За підтримки облдержадміністрації відкрито меморіальну таблицю Ярославу Дашкевичу

13 грудня 2012р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики

13 грудня відбулося урочисте відкриття меморіальної таблиці відомому історику, політв’язню, громадському діячеві Ярославу Дашкевичу  на фасаді будинку, вулиці В.Винниченка, 24, в якому  протягом останніх 20 років свого життя працював відомий історик.

В урочистому заході взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Янковський.

Урочистості розпочав директор Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України Мирон Капраль, який розповів про життя та діяльність Ярослава Дашкевича.

Пізніше меморіальну таблицю, присвячену історику, було освячено, та відбулося покладання квітів.

Ректор Львівського національного університету імені І.Франка Іван Вакарчук під час виступу зазначив, що відкриття меморіальної дошки це лише перший крок на шляху вшанування постаті відомого історика.

«Він Був моральним авторитетом нації. Ярослав Дашкевич вважав, що говорити своєму народові і писати правду є найбільшим патріотизмом. Був різкий в оцінках, говорив в очі те, що думає. Тому відкриття цієї меморіальної дошки – є знаком пошани від нас. Львівський національний університет пишається тим, що в нашому ВУЗі викладав Ярослав Дашкевич. Заснована істориком кафедра сходознавства нині носить ім’я Ярослава Дашкевича» - зазначив Іван Вакарчук.

Автор таблиці – заслужений художник України Любомир Яремчук, архітектор – Василь Каменщик.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 13.08.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
7658
+127
Очікують
результати тесту:
485
+127
Підтверджені випадки COVID-19:
11474
+166
Одужало:
3101
+61
Померло:
314
+4

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ