Майже 16 тисяч ялинок підготували на Львівщині до новорічних свят

13 грудня 2012р, Новини. Прес-служба ОДА

На ялинкову кампанію 2012-2013 років лісогосподарські підприємства області планують заготовити 15,9 тисяч новорічних ялинок, в тому числі смереки – 12,4 тис.шт., сосни – 3,5 тис.шт. Про це повідомили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Для організованого проведення цьогорічної ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок було видано розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 16.11.2012р. № 783/0/5-12 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2013 року», а також спільний наказ Львівського ОУЛМГ, ГУМВСУ у Львівській області, УМВСУ на Львівській залізниці, Державної екологічної інспекції у Львівській області від 05.11.2012р. № 98/1811/616/180-і «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період», яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.

Відповідно до цих документів реалізація ялинок безпосередньо у лісі заборонена, вона здійснюватиметься лише у встановлених торгівельних пунктах із дворів лісництв та складів, а також у спеціально визначених місцях на ринках сіл, селищ та міст.

Продаж новорічних ялинок для оптових покупців (сто і більше рослин) здійснюватиметься за диференційованою ціною 52 грн. з ПДВ за 1 ялинку з дотриманням співвідношень до висоти та обов'язковим маркуванням пластиковими бірками із штрих-кодом: висотою 1,0 - 1,5 м – 10%; 1,5 - 2,0 м – 70%; 2,0 - 2,5 м – 20%. Спеціальні позначки – бирки, котрі чіпляють на кожне дерево, свідчать про те, що їх вирубали законно.

В обласному управлінні також наголошують, що на території Львівщини діє мораторій на вирубку ялиці білої на новорічні ялинки. Натомість вирубка цих ялинок на території Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецьких областей не заборонена, тому на ринках м. Львова, а також міст області можна придбати ялицю лише із вищезгаданих регіонів.

За кожну незаконно зрубану новорічну ялинку в лісах загального користування передбачено штраф від 282 грн. Для перевірки законності придбання та перевезення новорічних ялинок на автодорогах, залізничних та автобусних станціях будуть створені тимчасові пости з працівників лісової охорони, правоохоронних органів, органів екобезпеки.

Окрім цього,  Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомило, що найбільше випадків незаконної заготівлі ялинок виявляється у Старосамбірському та Турківському районах. Тому на цю ялинкову кампанію залучено спецпідрозділ “Беркут” для патрулювання автодоріг,  перевірки електропоїздів та ринків м.Львова.

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ