзначив успіхи Львівщини у реалізації проекту.
«Вкрай важливо, аби Україна отримала підтримку у сфері управління земельними ресурсами. Спрощення усіх процедур – невід’ємна частина аудиту земель та їх раціонального використання. Окрім того, управління земельними ресурсами має відбуватися на місцевому рівні. Місцеві громади таким чином зможуть брати активну участь у керуванні ресурсами та наповненні своїх бюджетів», - наголосив Давид Егіашвілі.
В межах зустрічі також порушили питання організації семінару-навчання та обміну досвідом із фахівцями Світового банку.
Довідково:
Метою Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»є підтримка Уряду України у створенні передумов для прозорого функціонування ринку сільськогосподарських земель та підвищення ефективності використання земельних ресурсів, створення основи для інвестицій у сільськогосподарський сектор та сільську місцевість.